شرکت نماسازان پیشرو مجری شستشوی نمای ساختمان بدون داربست

شرکت نماسازان پیشرو مجری شستشوی نمای ساختمان بدون داربست

بتن آنلاین: چنانچه قصد شستشو و نظافت نمای ساختمان خود را دارید این کار در اسرع و قت و با بهترین کیفیت حتی بدون نیاز به داربست قابل انجام است.


چنانچه قصد شستشو و نظافت نمای ساختمان خود را دارید این کار در اسرع و قت و با بهترین کیفیت حتی بدون نیاز به داربست قابل انجام است. امروزه تمامی خدمات در ارتفاع و نمای ساختمان توسط کار با طناب یا همان راپل انجام شده و دیگر نیاز به داربست با هزینه و دردسر بالا نمی باشد.

شرکت نماسازان پیشرو مجری خدمات راپل نمای ساختمان با داشتن 5 شعبه در سراسر استان تهران و البرز آماده خدمت رسانی  در این زمینه می باشد.

 

نمای چه ساختمان هایی به نظافت و شستن نیاز دارند؟

امروزه با توجه به تغییرات آب و هوایی و همچنین تعدد وسایل نقلیه بیش از پیش نیاز به شستشو و نظافت نما احساس می شود. این موضوع در کلان شهرهایی مثل تهران و کرج و … بیشتر خودنمایی می کند. در زیر به مواردی که نماشویی و تمیز کردن نما نیاز مبرم هست اشاره کرده ایم.

  • شستن ساختمان های نوساز (به منظور نظافت گرد و خاک و پاک کردن سیمان و ملات ریخته روی نما)
  • شستن ساختمان های شیشه ای (از آنجا که شیشه های نما زود به زود کثیف می شوند تمیزی در بازه های زمانی مشخص واجب است)
  • شستشوی ساختمان های نمای کامپوزیت (نماهای کامپوزیت مخصوصا رنگ های تیره تر کثیفی را خیلی نشان می دهند و اگر دیر به دیر تمیز شوند کثیقی به خورد نما رفته و به این آسانی دیگر تمیز نمی شود)
  • نظافت نمای ساختمان های مسکونی (شستشوی نماهای سنگی، آجری، سیمانی و چوبی ساختمانها در چشم انداز آنها بسیار تاثیرگذار است)
  • شستن ساختمان های قدیمی (گاهی اوقات شستن نمای یک ساختمان قدیمی آن چنان جلوه ای به نما می دهد که گویا ساختمان نوساز است)

 

روش های دسترسی به نمای ساختمان جهت شستشو

دسترسی به ارتفاع و نمای ساختمان به منظور اجرای شستشوی نمای ساختمان به سه روش امکان پذیر است. در جدول زیر به این سه روش و کارایی آنها در هر مکان اشاره شده است.

 

 شستشو با طناب (راپل)

 شستشو با داربست

شستشو با کلایمر

مورد استفاده در تمامی ساختمان ها مگر اینکه فاصله تاج نما تا بدنه نما خیلی زیاد باشد.

برای ساختمان های کوچک که امکان دسترسی با طناب وجود نداشته باشد یا ساختمان نوسازی که هنوز داربست آن باز نشده است.

برای ساختمان های اداری و تجاری بزرگ که معمولا در حین ساخت ساختمان تمهیدات نصب ادوات آن اندیشیده می شود.

 

 

 

همانطور که در جدول بالا مشاهده می کنید نماشویی با طناب یا همان خدمات راپل نمای ساختمان، بهترین روش دسترسی به نمای ساختمان و ارتفاعات برای شستشوی نما می باشد.

کار با طناب نسبت به روش های دیگر سریعتر، ایمن تر و اقتصادی تر است و در عین حال هیچ مزاحمتی از بابت عبور و مرور عابرین و ماشین ها به وجود نمی آورد. شستن نما با راپل آن قدر کارایی دارد که نمای ساختمان های 5 طبقه با متراژ بر زیر 20 متر را می توان در عرض یک روز شستشو و نظافت نمود.

 

انواع مختلف نماشویی ساختمان

برای نظافت و تمیزی نمای ساختمان ها روش های متعددی وجود دارد که سه یا چهار مورد بیشترین کاربرد را امروزه دارند. این که ما چه روشی را برای شستن و نظافت نما به کار ببریم رابطه مستقیم با جنس نما داشته، به طوری که بعضی از روش ها اصلا به درد بعضی از نماها نمی خورند.

در زیر به این روش ها اشاره شده است.

شستشو نما با واترجت

اولین روش و شاید پر کاربرد ترین روش که به درد اکثر نماهای امروزی می خورد استفاده از واترجت یا همان آب پرفشار یا به اصلاح عموم دستگاه کارواش می باشد. در این روش آب به صورت پرفشار به نما خورده تا کثیفی و گرد و غبار را از نما بزداید.

دستگاه های واترجت مدل های مختلفی دارند که باید برای شستشوی هر نما دستگاه متناسب با همان نما مورد استفاده قرار بگیرد تا به نما آسیب وارد نشود.

پر قدرت ترین واترجت ها دستگاه های سه فاز هستند که فشار آب مطلوبی ارائه می دهند. واترجت های تکفاز و واترجت های بنزینی انواع دیگر این دستگاه ها می باشند. از نظر قیمت نماشویی، استفاده از شستشو نما با واترجت کمترین هزینه را دارد. برای مطالعه بیشتر می توانید وارد لینک زیر شوید.

https://petzlrappel.com/washing-facade-with-water-jet/

نماشویی با آب و مواد شوینده

دومین روش در بحث نماشویی و شستشو نما ساختمان استفاده از آب و مواد شوینده است. در این روش با استفاده از یک شیلنگ بزرگ که مجهز به قطع کن و وصل کن در سر شیلنگ می باشد، کار انجام خواهد شد. روال کار به این ترتیب است که ابتدا نما توسط آب خیس شده و سپس مواد شوینده استعمال می شود و مجددا با آب شسته می شود.

 این روش فقط برای بعضی از نماها من جمله نماهای سنگ صیقلی، کامپوزیت و شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

نظافت و پاکسازی نما توسط ابر و تی

این روش که معمولا برای شیشه های نما و نماهای شیشه ای کاربرد دارد تا حدی همانند روش قبلی است. تفاوت در این است که در این روش آبی وجود ندارد و به جای آب، مواد شوینده و کف توسط ابر به نما و شیشه ها مالیده شده و سپس توسط تی تمیز می شوند.

اگر به طور عامیانه و ساده بخواهیم این روش را تشریح کنیم دقیقا همان کاری انجام می شود که کودکان کار در چهارراه ها برای تمیزی شیشه های اتومبیل انجام می دهند.

 

 تمیز کردن نما توسط ساب و سمباده کاری

این روش بیشتر برای سنگ های قدیمی و صیقلی کاربرد دارد. چنانچه نمایی توسط واترجت و مواد شوینده در بخشی از نقاط تمیز نشود مجبوریم سراغ این گزینه برویم.

معمولا در بخش هایی از نما مانند زیر پنجره ها که سالیان متمادی آب شره کرده است، سیاهی ها و رده هایی از شره آب وجود دارد که تبدیل به رسوب شده و به خورد سنگ می روند. راهکار تمیزی برای این قسمت ها استفاده از سمباده های نرم است. سمباده باعث می شوند یک لایه نازک از سنگ که حاوی رسوبات و کثیفی است برداشته شود و نما زیبایی خود را دوباره بدست آورد.

مطمئنا این روش به دلیل سختی در اجرای کار، از بابت قیمت شستشو نما هزینه ای بالاتر نسبت به سایر روش های بالا دارد. این روش تلفیقی از شستشو با آب و مواد شوینده و سمباده کاری می باشد.

شستن نما توسط واتر سندبلاست

این روش را به نوعی می توان مکمل شستشو با واترجت برای نماهای آجری و سنگ های تیشه ای یا هر نوع سنگی که صیقلی نبوده دانست. در این نوع از نماها ممکن است به همان دلیلی که در بخش قبل اشاره نمودیم سیاهی و رسوب پس از شستن نما توسط واترجت باقی بماند. راهکار برای از بین بردن این رسوب ها واتر سندبلاست این قسمت ها می باشد. 

در این روش نازل واترجت عوض شده و به نازلی مجهز می شود که علاوه بر پاشش آب با فشار سیلیس یا سنگ ریزه نیز پاشیده می شود. این کار باعث لایه برداری از سنگ و آجر شده و رسوب ها را محو می نماید. البته در این روش تا حدی به نما آسیب وارد می شود و ما توصیه به استفاده از این روش نمی کنیم.

 

قیمت و هزینه شستشوی نمای ساختمان

براورد هزینه نماشویی شستشو نما ساختمان به موارد مختلفی بستگی دارد که در زیر به آن اشاره کرده ایم.

  • تعداد طبقات نمای ساختمان
  • متراژ بر ساختمان
  • جنس نمای ساختمان
  • روشی که کار نماشویی انجام می شود
  • عواملی که راحتی و سختی کار را مشخص می نماید

به طور قطع هر چه تعداد طبقات نما و متراژ بر کار بیشتر باشد متعاقبا حجم کار بیشتر شده و قیمت شستشوی نمای ساختمان نیز افزایش می یابد. در دو کار با حجم یکسان چنانچه نسبت متراژ بر یک کار نسبت به کار دیگر بیشتر باشد به دلیل اینکه انجام کار با تعداد فرود های بیشتری همراه است، قیمت کار نیز بیشتر خواهد بود.

مورد بعدی که در اعلام هزینه برای شستن نما دخیل است جنس یک نما است. نماهای امروزی معمولا از نوع سنگی، آجری، کامپوزیت، سیمانی، شیشه ای و چوب هستند. مسلما نحوه شستشو برای هر نما متفاوت است و به همین دلیل نوع نما تاثیر به سزایی در قیمت نماشویی ساختمان دارد. بعضی از روش های نماشویی همانند شستشو نما با واترجت راحت تر از روشی همانند شستشو با آب و مواد شوینده می باشد.

 

بیمه بودن پرسنل مشغول در کار شستن نما

تمامی کادر اجرایی گروه کار در ارتفاع نماسازان پیشرو در بحث شستشو و نماشویی بدون داربست دارای بیمه حوادث یا همان بیمه مسئولیت بوده و برای انجام کار کوچکترین مسئولیتی به عهده شما نمی باشد.

بیمه نامه قبل از شروع کار به رویت شما رسیده و در قرارداد، هم شماره بیمه نامه ذکر خواهد شد و هم طبق یک آیتم تمامی مسئولیت ها را ما به عهده گرفته و از شما ساقط خواهد شد.

توجه به این موضوع امری ضروری است تا خدای ناکرده مشکلی برای شما پیش نیاید. پرسنل حتما می بایست تحت پوشش بیمه شرکت باشند و در صورتی که فرد مجری خودش را بیمه کرده باشد در صورت بروز حادثه باز مسئولیت به عهده شما خواهد بود.

 

شستن نمای ساختمان در تمام نقاط استان تهران و البرز

خدمات کار در ارتفاع علی الخصوص بحث تمیز کردن نمای ساختمان در تمام شهرهای استان تهران و البرز توسط شرکت نماسازان پیشرو قابل انجام می باشد.

برای این امر کافی است با این شرکت تماس گرفته تا کارشناسان این شرکت برای بازدید رایگان از کارتان خدمت شما برسند. پس از رویت کار تمامی توضیحات و قیمت براوردی خدمت شما اعلام خواهد شد.

انجام تمامی امور در ارتفاع من جمله شستشوی نما در کرج و تهران توسط کادر اجرایی مجرب و متعهد این تیم اجرا خواهد شد. انجام بیش از 6000 پروژه شستشو و همکاری با شرکت های دولتی و خصوصی در این مدت جز رزومه این شرکت می باشد.

 

انعقاد قرارداد قبل از شروع کار، امری کاملا ضروری!!

قبل از شروع کار نظافت نمای ساختمان حتما می بایست قراردادی بین طرفین منعقد گردد. در این قرارداد مشتری به عنوان کارفرما و شرکت به عهنوان پیمانکار ذکر می گردند.

در این قرارداد مبلغ انجام کار درج شده و بستگی به حجم کار مبلغ می تواند در یک فقره برای کارهای کوچکتر در اتمام کار و یا در سه فقره برای کارهای بزرگتر دریافت می گردد. همچنین می بایست موضوع قرارداد در این قرارداد عینا ذکر شود. در ادامه این قرارداد تعهدات طرفین به طور کامل ذکر می شود که تا حدی در زیر به آن اشاره نموده ایم.

 

تعهدات پیمانکار

تعهدات کارفرما

استفاده از پرسنل مجرب و دوره دیده

همکاری با پرسنل مشغول به کار

رعایت اصول ایمنی

پرداخت به موقع دستمزد پیمانکار طبق قرارداد

بیمه بودن تمامی مجریان کار

فراهم کردن آب مصرفی

استفاده از ادوات استاندارد

فراهم کردن برق مورد نیاز

استفاده از متریال و مصالح مرغوب

انتخاب یک نماینده جهت تعامل با پیمانکار

تحویل کار در موعد مقرر

جلوگیری از عبور و مرور غیر ضروری ساکنین در پشت بام

تقدیم قرارداد به کارفرما قبل از شروع کار

محصور نمودن پایین کار و جلوگیری از پارک ماشین ها

 

 

 

سخن پایانی و جمع بندی برای نظافت نما

به طور قطع همان قدر که درون منزل شما به تمیزی و زیبایی نیاز دارد بیرون منزل شما که شاید نمای ساختمان مهمترین قسمت آن باشد، نیاز به تمیزی و زیبایی دارد. انجام این کار به صورت دوره ای باعث می شود هم از آسیب های احتمالی و فرسودگی نما جلوگیری شود و هم اینکه به حفظ زیبایی نما کمک نماید.

گروه کار در ارتفاع نماسازان پیشرو مجری تمامی امور در ارتفاع بدون نیاز به داربست بوده که در زمینه شستشو نما و نماشویی می تواند به شما کمک نماید. ما با داشتن 5 شعبه فعال و کادری متعهد و مجرب پاسخگوی شما در اسرع وقت می باشیم.

منبع: سایت کار در ارتفاع نماسازان پیشرو

Source: www.petzlrappel.com

1402/11/12
17:15:52
5.0 / 5
356
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد