پیشنهادی برای تامین كسری اعتبارات سازمان آتش نشانی

پیشنهادی برای تامین كسری اعتبارات سازمان آتش نشانی

بتن آنلاین: اعضای شورای شهر در جلسه عصرگاهی امروز بودجه معاونت خدمات شهری شهرداری تهران را مورد بررسی قرار دادند.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، عصر امروز در نوبت عصرگاهی جلسه شورای شهر تهران، بودجه معاونت خدمات شهری شهرداری تهران روی میز بررسی شورای شهر قرار گرفت و زهرا صدر اعظم نوری رئیس كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با تشریح هزینه ها، تملك دارایی، درآمدها و... معاونت خدمات شهری پیشنهاداتی را عرضه كرد و اظهار داشت: بودجه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران علی رغم تمامی سخنرانی ها و حرف هایی كه در مورد ضرورت توجه به ایمنی زده می شد 752 میلیارد ریال كسری دارد.

وی اضافه كرد: پیشنهاد می گردد به منظور تامین كسری اعتبارات عنوان شده در سازمان آتش نشانی از پروژه های جدید كه مبلغ پنج میلیارد تومان به بالا پیش بینی شده است، 6 درصد كاهش و به سازمان آتش نشانی اختصاص دهیم.

وی با اشاره به اینكه در بخش اعتبارات هزینه ای سازمان پیشگیری و مدیریت بحران هم تحت عنوان افزایش ایمنی اماكن در برابر سوانح طبیعی ردیف بودجه مناسبی در نظر گرفته نشده، اظهار داشت: این در حالیست كه تعداد پایگاه هایی كه در اختیار سازمان پیشگیری و مدیریت بحران قرار گرفته افزایش یافته و ضروری می باشد مبلغ اعتباری در نظر گرفته شده از 14 میلیارد تومان به 20 میلیارد تومان از محل ردیف اعتباری پیش بینی نشده در اختیار شهردار، افزایش یابد.

صدراعظم نوری با اشاره به محل جابجایی ردیف های پیش بینی شده در سازمان مدیریت پسماند با اشاره به اینكه نگهداری تصفیه خانه شیرابه از مبلغ دو میلیارد تومان به چهار میلیارد تومان از محل ردیف اعتبار جبران هزینه راهبری و مدیریت سازمان افزایش می یابد، اظهار داشت: همینطور تهیه طرح جامع و تفصیلی مدیریت پسماند از مبلغ 600 میلیون تومان به پنج میلیارد تومان افزایش پیدا كند و در بخش پروژه های تملك دارایی سازمان زیباسازی ضروری می باشد در عنوان پروژه مرمت و بازسازی فضاهای تاریخی، تملك خانه های نیما و طباطبایی هم در نظر گرفته شود.

نوری با اشاره به عوارض حفظ و گسترش فضای سبز شهر تهران، اضافه كرد: به منظور احیاء و تملك باغات در مناطق 11، 10، 9، 7، 20 و 17 كه دارای سرانه پایین فضای سبز هستند این عوارض صرف می گردد.

وی در ادامه پیشنهاد داد كه از محل املاك 50 میلیارد تومان جهت تملك، صیانت و حفظ باغات كن اختصاص داده شود و اظهار داشت: در مورد حفظ بودجه پروژه پارك پردیسان این بودجه را از 50 میلیارد تومان به 20 میلیارد تومان كاهش دادیم و این در حالیست كه قرار بود 30 میلیارد تومانی كه كسر شده صرف فضای سبز بافت های فرسوده شود اما حالا زمزمه های دیگری شنیده می گردد كه می خواهند این پول را صرف تملك خانه های قدیمی و... كنند كه باید بگویم ضمن حفظ احترام به افراد و میراث پایتخت، حفظ محیط زیست هم واجب است.

رئیس كمیسیون سلامت و محیط زیست شورا در مخالفت به اختصاص بخشی از بودجه شركت حریم بان و شهربان به ساماندهی و شناسنامه دار كردن دستفروشان اظهار داشت: اگر بودجه این شركت كم شود و یا تغییر كند شهرداری در پرداخت دستمزد كاركنان خود با مشكل مواجه می گردد.
1396/11/26
15:59:41
5.0 / 5
4617
تگهای خبر: پروژه , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد