اعلام آمادگی سازمان ملل متحد برای تقویت تاب آوری شهری در ایران

اعلام آمادگی سازمان ملل متحد برای تقویت تاب آوری شهری در ایران

به گزارش بتن آنلاین، هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در ایران اظهار داشت: آماده همکاری با شرکا برای پیشبرد تلاش ها درحمایت از همتایان ملی در تقویت تاب آوری شهری وکاهش خطر تأسیسات حیاتی شهری در مقابل سوانح طبیعی هستیم.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، استفان پریزنر، هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: شهرها نمایانگر آینده زندگی جهانی هستند. جمعیت جهان در سال ۲۰۲۲ میلادی به ۸ میلیارد نفر رسید و بیشتر از نیمی از آن در مناطق شهری زندگی می کنند. انتظار می رود این رقم افزایش یابد، به صورتی که تا سال ۲۰۵۰ میلادی ۷۰ درصد مردم در شهرها زندگی کنند و هم اکنون این رقم در ایران از ۷۵ درصد فراتر رفته است.
وی ضمن اشاره به این که توسعه پایدار بدون دگرگونی قابل توجه در نحوه ساخت و مدیریت فضاهای شهری امکان پذیر نیست، توضیح داد: با توسعه شهر های ما و پیشرفت سریع شهرنشینی، حفاظت از جوامع خود در مقابل شوک ها و سوانح طبیعی خیلی مهم است. این امر بخصوص در کشوری با احتمال بالای سوانح طبیعی، مانند کشور زیبای ایران، ضروری می باشد.
به گفته وی، یک شهر پایدار فقط یک متولی مسئول منابع طبیعی نیست، بلکه برای چالش های یک اقلیم درحال تغییر آماده است. رویدادهای آب و هوایی شدید درحال تبدیل شدن به یک حقیقت فزاینده هستند و همراه با خطرات طبیعی مانند زلزله، خطرات زیادی را برای مردم و جوامع - بخصوص صدمه پذیرترین افراد به همراه دارند.
هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد اظهار داشت: آینده پایدار در صورتی امکان پذیر است که شهرها و سکونتگاه های انسانی خویش را فراگیر، ایمن، پایدار و - مهم تر از همه - مقاوم نماییم.
پریزنر توضیح داد: دستیابی به نتایج ماندگار بعد از تکمیل تمام فعالیتهای پروژه خیلی مهم است. پروژه بهتاب ۲ با موفقیت ظرفیت سازی نهادی و توسعه ضوابط طراحی و اجرای بیمارستان های تاب آور را با همکاری شرکای ما به اجرا رسانده است. این نتایج از جانب سازمان برنامه و بودجه به رسمیت شناخته شده و در ردیف نشریات این سازمان قرار گرفته و تضمین می نماید که طراحان به این استانداردها پایبند هستند و در نتیجه، ماندگاری نتایج پروژه را تضمین می کنند. علاوه بر این، (EOGPBI) بعنوان شریک اصلی، روش ها و نگاههای فنی اجرایی در بیمارستان ساری را به سایر پروژه های بیمارستانی گسترش داده است. این توسعه از راه دستورالعمل های فنی صادر شده برای شرکتهای مشاوره و پیمانکاران انجام شده و پیروی از شیوه های بوجود آمده در این پروژه را الزامی کرد.
وی در قسمت دیگری از سخنان خود اضافه کرد: سازمان ملل متحد در ایران در صورت درخواست، آماده پشتیبانی از کمک های بشردوستانه در پاسخ به سوانح طبیعی بوده است.
وی خاطرنشان کرد: ما آماده همکاری با همه شرکا برای پیشبرد تلاش ها در تمام این جبهه های مهم همچون پشتیبانی از همتایان ملی در تقویت تاب آوری شهری و کاهش خطر تأسیسات حیاتی شهری در مقابل سوانح طبیعی هستیم.


منبع:

1403/02/28
12:40:46
5.0 / 5
280
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد