تخلیه یك مجتمع مسكونی ناایمن در منطقه 8

تخلیه یك مجتمع مسكونی ناایمن در منطقه 8

بتن آنلاین: به منظور حفظ جان و امنیت شهروندان، یك مجتمع مسكونی 18 واحدی كه مبادرت به گودبرداری غیراصولی در طبقه منفی سه كرده بود، اخطار تخلیه گرفت و به ایمن سازی ملك ملزم گردید.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، بهمن نوری شهردار منطقه در این باره توضیح داد: این ملك در خیابان148 غربی تهرانپارس قرار دارد و خود دارای طبقات منفی یك و دو بوده كه به صورت غیرقانونی و در تخلفی محرز به گودبرداری غیر اصولی و شبانه برای بهره برداری از طبقه منفی سه اقدام نموده است.
وی افزود: عوامل اجرایی ناحیه یك به محض اطلاع از این اقدام، به ملك مذكور رجوع و گودبرداری را متوقف كردند. متعاقب آن، در جهت تبصره بند 14 ماده 55 قانون شهرداری ها كمیسیون رفع خطر تشكیل جلسه داد. بر این اساس به دلیل خطرآفرین بودن گودبرداری برای ساكنان، املاك همجوار و شهروندان عبوری از محل ملك، نظریه تخلیه فوری ملك صادر شد و مالك به اسكان مستأجران در مكان دیگر ملزم گردید.
طبق گزارش شهرداری منطقه 8، وی تصریح كرد: همینطور مقرر شده است ساختمان زیر نظر سازمان نظام مهندسی و مشاوران ذی صلاح ایمن سازی گردد.
به قول نوری، مبحث تخلف ساختمان مذكور به دادسرای عمومی انقلاب ناحیه 137 ویژه شهرداری ها منعكس و دستور قضایی لازم برای اجرای رأی كمیسیون رفع خطر دریافت شده است. در عین حال كلانتری 147 رأی را به مالكان و ساكنان این ساختمان ناایمن ابلاغ كرده و بنرهای اخطار دهنده هم در محل نصب شده است. علاوه بر این، به منظور كاهش بار اضافی به ساختمان، مقابل در پاركینگ های این ساختمان با نیوجرسی مسدود شده است و یك باب باشگاه ورزشی طبقه منفی یك هم به حالت تعطیل درآمده است.
شهردار منطقه 8 تصریح كرد: تمامی اقدامات به منظور حفاظت از جان و مال شهروندان صورت می گیرد و این اقدام ششمین برخورد ما با ساختمان های ناایمن در طول سال 97 بود. در مبحث ایمن سازی ساختمان های ناایمن، منطقه 8 جزء مناطق پیشرو از راه مراجع قانونی و دادستانی است. قبل از این هم شاهد پلمب ساختمان ها و پاساژهای ناایمن دیگر بوده ایم كه امیدواریم با این گونه اقدامات شهروندان عزیز را از انجام به موقع آن دسته از وظایفمان كه با جان آنان سر و كار دارد مطمئن سازیم.1397/11/14
14:39:08
5.0 / 5
4199
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد