یك مقام مسئول شركت فرودگاه ها خبر داد؛

آغاز پروازهای بازگشت حجاج از صبح دوشنبه

آغاز پروازهای بازگشت حجاج از صبح دوشنبه

بتن آنلاین: مسئول عملیات حج شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به اینكه پرواز برگشت حجاج به كشور از ساعت ۲: ۳۰ صبح دوشنبه آغاز می شود، اظهار داشت: عملیات بازگشت حجاج تا ۲۵ شهریور ادامه دارد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سید محمود رضوی تصریح كرد: امسال از ۱۹ فرودگاه كشور ۸۵ هزار زائر به سرزمین وحی و زیارت خانه خدا اعزام شدند.
وی با اشاره به آغاز پروازهای برگشت حجاج از ساعات اولیه روز آینده پنج شهریور ماه، اضافه كرد: نخستین پرواز برگشت ساعت ۰۲: ۳۰ صبح دوشنبه انجام می گردد كه پرواز فوق العاده خواهد بود و پرواز بعدی ۰۸: ۵۰ بامداد فردا خواهد بود.
رضوی افزود: روز آینده ۱۰ پرواز برگشت برای انتقال زائران به كشور صورت خواهد گرفت كه به ۵ فرودگاه بوشهر، زنجان، اهواز، شهید هاشمی نژاد مشهد و فرودگاه امام خمینی (ره) است.
مسئول عملیات حج شركت فرودگاه ها با اشاره به اینكه تعداد حجاج در پروازهای برگشت به همان اندازه آمار پروازهای رفت است، اظهار داشت: سهم شركت های ایران ایر و سعودی در پروازهای برگشت نظیر پروازهای رفت خواهد بود.
رضوی با اشاره به اینكه پروازهای برگشت حجاج در ساعات اولیه روز ۲۵ شهریورماه تمام می گردد و همه حجاج به كشور برمی گردند، اظهار داشت: این پروازها تا حدود ۳ تا ۴ صبح روز ۲۵ شهریور ماه ادامه دارد.
در پروازهای رفت ۱۵۶ پرواز برای انتقال حدود ۴۲ هزار زائر به فرودگاه مدینه انجام شد و همینطور ۱۵۹ پرواز با حدود ۴۴ هزار زائر به فرودگاه جده رفت؛ از این بین ۱۸۶ پرواز توسط شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و ۱۲۹ پرواز توسط شركت هواپیمایی سعودی انجام شده است.
شركت هواپیمایی سعودی امسال پروازهای فرودگاه های مشهد، تبریز، ارومیه، كرمانشاه، گرگان، زاهدان، زنجان، ساری و فرودگاه امام خمینی(ره) را برای اعزام زائران برعهده دارد.
ایران ایر مسئولیت جابه جایی زائران كرمان، اهواز، یزد، بوشهر، رشت، اصفهان، بندرعباس، بیرجند، همدان و فرودگاه شیراز را برعهده دارد و فرودگاه امام خمینی(ره) بین دو ایرلاین مشترك است.
سرجمع شركت هواپیمایی سعودی مسئولیت انجام پروازهای حج از ۸ فرودگاه و ایران ایر از ۱۰ فرودگاه را برعهده دارند و فرودگاه امام خمینی(ره) بین دو ایرلاین مشترك است.
بنابراین گزارش پروازهای بازگشت همیشه از پروازهای رفت حساس‎تر است چونكه حجاج بعد از یك ماه به وطن باز می گردند و خستگی‎هایی دارند و از طرفی خانواده‎های آنها هم چشم انتظارشان هستند و با اشتیاق و تعداد بیشتری برای استقبال آنها به فرودگاه‎ها می‎روند كه لزوم دارد در این حوزه به علت جلوگیری از بروز ترافیك و ازدحام، استقبال كننده های زوار تلاش كنند به جای آنكه اغلب به فرودگاه بروند، در محله و مساجد مجل از زائران خود استقبال كنند.

1397/06/05
13:46:14
5.0 / 5
4991
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد