تشكیل اتحادیه ستادهای معاینه فنی كشور

تشكیل اتحادیه ستادهای معاینه فنی كشور

به گزارش بتن آنلاین مدیر عامل ستاد معاینه فنی شهر تهران ازتشكیل اتحادیه ستادهای معاینه فنی سراسر كشور اطلاع داد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا نواب حسینی منش ظهر امروز در سیزدهمین نشست ستادهای معاینه فنی خودروی كلان شهرهای كشور با اشاره به اینكه ۱۳۶ خط معاینه فنی در كشور وجود دارد و ۲۵ درصد از این خطوط در ۱۵ كلان شهر است، اظهار داشت: با این وجود ظرفیت پذیرش این ۱۳۶ خط بسیار بالاست. بگونه ای كه ۵۰ درصد خودرو ها در این مراكز معاینه می شوند.

وی با اشاره به اینكه تاثیرات معاینه فنی در كاهش آلودگی هوا اثبات شده است، اظهاركرد: در جلسه امروز مراكز معاینه فنی دغدغه های مراكز معاینه فنی احصا می شود.

حسینی منش با اشاره به اینكه تمامی مصوبات این نشست درقالب یك نامه به وزارت كشور و سازمان حفاظت محیط زیست ارسال می شود، اظهار داشت: متاسفانه شاهدیم كه چه مركز معاینه فنی گرد هم می آیند وانجمن و اتحادیه می سازند ازاین رو در جهت همسان سازی و پیشگیری از رشد قارچ گونه این انجمن های صنفی به توافق رسیدیم كه اتحادیه ستادهای معاینه ی فنی را تشكیل دهیم.

وی اضافه كرد: «سیمفا» یك ابزار خوب است كه می بایست آمار آن در اختیار هر ستاد قرار گیرد تا بر مبنای آن نظارت ها بهینه تر شود. متاسفانه شاهد موازی كاری هایی هستیم كه امروز بر كاهش این موازی كاری ها تاكید شد و عنوان كردیم كه بر مبنای قانون نقش هر دستگاه و كارگروه مشخص و بهتر است كه هر كدام از این دستگاه ها در حیطه وظایف خود فعال باشند و دخالتی درامور مابقی دستگاه ها نداشته باشیم.

حسینی منش با اشاره به اینكه یكی دیگر از درخواست های ما منفك شدن بخش معاینه فنی خودرو های سی ان جی، است اظهار داشت: به علت حساسیت ویژه این خودرو ها پیشنهاد دادیم كه معاینه فنی آنها به ستاد دیگری سپرده شود تا بتواند به صورت تخصصی تر آنرا كنترل كند.

وی در مورد تاكسی های اینترنتی اظهاركرد: تاكسی های اینترنتی هم مانند تاكسی های معمولی درخواست سهمیه سوخت داشته اند. حالا بهترین فرصت است كه این نوع تاكسی ها را مجاب نماییم كه حتما معاینه فنی دریافت كنند.
1398/02/12
12:22:04
5.0 / 5
4093
تگهای خبر: آلودگی , ابزار , حفاظ , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد