اسلامی خبرداد:

تكمیل پروژه های مسكن مهر تا پایان۹۸، پیشنهاد افزایش سقف وام مسكن

تكمیل پروژه های مسكن مهر تا پایان۹۸، پیشنهاد افزایش سقف وام مسكن

به گزارش بتن آنلاین وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تكمیل پروژه های مسكن مهر اظهار داشت: افزایش سقف وام مسكن را در شورای پول و اعتبار مطرح می كنم اما به نظر من افزایش وام مسكن كمكی به افزایش توان خرید مردم نمی نماید.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، محمد اسلامی در حاشیه بازدید از پروژه های مسكن مهر پرند، با تاكید بر اینكه هدف از بازدید امروز این بود كه از وضعیت پیشرفت فیزیكی پروژه ها آگاه شوم، اظهار داشت: دستور دادم تا برنامه هایی كه مقرر است در دستور كار قرار گیرد، با سرعت بیشتری پیگیری شوند.
وی افزود: طرح جامع شهر جدید پرند یك چارچوب تعریف شده دارد كه بر طبق این طرح باید تا سقف ۲۰۵ هزار واحد در آن ساخته شود چون كه مطابق تاسیسات زیربنایی موجود به خصوص در زمینه آب هماهنگ باشد.
وزیر راه و شهرسازی افزود: هم اكنون این شهر جدید قطار حومه ای داشته و روزانه ۲۲ رام قطار در آن تردد دارد. همینطور ایستگاه تبادلی آن با مترو هم راه اندازی می گردد و مقرر است كنارگذر ورودی و خروجی به آزادراه چرمشهر-ابیك هم به این شهر جدید متصل شود.
به گفته اسلامی، در شهر جدید پرند ۲۵ هزار واحد مسكن مهر نیمه تمام در حال ساخت است كه بر مبنای دستور فرماندار شهرستان رباط كریم به دستگاه های خدمات رسان، تا آخر سال جاری انشعابات این واحدها متصل شده و تا آخر سال ۱۳ هزار خانوار مستقر می شوند. ۱۲ هزار واحد مسكن مهر باقی مانده هم در سال آینده تحویل داده می شود.
وی در پاسخ به این پرسش كه آیا طرح مسكن مهر در سراسر كشور تا آخر شهریور ۹۸ به اتمام می رسد، اظهار داشت: من هیچ جا نگفته ام مسكن مهر تا نیمه نخست سال آینده به آخر خواهد رسید، آنچه اعلام شده است مربوط به طرح های مسكن مهر استان ها است.
اسلامی اضافه كرد: مسكن مهر مشكلات زیادی دارد و ما غیر از واحدهایی كه مشكل حقوقی دارند و برطرف شدن آنها در دست ما نیست، تا آخر سال ۹۸ كل این طرح را در سراسر كشور به آخر خواهیم رساند.
وزیر راه و شهرسازی درباره علت حذف بودجه بافت فرسوده از لایحه بودجه سال آینده خاطرنشان كرد: برای بافت فرسوده هم مصوبه قانونی مجزا داریم و هم مقرر است از محل صندوق توسعه ملی تامین اعتبار شود كه به نظر ما این اعتبارات برای آن كافی است.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر، درباره علت عدم افزایش سقف تسهیلات خرید مسكن، خاطرنشان كرد: من در شورای پول و اعتبار، افزایش سقف وام مسكن را مطرح می كنم. اما ما فكر نمی نماییم كه افزایش وام مسكن به افزایش توان خرید مسكن مردم كمك نماید. ما به دنبال تولید نظام اعتباری برای خرید انبوه مصالح ساختمانی ویژه انبوه سازان هستیم تا به سازندگان تخفیف داده شده و این تخفیف در كاهش قیمت تمام شده مسكن نمود یابد.
اسلامی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر در مورد بازگشت رئیس تعلیق شده سازمان نظام مهندسی ساختمان كشور به محل كار خود اظهارداشت: رئیس سازمان قبل از ورود من یك سال تعلیق شده بود كه با فرمول هایی این تعلیق برطرف شد. در ادامه هم با اعضای شورای مركزی سازمان نظام مهندسی ساختمان كشور جلسه گذاشتیم چون در گذشته این جلسات تشكیل نمی شد و آبستراكسیون داشتند. در نهایت رای گیری كردیم و به اتفاق آراء به استثناء یك نفر مصوب شد تا با همین اعضای فعلی، شورای مركزی به كار خود ادامه دهد. در ادامه هم شورای مركزی ۳ نفر را كاندیدای ریاست كرده و به پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی یك نفر از میان آنها با حكم رئیس جمهور به ریاست شورای مركزی سازمان نظام مهندسی ساختمان كشور منصوب می گردد. اما اینكه تابحال چرا تشكیل جلسه نداده اند و ۳ گزینه خویش را انتخاب نكرده اند، وزارت راه و شهرسازی تقصیری ندارد.

1397/10/21
21:51:12
5.0 / 5
4343
تگهای خبر: آزادراه , پروژه , تردد , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد