پرجمعیت ترین و كم جمعیت ترین محله تهران

پرجمعیت ترین و كم جمعیت ترین محله تهران

به گزارش بتن آنلاین محله فتح در منطقه ۹ تهران با 86 نفر بعنوان كم جمعیت ترین محله شهر شناخته می شود؛ از طرفی تهرانپارس غربی با داشتن جمعیتی بالغ بر 125هزار نفر پرجمعیت ترین محله پایتخت است.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، برای اینكه بدانید در تهران محله هایی وجود دارد كه پرجمعیت تر از بسیاری شهرهای بزرگ كشور است، یا برای دانستن تعداد آپارتمان های تهران به تفكیك مساحت و یا مناطقی با بیشترین تعداد كتابخانه های عمومی به سایت «داده نمای» شهرداری تهران سری بزنید. با رجوع به این وبگاه به آدرس data.tehran.ir می توان از اطلاعات آماری شهر كه در دسته بندی های تفكیك شده با نمودار، جداول و توضیحاتی همراه می باشد به سادگی بهره برد.
طبق آمار انتشار یافته در سایت داده نمای تهران، محله تهرانپارس غربی در منطقه چهار با داشتن جمعیتی بالغ بر 125هزار نفر پرجمعیت ترین محله و شلوغ تر از شهرهای بزرگ و قدیمی مثل بندر انزلی، لاهیجان و چابهار است.
محله مسعودیه در منطقه 15 و جنت آباد جنوبی در منطقه پنج به ترتیب بعد از تهرانپارس غربی پرجمعیت ترین و همینطور محله بوستان ولایت در منطقه 19 و كوهسار در منطقه یك هم پس از فتح، كم جمعیت ترین محلات شهر تهران هستند.
طبق آخرین آمار انتشار یافته در سایت داده نما در تهران بیشتر از 8 میلیون و 600هزار نفر زندگی می كنند كه منطقه چهار با داشتن جمعیتی بالغ بر 920 هزار نفر، پرجمعیت ترین و منطقه 9 با داشتن حدود 174 هزار نفر كم جمعیت ترین منطقه شهر تهران محسوب می شوند.
همینطور متراكم ترین منطقه تهران به لحاظ جمعیت، منطقه 10 با آمار 399 نفر بر هر هكتار به حساب می آید. منطقه 22 هم با آمار 30 نفر بر هر هكتار كم تراكم ترین منطقه تهران است. وجود بافت ریزدانه در منطقه 10 و زمین های عریض در منطقه 22 نشان دهنده و دلیل حجم بالا و كم تراكم در این دو منطقه است.
طبق گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری، گفتنی است سازمان فاوای شهرداری تهران، سایت «داده نما» را در دوره جدید مدیریت شهری با هدف دسترسی آزاد شهروندان به داده های شهر، راه اندازی و در آن مبادرت به رونمایی از آمار و اطلاعات مختلفی در حوزه هایی مثل ارتباطات، امور قضایی، انرژی، آموزش، بازارهای مالی، جمعیت و نیروی انسانی، حمل و نقل و انبارداری، آب و هوا، صنعت و معدن، عمران شهری و... كرده است. اطلاعات این سایت به مرور در حال به روزرسانی و تكمیل است.1397/10/19
14:22:53
5.0 / 5
4548
تگهای خبر: بندر , پایتخت , سازمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد