قزاقستان خواهان همکاریهای بیشتر ریلی با اعضای اوراسیا شد

قزاقستان خواهان همکاریهای بیشتر ریلی با اعضای اوراسیا شد

بتن آنلاین: قزاقستان از کشورهای اتحادیه اوراسیا برای پروژه های حمل و نقل و لجستیک مشترک دعوت کرد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، قاسم جومارت توکایف، رییس جمهور قزاقستان از کشورهای اتحادیه اوراسیا دعوت کرد تا پروژه های حمل و نقل و لجستیک را بطور مشترک اجرا کنند.
وی در این زمینه اظهار داشت: اتحادیه اقتصادی اوراسیا به عنوان یک حلقه راهبردی عمل کرده و کل فضای اوراسیا را به هم متصل می کند، بدین جهت اعضای این اتحادیه می توانند از هر فرصتی برای تحکیم همکاری ها میان خود بهره گیرند.
توکایف با اشاره به اهمیت توسعه کریدور شمال-جنوب و دسترسی به کشورهای خاورمیانه، ایران، پاکستان و هند، گفت: ابتکار قزاقستان جهت راه اندازی مسیر چلیابینسک – بولاشاک – ایران درحال عملی شدن است. ما به نوبه خود نیز آماده بازسازی تنگناها در شبکه راه آهن و جاده هستیم.
به گفته رییس جمهور قزاقستان برای توسعه بیشتر این کریدور، یک سرمایه گذاری مشترک از شرکت های لجستیک از قزاقستان، روسیه و ترکمنستان ایجاد می شود.
توکایف در نشست شورای عالی اقتصادی اوراسیا اظهار داشت: من از ادارات راه آهن از دیگر کشورهای اوراسیا دعوت می کنم که به این کار بپیوندند.
وی با اشاره به پروژه هایی که چارچوب حمل و نقل و لجستیک قزاقستان و اتصال این کشور به کشورهای اتحادیه اوراسیا را تقویت می کند، اظهار داشت: ساخت پایانه های قزاقستان در شهر شیان چین و بندر پوتی گرجستان درحال تکمیل است.

1402/10/20
14:43:23
5.0 / 5
255
تگهای خبر: بازسازی , بندر , پروژه , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد