عضو هیئت عامل سازمان بنادر:

امكان سفر دریایی به شارجه، راه اندازی خط دریایی قشم-عمان

امكان سفر دریایی به شارجه، راه اندازی خط دریایی قشم-عمان

بتن آنلاین: معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: به دنبال این هستیم كه خط بین المللی مسافری دریایی و تردد بین جزایر و سرزمین اصلی را در تابستان افزایش دهیم.به گزارش بتن آنلاین به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، هادی حق شناس با اشاره به اینكه ایام نوروز فشرده ترین دوره زمانی سفرهای مردمی در كشور است، اظهار نمود: این سفرها شامل سفرهای جاده ای، هوایی، دریایی و ریلی است و سازمان بنادر و دریانوردی هم عملكرد قابل توجهی را از ۲۵ اسفندماه سال قبل تا ۱۴ فروردین ماه سال جاری در حوزه گردشگری و سفر دریایی در بنادر ایران داشت.
وی افزود: با شروع فصل تابستان كه مجددا سفرهای مردمی آغاز می گردد همه امكانات در بنادر و ترمینال های مسافری به كار گرفته خواهد شد تا بهترین شرایط برای مسافران و گردشگران دریایی فراهم گردد.
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینكه مردم بسیار علاقمند هستند از جزایر زیبای خلیج فارس دیدن كنند، اظهار داشت: با عنایت به آماده شدن سفارش ساخت شناورهای مسافری، ظرفیت حمل ونقل مسافری دریایی افزوده می شود و در طول تابستان تعداد سفرهای دریایی افزایش خواهد یافت و در عین حال سازمان بنادر و دریانوردی به بحث ایمنی سفرهای دریایی توجه ویژه خواهد داشت تا افرادی كه مسافر جزایر كشور هستند با خاطره خوش بازگردند.
وی افزود: به دنبال این هستیم كه خط بین المللی مسافری دریایی و تردد بین جزایر و سرزمین اصلی را در تابستان افزایش دهیم و در طول تابستان سفرهای دریایی از بندر باهنر و جزیره كیش به بندر شارجه را خواهیم داشت و اگر بتوانیم تعداد سفرهای دریایی را از بندر باهنر و جزیره قشم به بندر خصب عمان افزایش می دهیم.
حق شناس در ارتباط با گردشگری دریایی در تابستان، بیان كرد: سفر دریایی جابجایی از نقطه ای به نقطه دیگر است اما در گردشگری دریایی بعد از حركت از نقطه اولیه مجددا به همان نقطه باز می گردیم، سفرهای دریایی بیشتر در شمال كشور معنا و مفهوم پیدا می كند، اما این بدان مفهوم نیست كه این مقوله در جنوب كشور وجود ندارد. مدت زمانی فصل تابستان از نوروز بیشتر است و پیش بینی می گردد میزان گردشگری دریایی در این برهه زمانی افزایش یابد.

1397/04/27
13:39:03
5.0 / 5
4581
تگهای خبر: بندر , تردد , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد