رصد و نظارت بر فعالیت شهرداری ها و دهیاریها در تعطیلات نوروز

رصد و نظارت بر فعالیت شهرداری ها و دهیاریها در تعطیلات نوروز

به گزارش بتن آنلاین معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور از رصد و نظارت بر فعالیت شهرداری ها و دهیاری ها برای عرضه خدمات به مسافران و گردشگران نوروزی دركمیته هماهنگی امور شهرداری ها و دهیاری های ستاد مركزی خدمات سفرهای نوروزی در وزارت كشور اطلاع داد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور، مهدی جمالی نژاد با بیان این مطلب اضافه كرد: این كمیته بدنبال ابلاغیه وزیر محترم كشور به استانداران در خصوص نظارت بر مأموریت های واگذار شده به شهرداری ها و دهیاری ها در دستورالعمل اجرایی ساماندهی و ارتقا خدمات سفر ویژه نوروز ۱۳۹۸ فعال گشته است.
وی در مورد فعالیت های خاص در رابطه با سفرهای نوروزی اظهار داشت: در ابلاغیه وزیر محترم كشور به استانداران ۲۲ محور عرضه خدمات در حوزه های امنیتی، انتظامی، فرهنگی اجتماعی، عمرانی و خدماتی در موضوعات برنامه ریزی و اقدامات ستادی، اقدامات عمرانی و زیرساختی، تقویت اقدامات نظارتی، تقویت خدمات عمومی، تقویت تدابیر امنیتی و انتظامی، اقدامات فرهنگی و ارتقا نشاط اجتماعی و اطلاع رسانی شفاف از اقدامات و خدمات دستگاه های اجرایی؛ مشخص شده است.
جمالی نژاد در ادامه اظهار داشت: پایش اقدامات انجام شده استانداری ها، شهرداری ها و دهیاری ها برای ایام نوروز در اجرای موارد فوق صورت می پذیرد.
او همینطور از اجرای پویش ملّی بهار در بهار توسط شهرداری ها و دهیاری ها به منظور ارتقا نشاط اجتماعی و مهیّا نمودن فضای شاداب و مفرّح در شهرها و روستاها برای گرامیداشت باشكوه تقارن جشن ملّی نوروز و بهار طبیعت با بهار معنویّت اطلاع داد.
وی، برنامه ریزی برای توسعه زیرساخت های گردشگری شهری و روستایی با محوریت شهرداری ها و دهیاری ها را از دیگر محورهای خدمات شهرداری ها و دهیاری ها در نوروز ۹۸ برشمرد.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیای های كشور اضافه كرد: به باعث دستورالعمل های ابلاغی شهرداری ها و دهیاری ها در زمینه خدمات رسانی به مسافران و گردشگران نوروزی باید اقدامات لازم را در مورد روشنایی فضاهای عمومی شهر و روستا، ایجاد استراحتگاه موقت در مبادی ورودی و خروجی شهرها برای استراحت و رفع خستگی رانندگان وسایل نقلیه، ایجاد كمپ های اسكان موقت برای استقرار شبانه مسافرین و گردشگران، ایجاد كمپ های اسكان اضطراری برای استقرار مسافرین و گردشگران در صورت بروز حوادث غیر مترقبه و ایجاد پاركینگ های موقت در روزهای اوج سفرهای نوروزی انجام دهند.
وی افزود: ساماندهی و ایجاد چشمه های سرویس بهداشتی در فضاهای عمومی به منظور رفاه مسافران، زیباسازی سیما و منظر شهری و امحاء ناهنجاریهای بصری سطح شهر برای تأمین آرامش و نشاط گردشگران، ساماندهی دستفروشان و ایجاد بازارچه های موقت محلّی، استقرار مخازن پسماند بویژه در پارك ها و تفرج گاه ها و تهیه نقشه های راهنمای محل های اسكان و توزیع در مبادی ورودی شهرها و روستاها از دیگر موضوعاتی است كه شهرداری ها و دهیاری ها باید در روزهای تعطیلات نوروز ۹۸ به آن توجه كنند.

جمالی نژاد: سامانه جامع دهیاری ها راه اندازی می شود
مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستای وزیر كشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور اعلام نمود: سامانه جامع دهیاری ها با هدف ساماندهی سامانه های موجود این حوزه از جانب سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور راه اندازی می شود.
وی اظهار نمود: با عنایت به اهمیت این مورد اقداماتی جهت راه اندازی آزمایشی سامانه جامع دهیاری ها در سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور صورت گرفت.
ایشان در ادامه افزود: با عنایت به مصوبه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در مورد ضرورت اعطای كلیه مجوزهای مربوط به ساخت و ساز از راه پنجره واحد زمین، در نظر است برای اتصال این سامانه و برقراری ارتباط دهیاری ها به پنجره واحد زمین تصمیمات لازم صورت پذیرد.
جمالی نژاد همینطور اظهار داشت: از معاونت های عمرانی استانداری ها خواسته شده ظرف سه ماه هماهنگی های لازم را با دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور جهت راه اندازی این سامانه و یا سازماندهی سامانه های موجود در قالب استانداردهای ابلاغی به عمل آورند تا زمینه اتصال همه دهیاری ها به سامانه مذكور فراهم گردد.1397/12/29
14:13:31
5.0 / 5
4312
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد