سنددار شدن اراضی تصرف سکونتگاه های غیررسمی

سنددار شدن اراضی تصرف سکونتگاه های غیررسمی

به گزارش بتن آنلاین، مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران اظهار داشت: سند دار کردن اراضی تصرف سکونتگاه های غیررسمی یکی از بزرگترین خدمات به ساکنان این بافت ها است و تابحال ۲۵ هزار نفر متقاضی دریافت سند ثبت نام کردند.محمد آئینی مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه از دوره بعد از انقلاب تا به امروز بیشتر از ۱ میلیون واحد مسکونی در بافت های فرسوده نوسازی شده است، اظهار داشت: در دولت سیزدهم سعی کردیم به آن چه که وعده دادیم؛ عمل نماییم. در حوزه نوسازی واحدهای مسکونی بافت های فرسوده دولت دهم ورود کرد و در دولت های دیگر مورد غفلت واقعه شد.
مدیرعامل بازآفرینی شهری در ادامه تصریح کرد: با روی کار آمدن دولت سیزدهم مبحث نوسازی واحدهای مسکونی در دولت سیزدهم با تأکیدات ریاست جمهور محترم کشور با جدیت مورد پیگیری قرار|گرفت و از دوره بعد از انقلاب تا به امروز از مرز ۱ میلیون واحد مسکونی هم نوسازی شده عبور کردیم.
وی تصریح کرد: در دولت سیزدهم رکورد ۳۰ ساله نوسازی مسکن در بافت فرسوده شکسته شد و آمار صدور پروانه ساخت ۱۲۳ هزار واحد بود اما الان این آمار از مرز ۲۵۰ هزار واحد عبور کرده است. سند دار کردن اراضی تصرف سکونتگاه های غیررسمی یکی از بزرگترین خدمات به ساکنان این بافت ها است و تابحال ۲۵ هزار نفر متقاضی دریافت سند در اراضی تصرف ثبت نام کردند و سال آینده (۱۴۰۳) سند دار کردن اراضی عادی هم در دستور کار قرار خواهد گرفت.
وی اظهار داشت: در اجرای طرح نهضت ملی مسکن بالغ بر ۷۱ درصد از برنامه بازآفرینی شهری محقق و ظرف یک ماه اخیر ۲۲ هزار واحد پروانه صادر شده است؛ درصورتیکه هر ماه ۱۲.۵ هزار واحد صدور پروانه ثبت گردد، برنامه ساخت ۱۵۰ هزار واحد در بافت های فرسوده محقق می شود.
مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در انتها خاطرنشان کرد: همینطور در حوزه خدمات روبنایی و زیر بنایی هزار و ۲۵۴ پروژه نیمه تمام در دست اجراست که از این میان ۷۳۸ پروژه به اتمام رسیده است. البته تابحال شرکت بازآفرینی شهری ایران برای بهسازی و آسفالت ۲ هزار و ۵۰ کیلومتر طول از معابر خاکی محلات هدف کارسازی کرده و بنا داریم در سال آینده هم هزار کیلومتر دیگر را کارسازی نماییم.


منبع:

1403/01/12
14:02:10
5.0 / 5
219
تگهای خبر: پروژه , ثبت نام , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد