مدیرعامل شركت راه آهن خبر داد:

آغاز فعالیت شركت حمل و نقل ریلی مسافری حومه ای از امسال

آغاز فعالیت شركت حمل و نقل ریلی مسافری حومه ای از امسال

بتن آنلاین: مدیرعامل راه آهن از آغاز فعالیت شركت حمل و نقل ریلی مسافری حومه ای امسال آگاهی داد و اظهار داشت: با شكل گیری شركت حمل و نقل ریلی مسافری حومه ای، توسعه این بخش از ردیف بودجه مشخص برخوردار می شود.به گزارش بتن آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سعید رسولی با اشاره به سیر راه اندازی شركت حمل و نقل ریلی مسافری حومه ای گفت: امسال شاهد آغاز كار این شركت خواهیم بود. اساس نامه شركت حمل و نقل ریلی مسافری حومه ای به تصویب رسیده است و الان در جریان سپری شدن مراتب قانونی خود قرار دارد.
وی با اشاره به اینكه قطارهای حومه ای هم اكنون باز از ساز و كار تقریباً مستقلی در معاونت مسافری شركت راه آهن برخوردار می باشند اضافه كرد: تأسیس چنین شركتی موجب تقویت شرایط موجود قطارهای حومه ای می شود كه در نقاط مختلف كشور مشغول خدمات رسانی هستند.
معاون وزیر راه و شهرسازی با عنایت به برنامه های توسعه ای پیش روی حمل و نقل ریلی حومه ای اظهار داشت: با شكل گیری شركت حمل و نقل ریلی مسافری حومه ای، توسعه این بخش از ردیف بودجه مشخص برخوردار می شود.
مدیرعامل شركت راه آهن اشاره كرد: تأسیس شركت حمل و نقل ریلی مسافری حومه ای می تواند منشأ تحول در حومه كلان شهرها باشد.
رسولی بیان داشت: ما به دنبال افزایش ظرفیت جابه جایی مسافران حومه ای بوسیله قطارهای حومه ای هستیم. برخورداری جمعیت حومه به كاهش مصرف سوخت، تصادفات رانندگی در جاده ها و آلودگی هوای شهرهای بزرگ كمك می نماید.
معاون وزیر راه و شهرسازی اشاره كرد: ارتقا كیفیت و نمایش خدمات با كیفیت در سفرهای طولانی بین شهری باز در كانون توجه شركت راه آهن قرار گرفته است.
بر اساس این گزارش، در تاریخ یكشنبه ۱۲ دی ۹۵ مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی گزارش كمیسیون تلفیق در ارتباط با لایحه برنامه ششم توسعه، ماده ۶۴ این لایحه را با ۱۴۱ رأی موافق، ۲۹ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۶ نماینده حاضر در صحن علنی تصویب كردند. بر طبق این مصوبه به منظور تقویت اقتصاد حمل و نقل ریلی و ترغیب سرمایه گذاری بخش غیردولتی در این زمینه و تسریع و تسهیل اجرای پروژه ها و افزایش رضایتمندی و اقبال عمومی از خدمات نمایش شده در این نوع حمل و نقل:
الف- سرمایه گذاری بخش غیردولتی در راه اندازی و بهره برداری از حمل و نقل ریلی درون شهری و برون شهری به مانند، سرمایه گذاری در مناطق كمتر توسعه یافته تلقی شده و كلیه قوانین و مقررات در رابطه با سرمایه گذاری در مناطق كمتر توسعه یافته بر سرمایه گذاری در حمل و نقل ریلی مترتب خواهد بود.
ب- مالیات بر ارزش افزوده خدمات حمل و نقل ریلی علاوه بر بند ۱۲ ماده ۱۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده (به استثنای مسافری)، با نرخ صفر محاسبه می گردد.
همچنین برمبنای مصوبه نمایندگان مجلس، در بند الحاقی این ماده، وزارت راه و شهرسازی موظف است شركت حمل و نقل ریلی مسافری حومه ای را با هدف ساماندهی حاشیه شهرها و توسعه امور حمل و نقل ریلی حومه ای و ساخت خطوط مستقل حومه ای در زیر مجموعه شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران تشكیل دهد.


منبع:

1398/02/22
13:43:13
5.0 / 5
4276
تگهای خبر: آلودگی , پروژه , توسعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد