افتتاح بخشی از شاهراه حیاتی اتصال جنوب به مرکز و شمال کشور

افتتاح بخشی از شاهراه حیاتی اتصال جنوب به مرکز و شمال کشور

به گزارش بتن آنلاین، معاون ساخت و توسعه راه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور اظهار داشت: بخش دیگری از بزرگراه کوار - فیروزآباد بعنوان یکی از شریان های حیاتی اتصال مرکز به جنوب کشور به بهره برداری رسید.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، محمدرضا کدخدازاده از افتتاح ۵/۵ کیلومتر از قطعه ۳ بزرگراه کوار-فیروز آباد به طول ۱۳ کیلومتر اطلاع داد و اظهار داشت: این بزرگراه بخشی از محور بزرگراهی شیراز- فیروزآباد- جم- عسلویه به طول ۵۵ کیلومتر است که قطعات یک، دو و چهار آن هم اکنون به صورت چهار باند زیر عبور ترافیک قرار دارد و عملیات اجرایی قطعه سه که امروز بخشی از آن به بهره برداری رسید به علت قرار گرفتن در منطقه کوهستانی و صعب العبور با پیچیدگی های خاصی همراه می باشد.
وی تصریح کرد: در مجموع با عنایت به توپوگرافی خاص منطقه بهره برداری از این بزرگراه علاوه بر افزایش ایمنی، باعث ساماندهی ترافیک در منطقه هم می شود.
۴۵۰۰ میلیارد ارزش روز پروژه است
معاون ساخت و توسعه راه ها افزود: تسهیل تردد، افزایش ایمنی، رونق اقتصادی منطقه، اتصال منطقه عسلویه به شمال استان فارس و مرکز ایران، کاهش میزان مصرف سوخت، زمان و هزینه به همراه رونق گردشگری در مناطق عبوری از مهم ترین خصوصیت های بهره برداری از بزرگراه کوار-فیروزآباد است.
معاون ساخت و توسعه راه ها ضمن اشاره به ۶۳۰ هزار متر مکعب حجم عملیات خاکی این بخش از پروژه بیان نمود: ۲۷ هزار تن بتن ریزی، ۲۱ هزار تن آسفالت، بیشتر از ۳۳ هزار مترمکعب اساس و زیراساس همچون عملیات صورت گرفته در این بخش از بزرگراه است. ارزش روز پروژه را ۴ هزار و ۵۰۰ میلیاردریال ارزیابی شده است.
وی همینطور از اتمام عملیات بهسازی قطعات یک و دو بزرگراه کوار - فیروز آباد به طول ۴۱ کیلومتر اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به طبیعت بسیار خاص منطقه، دره های طولانی، عمیق و با عرض کم، صخره های بلند، شیب نسبتاً زیاد و آمار بالای ترافیک روزانه در محور، بهسازی همچون لکه گیری و روکش مسیر باعث کاهش ترافیک، کاهش آمار حوادث و هزینه های حمل و نقل می شود.


منبع:

1402/11/19
13:52:40
5.0 / 5
342
تگهای خبر: پروژه , تردد , توسعه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد