استاندار لرستان:

حجم خرابی ها در پل دختر بالاست، اطلاع دقیقی از روستاهای بین مسیر نیست

حجم خرابی ها در پل دختر بالاست، اطلاع دقیقی از روستاهای بین مسیر نیست

بتن آنلاین: استاندار لرستان درباره آخرین وضعیت منازل و ساكنان منطقه پل دختر اظهار داشت: بخش غربی پل دختر كه در سیل اخیر زیر آب رفت به هیچ وجه قابل سكونت نیست، پس یكی از اولویت های ما ایجاد كمپ است. البته بخش شرقی منازل پل دختر مشكلی ندارد، اما بخش غربی نیازمند اسكان است و شاید تا زمان بازسازی و آبادسازی خانه ها باید این مساله ادامه دار باشد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، خادمی استاندار لرستان اظهار داشت: از روز گذشته عصر كه بارندگی ها كاهش پیدا كرد، احتمال كاهش حجم آب را می دادیم. برای دسترسی به پل دختر به روش های مختلف اقدام كردیم، كه از حدود ساعت 2 شب توانستیم از طریق زمینی به آنجا از مسیر جدیدی دسترسی پیدا نماییم، درنهایت تعدادی نیروهای امدادی به آن جا وارد شدند.
وی ادامه داد: امروز از اوایل بامداد به محض روشن شدن هوا با بالگردی از منطقه بازدید كردیم. هم اكنون سیل بطور كامل فروكش كرده و سیلاب در منازل وجود ندارد، اما حجم خرابی ها بسیار بالاست و هنوز اطلاعات دقیقی از روستاهای بین مسیر نداریم؛ چراكه به هیچ وجه امكان دسترسی زمینی وجود ندارد چراكه جاده اصلی پلدختر -خرم آباد بطور كامل از بین رفته و امكانی برای برقراری ارتباط نیست، اما بطور میانگین همه روستاهایی كه در این راه قرار دارند و در نزدیكی رودخانه قرار دارند بطور كامل زیر آب رفته بودند.
استاندار لرستان با اشاره به اینكه بیشتر خانه ها تخلیه شده اند اشاره كرد: از همان لحظه اول بالگردها آغاز به خدمات رسانی و توزیع اقلامی مانند چادر و غذا كردند كه بوسیله هلال احمر تامین می شود و تعدادی بالگرد هلال احمر و ارتش و... در خرم آباد در حال انجام عملیات هستند.
بگفته خادمی، مقرر است تعداد دیگری بالگرد وارد شود كه امیدواریم هر چه سریع تر وارد استان شوند برای اینكه تعداد نقاطی كه باید به آنها خدمات رسانی شود بسیار زیاد است، پس امیدواریم وضعیت هوا به شكلی باشد كه بتوانیم به مردم خدمات اولیه را برسانیم. به نظر تا مدتی خدمات رسانی ها ادامه خواهد داشت.
وی با بیان این كه ارتباطات تلفنی و مخابراتی هنوز كامل نیست، اضافه كرد: همكاران در حال تلاش اند و اكیپ های مخابراتی در آنجا مستقر هستند و امیدواریم هر چه سریع تر بتوانیم ارتباط كامل را با آنجا برقرار نماییم. همین طور هنوز هم ارتباط كاملی با پلدختر نداریم.
وی با اشاره به اینكه در تلاشیم كه بوسیله آزادراه پل زال، ارتباط به پل دختر را برقرار نماییم، اظهار داشت: هم اكنون وزیر راه و شهرسازی پیگیر این مساله هستند و مجموعه وزارت راه و شهرسازی و راهداری هم دنبال آن هست كه در جاهایی كه بوسیله جاده روستای پااعلم مشكلاتی وجود دارد، مشكلات را برطرف نماییم.
خادمی در ادامه درباره نحوه توزیع اقلام اظهار داشت: هم اكنون برای توزیع اقلام بین روستاها مشكلی وجود ندارد، اما درباره توزیع بین روستاها به سبب عدم ارتباط، باید این مسئله را مدیریتكنیم تا به همه روستا خصوصاً روستاهایی كه در حاشیه رودخانه نیستند اما ارتباط قطع شده، خدمات رسانی را داشته باشیم.1398/01/13
13:19:01
5.0 / 5
4513
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد