رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران:

انحراف از سند توسعه استان، جرم است

انحراف از سند توسعه استان، جرم است

به گزارش بتن آنلاین رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با تاكید بر رصد آنلاین روش اجرای سند توسعه استان تهران اظهار داشت: هر فردی از سند توسعه استان تخطی كند به حقوق مردم تعدی كرده است و مرتكب جرم شده است.


نعمت الله تركی در گفتگو با ایسنا، اظهار داشت: برپایه سند آمایش و پیشران های توسعه برای هر یك از شهرستان های استان تهران اولویت هایی با عنایت به ظرفیت های موجود در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: اجرای طرح جامع تفصیلی شهرها باید با جدیت پیگیری شود. بدون شك این طرح های جامع تفصیلی كه شامل محدوده و حریم شهر و روستا است، محورهای اصلی حراست شهر و روستا محسوب می شوند و در هر كجا كه به درستی اجرا نشده اند، باید شفاف اعلام گردد. در حقیقت هر فردی از این طرح و سند توسعه تخطی كند، جرم مرتكب شده است؛ چون كه به حقوق مردم تعدی كرده است. بنابراین باید اجرایی نشدن آنرا به دادستانی و قوه قضاییه گزارش كرد.
وی افزود: برای نخستین بار در استان تهران برنامه عملیاتی سند توسعه برای شهرستان ها نوشته شده و نقشه راه استان و شهرستان ها تا سال ۱۴۰۰ تدوین شده است و نسخه ای در اختیار فرماندار قرار داده شده تا مدیران شهرستان و فرماندار نسبت به اجرای دقیق آن اقدام نمایند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در تشریح روند نظارت و پایش اجرای سند توسعه استان، اظهار داشت: نرم افزاری برای رصد برنامه های توسعه ای استان به راه افتاده است كه درصد پیشرفت برنامه ها را نشان داده است. ازاین رو شهرستان ها باید با نگاه به سند آمایش، برنامه توسعه و مطالعه پیش روند.
تركی با اشاره به افزایش جمعیت در تهران و شهرستان های آن، اظهار داشت: در گذشته استقرار جمعیت در تهران بود و از الان استقرار جمعیت عظیمی تا پنج سال آینده خواهیم داشت. بر مبنای نگاه آمایش منطقه ای، اگر برنامه ای برای استقرار این حجم از جمعیت نداشته باشیم، با مشكلات بسیاری روبرو خواهیم شد.1398/01/16
17:56:59
5.0 / 5
4269
تگهای خبر: آنلاین , توسعه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد