مهر گزارش می دهد؛

گردش ۵۶ و نیم هزار میلیارد تومانی مسكن در ۹ ماهه امسال

گردش ۵۶ و نیم هزار میلیارد تومانی مسكن در ۹ ماهه امسال

بتن آنلاین: گزارش های جدید نشان داده است گردش مالی بخش مسكن در ۹ماهه امسال ۵۶۰۵هزارمیلیارد تومان و میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسكونی در پایتخت در پاییز امسال ۴ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان بود.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، اداره كل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن معاونت مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گزارش وضعیت بازار مسكن در پاییز امسال را منتشر نمود.
بر اساس این گزارش در پاییز سال جاری (۹۶) ۴۷ هزار و ۱۴۶ واحد مسكونی معامله شد كه نسبت به تابستان امسال ۳.۵ درصد كاهش داشته است اما نسبت به پاییز سال قبل (۹۵) ۳۵.۱ درصد رشد را نشان داده است.
بیشترین تعداد معامله در تهران در پاییز امسال در منطقه ۵ پایتخت با ۷ هزار و ۱۱۷ فقره و كمترین میزان معامله هم در منطقه ۱۹ با تنها ۲۹۲ فقره معامله خرید و فروش مسكن بود. با این حال بیشترین نرخ رشد تعداد معاملات مسكن در منطقه ۳ با ۶۱.۹ درصد و كمترین میزان رشد تعداد خرید و فروش در منطقه ۱۹ با تنها ۱.۴ درصد نسبت به سه ماهه سوم سال قبل (پاییز ۹۵) رخ داده است.
بر اساس آنچه دفتر اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی اعلام نمود: میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسكونی در پاییز امسال در تهران ۴ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان برآورد می گردد كه نسبت به تابستان امسال ۴.۷ درصد و نسبت به پاییز سال قبل (۹۵) ۱۰ درصد افزایش را نشان داده است.
همچنین گرانترین منطقه تهران در پاییز امسال، منطقه یك با میانگین متری ۱۰ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان و ارزانترین منطقه هم منطقه ۱۸ با میانگین متری ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان برآورد شده است.
از دیگر خصوصیت های بازار مسكن پاییز امسال، اختصاص بیشترین تعداد واحدهای مسكونی به زیر ۵ سال ساخت است كه ۴۷.۵ درصد معاملات را به خود اختصاص می دهند. همینطور منطقه ۵ تهران با ۱۶.۵ درصد جذابترین محله برای تهرانی ها به حساب می آید ضمن اینكه ۱۱ درصد معاملات در واحدهای مسكونی با بازه قیمتی ۳ تا ۳و نیم میلیون تومان است و ۱۵ درصد معاملات مسكن در خانه های ۶۰ تا ۷۰ متری اختصاص دارد. ۷ درصد خریداران مسكن هم به دنبال خرید واحدهای مسكونی ۱۶۰ تا ۱۹۰ میلیون تومانی بوده اند.
دفتر اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی در مورد وضعیت بازار مسكن اعلام نمود: در ۹ ماهه ابتدایی امسال ۱۳۳ هزار و ۹۲۷ واحد مسكونی معامله شد كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۲.۴ درصد رشد دارد. میانگین قیمت واحدهای مسكونی تهران در این مدت (۹ ماهه ابتدایی سال) هم متری ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان است كه نسبت به ۹ ماهه ابتدایی سال ۹۵، رشد ۷.۴ درصدی داشته است.
ارزش كل معاملات مسكن در ۹ ماهه ابتدایی امسال، ۵۶ هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان برآورد شده كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲۴.۲ درصد رشد داشته است.

1396/12/04
11:17:39
5.0 / 5
5211
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد