راه اندازی بندر مکران و لنگه در سال ۱۴۰۳

راه اندازی بندر مکران و لنگه در سال ۱۴۰۳

به گزارش بتن آنلاین، مدیرعامل سازمان بنادرودریانوردی اظهار داشت: در سال آینده برای اجرائی سازی سه راهبرد و موضوع محوری اقتصاد دریا، ترانزیت و مدیریت لجستیک برنامه ریزی شده است.به گزارش بتن آنلاین به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، علی اکبر صفایی معاون وزیر راه و شهرسازی، اظهار داشت: یکی از راهبردهای سازمان بنادر در بخش بین الملل پیگیری استقرار و مشارکت نماینده دائمی جمهوری اسلامی ایران در سازمان بین المللی دریانوردی خواهد بود. در امتداد سیاست دولت برای توسعه همکاریهای اقتصادی با کشورهای همسایه، سال آینده باید دو راهبرد توسعه ترانزیت و سرمایه گذاری خارجی در بنادر تقویت شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر هوشیاری معاونت دریایی سازمان بنادر در موضع گیری سریع و دقیق دریایی، با هرگونه اتفاقات تنش زا و غیرقانونی، اظهار داشت: بی شک در جنگ مستقیم با آمریکا و اسرائیل قرار داریم، بدین سبب معاونت دریایی سازمان بنادر باید برای هرگونه شرایط سخت، با برنامه و موضع گیری دقیق و درست، مهیا باشد.
صفایی در بخش رویکرد های توسعه ای این سازمان در عرصه ملی اشاره کرد: یکی از برنامه های محوری سازمان بنادر در سال آینده، توسعه مبنایی ترانزیت خواهد بود. رشد لجستیک و رونق فضای کسب وکار بندری و دریایی، از دیگر راهبردهای سازمان بنادر و دریانوردی در سال ۱۴۰۳ خواهد بود.
تداوم نوسازی ناوگان ملی با اختصاص منابع مالی جدید
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اقدامات خوب انجام شده برای نوسازی و توسعه ناوگان دریایی کشور، از ادامه این سیاست با شناسایی و تعریف منابع مالی جدید، خصوصاً دریافت اعتبارات از صندوق توسعه ملی، آگاهی داد.
وی ارتقای آموزش در سه حوزه دریانورد، کارکنان بنادر و پرسنل سازمانی را از دیگر برنامه های جدی سازمان بنادر در سال آتی برشمرد و اشاره کرد: در مقابل مطالعات کاربردی، مطالعات راهبردی این سازمان باید شدت و حدت بیشتری پیگیری و صورت گیرد.
صفایی توسعه سرمایه گذاری داخلی و خارجی را از رویکرد محوری در سال آتی عنوان و اشاره کرد: به رغم شرایط سخت ناشی از تحریم، همه ظرفیتهای درون و بیرون سازمانی را برای نوسازی تجهیزات بندری و دریایی به کار خواهیم گرفت.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی همین طور بر اجرائی شدن عملیات ساخت بندر بزرگ مکران و بندر جدید لنگه اصرار کرد و اضافه کرد: سال آینده، بخش عظیمی از درآمدهای این سازمان صرف ایجاد زیرساخت ها و توسعه زیربناهای بندری و دریایی خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه رشد اقتصادی کشور در بخش دریا باید افزایش پیدا کند، اظهار داشت: به موازات افزایش پروژه های عمرانی در بنادر و گسترش زیرساخت ها در پسکرانه های بندری، چالش های بنادر باید رفع گردد.


منبع:

1402/12/22
08:45:11
5.0 / 5
230
تگهای خبر: بندر , پروژه , توسعه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد