انعقاد 775 قرارداد تسهیلات بانکی برای پروژه های نهضت ملی

انعقاد 775 قرارداد تسهیلات بانکی برای پروژه های نهضت ملی

به گزارش بتن آنلاین، مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: تا حالا 755 هزار قرارداد بانکی برای پروژه های نهضت ملی مسکن منعقد شده است.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، ابوالفضل نوروزی مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با اعلان اینکه ۲۴۰ هزار واحد مسکن مهر از دولت های قبلی به دولت سیزدهم رسید، اظهار داشت: تا به امروز از این تعداد ۱۲۴ هزار واحد در کل کشور به بهره برداری رسیده و ۱۲۴ هزار واحد دیگر باقی مانده است که به مردم قول می دهیم تا انتهای سال آینده کل پرونده مسکن مهر در شهرهای مختلف ببندیم.
وی افزود: هم اکنون پیشرفت فیزیکی ۶۸ هزار واحد مسکن مهر به ۷۵ درصد رسیده و ۳۰ هزار واحد از آنها مشکلات حقوقی و تعاونی دارند که بوسیله وزارت تعاون و سازمان ملی زمین پیگیر رفع مشکلات آنها هستیم.
وی اظهار داشت: دلیل اصلی عدم پیشرفت و تکمیل واحدهای مسکن مهر آن بوده که دولت در گذشته در پروژه های مسکونی نقش پیمانکار را داشته و همین مورد دلیل اصلی تأخیر در تحویل واحدهای مسکونی بوده است. در صورتیکه اگر خود مردم کارفرما شوند و ما بتوانیم از ظرفیتهای مردمی سازی استفاده نمائیم سرعت اجرای پروژه ها دوبرابر می شود و در این بخش دولت باید خود نظارت بر پروژه ها را برعهده بگیرد تا سرعت اجرا افزایش یابد.
وی افزود: ساخت ساختمان های بلند پروژه های مسکن مهر سبب شد تا تورم بر این پروژه ها غالب شود و سرعت اجرای پروژه ها طولانی تر شود. چونکه هرچه تعداد طبقات بیشتر شود سرعت ساخت کندتر می شود. اما در پروژه های نهضت ملی مسکن از تجربه های مسکن مهر استفاده کردیم و ساخت ساختمان های بلند را کنار گذاشتیم.
برخورد با پیمانکاران متخلف در پردیس
وی با اعلان اینکه در شهر جدید پردیس با پیمانکاران کم کار و متخلف برخورد شد، اظهار داشت: در عرصه نظارتی با تشکیل کمیته هایی بصورت روزانه و مستمر پیگیر اتمام پروژه های نهضت ملی مسکن هستیم و امیدواریم با تزریق منابع مالی کافی بتوانیم این پروژه ها را هرچه سریع تر به پایان برسانیم.
وی با یادآوری این که ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در سراسر کشور درحال ساخت است، اظهار داشت: از این تعداد، ۴۰۰ هزار واحد در قالب واگذاری زمین به متقاضیان در حال اجرا است. در این طرح ها خود مردم کارفرما هستند و با حضور خود مردم روند اجرای پروژه ها بسیار عالی درحال پیشرفت است. تجربه نشان میدهد هرجا که به مردم اعتماد شد کارها به خوبی پیشرفت کرد.
وی با اعلان اینکه در روستاها برای نخستین بار مبادرت به واگذاری زمین برای مهاجرت معکوس شده است، اظهار داشت: زمین حدود ۶۰۰ هزار متقاضی در این بخش تامین شده است و هم اکنون به ۷۶ هزار نفر زمین واگذار شده است. همین طور برای ۶۶۲ هزار متقاضی در قالب قراردادهای سه جانبه مبادرت به ساخت پروژه های نهضت ملی مسکن کردیم. در عرصه نوسازی بافت های فرسوده، هم اکنون ۲۴۶ هزار واحد مسکونی در قالب بسته های تشویقی و در قالب طرح های کلید به کلید و کلید به زمین در حال انجام می باشد.
وی اضافه کرد: در عرصه مسکن روستایی هم ۴۷۱ هزار واحد مسکونی در حال ساخت است که یک رکورد بزرگ در عرصه ساخت مسکن می باشد.
وی توضیح داد: ۳۰۰ هزار میلیارد تومان تا به امروز آورده مردم برای پروژه های نهضت ملی مسکن می باشد و تا حالا ۷۵۵ هزار قرارداد بانکی برای پروژه های نهضت ملی مسکن منعقد شده است و ما همچنان پیگیر همکاری بانکها در پرداخت تسهیلات مسکن هستیم چونکه تا به امروز همکاری بانکهای دولتی خوب بوده، اما بانکهای خصوصی کم کاری های خودرا ادامه می دهند، با این وجود طی ۵ تا ۶ ماه اخیر روند همکاری مناسب بوده است.


منبع:

1402/12/26
12:38:42
5.0 / 5
218
تگهای خبر: پروژه , دولت , ساختمان , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد