تامین۵۰۰ واگن مسافری

تامین۵۰۰ واگن مسافری

به گزارش بتن آنلاین، وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: قرارداد تأمین ۵۰۰ واگن مسافری از راه تولید داخل یا واردات تا آخر سال منعقد می شود و شرکت ها می توانند از راه تهاتر نفت مبادرت به ساخت واگن مسافری کنند.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی امروز (۱۶ بهمن ماه) در مراسم ورود ۶۸۵ دستگاه ناوگان نو و بازسازی شده به شبکه ریلی، اظهار داشت: چندین پروژه بزرگ زیرساختی صنعت ریلی در یک سال قبل به بهره برداری رسید که بعضی از آنها سال ها سرمایه گذاری شده و معطل مانده بود.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه تصریح کرد: پروژه همدان به سنندج یکی از خطوط اصلی ریلی کشور بود که استان کردستان را از بن بست ریلی خارج و به شبکه ریلی متصل کرد.
وی اضافه کرد: با اتصال هر استان به شبکه ریلی توسعه اقتصادی آن جایگاه ویژه ای پیدا می کند و با تکمیل زیرساخت های حمل ونقلی، شرایط برای سرمایه گذاری در آن استان فراهم می شود که می توانیم نتایج آنرا در سالهای آینده ببینیم. این پروژه در کریدور شرقی_ غربی هم نقش قابل توجهی خواهد داشت.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه راه آهن رشت به کاسپین هم تا آخر سال به بهره برداری می رسد، اظهار داشت: این راه آهن یکی از قطعات راهبردی در حوزه حمل و نقل کالای دریا به دریا است و دو بندر مهم کشور را به یکدیگر متصل می کند.
بذرپاش افزود: راه آهن رشت - اقلید - یزد هم از دیگر پروژه های مهم بود که با اهتمام راه آهن و سایر بخش های مجموعه وزارت راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.
وزیر راه و شهرسازی اظهار نمود: راه آهن چابهار به زاهدان هم تا آخر سال به بهره برداری می رسد و بندر راهبردی چابهار را به منطقه مرکزی کشور متصل می کند. پروژه شهرکرد به اصفهان هم تا پایان دولت به بهره برداری خواهد رسید.
وزیر راه شهرسازی در انتها اظهار داشت: هر شرکتی که امکان ساخت واگن مسافری دارد از راه تهاتر نفت برای تأمین واگن مسافری، وارد میدان شود. قرارداد تأمین ۵۰۰ واگن مسافری از راه تولید داخل یا واردات تا آخر سال منعقد شود.


منبع:

1402/11/17
09:14:52
5.0 / 5
388
تگهای خبر: بازسازی , بندر , پروژه , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد