یك مقام مسئول اعلام كرد:

وجود ۱۰ هزار واحد مسكن مهر بدون متقاضی، در هشتگرد

وجود ۱۰ هزار واحد مسكن مهر بدون متقاضی، در هشتگرد

بتن آنلاین: مدیرعامل شركت عمران شهر جدید هشتگرد، با اشاره به وجود ۱۰ هزار مسكن مهر بدون متقاضی در این شهر جدید اظهار داشت: نیمی از این خانه ها را در چارچوب مسكن امید، به صورت خودمالكی به فروش می رسانیم.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، داوود صفدری بامداد امروز در نشست تشریح فعالیت های شركت عمران شهر جدید هشتگرد با اشاره به اینكه ساخت این شهر جدید از سال ۶۴ شروع شد و سقف جمعیت پذیری آن، ۷۰۰ هزار نفر و مساحت این شهر ۴۳۷۰ هكتار تعیین شده است، گفت: هم اكنون توسعه شهر جدید هشتگرد فعلی، نامتوازن است و پیوستگی در بافت و كالبد شهری وجود ندارد؛ چونكه شهرهای جدید در ایران، از محل منافع حاصل از آماده سازی و فروش اراضی توسعه می یابد و این امر سبب می شود رشد شهری در شهرهای جدید، متوازن نباشد.
وی با اشاره به تعریف پروژه مسكن مهر در شهر جدید هشتگرد از سال ۸۶ تاكنون، اظهار داشت: ساخت پروژه های مسكن مهر، به نامتوازن تر شدن هشتگرد كمك كرد، با این وجود وظیفه ما تكمیل واحدهای مسكونی در این شهر است.
مدیرعامل شركت عمران شهر جدید هشتگرد با اشاره به اینكه تأمین فضای سبز، توسعه مدارس و دیگر خدمات روبنایی در دستور كار این شركت قرار گرفته است، اضافه كرد: در اواخر سال گذشته، ۲۵ تفاهم نامه سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهر جدید هشتگرد به ارزش ۳، ۲۰۰ میلیارد تومان به امضا رسیده كه آورده شركت عمران شهر جدید هشتگرد، زمین و پروانه ساخت و آورده بخش خصوصی، سرمایه گذاری برای ساخت واحدهای مسكونی و تجاری است.
صفدری تصریح كرد: ساخت چهار مركز محله در هشتگرد شروع شده كه هر كدام ۳۰ تا ۳۵ درصد پیشرفت فیزیكی دارد و ساخت ۵ مركز محله دیگر در چارچوب این تفاهم نامه ها در حال شكل گیری شهر جدید هشتگرد است. از ساخت این مركز محله ها، خدمات روبنایی مسكن مهر تأمین می شود؛ چونكه در پروژه مسكن مهر، صرفاً به ساخت مسكن توجه شد و خبری از خدمات روبنایی برای تأمین نیازهای ساكنان شهر جدید نبود.
وی با اشاره به برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای راه اندازی مسكن امید و ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسكونی طی سال های باقی مانده تا اختتام دولت دوازدهم اظهار داشت: سهم شهرهای جدید از این برنامه ۲۰۰ هزار واحد است كه ۱۸ هزار واحد آن، در شهر جدید هشتگرد راه اندازی می شود.
مدیرعامل شركت عمران شهر جدید هشتگرد افزود: در برنامه ساخت ۱۸ هزار واحد در سال ۹۷، معادل ۵۱۲۲ واحد از ۶۵۰۰ واحدی كه قرار بود راه اندازی شود، شروع شده و كار آماده سازی كارگاه ساخت ۵۱۸۹ واحد از ۶۵۰۰ واحد سهمیه سال ۹۸ باز رو به اختتام است و از خرداد ماه، ساخت این ۵۱۸۹ واحد را باز آغاز خواهیم كرد.
آخرین وضعیت راه اندازی واحدهای مسكن مهر در هشتگرد
صفدری درباره پروژه های مسكن مهر این شهر اظهار داشت: ۳۹ هزار واحد مسكن مهر در هشتگرد برنامه ریزی شده بود كه ۱۷ هزار واحد را تحویل داده ایم، ضمن اینكه ۶۰۰۰ واحد باز به اختتام رسیده و در مرحله رفع نقص قرار دارد و تا اختتام امسال، پروژه مسكن مهر شهر جدید هشتگرد به اتمام می رسد.
وی درباره متروی هشتگرد گفت: ایستگاه متروی هشتگرد ۸۷ درصد پیشرفت فیزیكی داشته و عمدتاً نصب پله برقی ها و آسانسورها باقی مانده است. كل پروژه مترو از نظر ریل گذاری، زیرساخت و ایستگاه، ۷۶ درصد پیشرفت فیزیكی دارد كه ظرف ۶ ماه آینده این پروژه را تحویل می دهیم؛ همین طور برای تكمیل مترو ۲۰۰ میلیارد تومان نیاز داریم كه ۴۰ درصد آن به صورت نقدینگی و ۶۰ درصد به صورت تهاتر اراضی با پیمانكار پروژه است.
به گفته صفدری، شركت عمران شهر جدید هشتگرد همین طور ساخت بزرگراه ۲۴ كیلومتری شهر جدید هشتگرد به طالقان را باز در دستور كار دارد كه این شركت، قسمتی از بزرگراه كه از این شهر جدید می گذرد را راه اندازی می كند.
دلالی در مسكن مهر هشتگرد وجود ندارد
مدیرعامل شركت عمران شهر جدید هشتگرد درباره ورود دلالان به مسكن مهر هشتگرد اظهار داشت: از نظر من، دلالی در مسكن مهر هشتگرد وجود ندارد و تنها در شهر جدید پردیس، این اتفاق رخ داده است. افزایش قیمت مسكن در تهران، به شهرهای جدید اقماری باز منتقل شد كه در پردیس و اندیشه این افزایش چشم گیر بود اما در پرند و هشتگرد، افزایش قیمت كمتر بوده است. به نظر من، با راه اندازی و تكمیل متروی هشتگرد، امكان افزایش قیمت مسكن در این شهر جدید وجود دارد.
وی با انتقاد از نصب عوارض الكترونیكی آزادراه كرج قزوین قبل از خروجی شهر جدید هشتگرد، خواهان انتقال گیت عوارضی به پس از خروجی هشتگرد شد و درباره تغییر نام این شهر گفت: از سال ۸۴ ساكنان شهر جدید هشتگرد، خواستار تغییر نام آن به «مهستان» بودند كه این مساله در دست بررسی در وزارت كشور است.
صفدری با اشاره به وجود ۱۰ هزار و ۸۶ واحد مسكن مهر بدون متقاضی در شهر جدید هشتگرد اشاره كرد: نیمی از این تعداد در مجموعه مسكن مهر هسا متعلق به وزارت دفاع است كه در حال پیگیری برای واگذاری این واحدها به اقشار كم درآمد هستیم. ۵۰۰۰ واحد دیگر باز از برنامه مسكن مهر خارج شده و به برنامه مسكن امید تحت عنوان «مسكن خودمالكی» تبدیل گشته است. پیمانكار سپس تكمیل این واحدها، آنها را به فروش می رساند و این ۵۰۰۰ واحد بعنوان قسمتی از برنامه ساخت ۱۸ هزار واحد مسكونی خودمالكی در هشتگرد قرار می گیرد. درواقع سرمایه گذاران ساخت واحد مسكونی در شهر جدید هشتگرد، تنها ۱۳ هزار واحد جدید می سازند.
مدیرعامل شركت عمران شهر جدید هشتگرد در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر درباره فروش عرصه مسكن های مهر اظهار داشت: فروش عرصه مسكن مهر را آغاز نموده ایم و برمبنای قانون بودجه سال جاری، درآمد حاصل از آن برای تكمیل پروژه های مسكن مهر باقی مانده هزینه خواهد شد. تابحال برای ۳۰۰۰ متقاضی، فروش عرصه مسكن های مهر انجام شده و ۱۵ تا ۳۰ درصد رقم كارشناسی را نقدی و مابقی را در اقساط ۳۶ تا ۴۸ ماهه ستاندن می نماییم. درآمد شركت عمران شهر جدید هشتگرد تابحال از محل فروش عرصه مسكن مهر به ۳۰۰۰ متقاضی، ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بوده است.

1398/01/28
13:49:44
5.0 / 5
4478
تگهای خبر: آزادراه , پروژه , توسعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد