بهبود فرهنگ آپارتمان نشینی با رعایت هفت اصل

بهبود فرهنگ آپارتمان نشینی با رعایت هفت اصل

به گزارش بتن آنلاین، در گذشته خانه را سرای استراحت، آزادی، آسایش، آرامش و چهار دیواری اختیاری می دانستند، اما در دوران کنونی، زندگی در مجتمع های مسکونی در فضایی محدود، دیگر اصطلاح ˮچهار دیواری اختیاریˮ معنا و کاربرد خویش را از دست داده است و بر همین مبنا باید برای تحقق آرامش در مجتمع های مسکونی امروز در جهت بهبود فرهنگ آپارتمان نشینی گام برداشت که لازمه ان رعایت اصول هفت گانه آپارتمان نشینی است.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، اگر خانواده هایی که در یک مجتمع مسکونی هستند، با احترام متقابل، صمیمیت، محبت، همدلی و رعایت اصول اخلاقی، قوانین و مقررات و حقوق همدیگر در کنار هم زندگی کنند، مشکلی در روند معمولی زندگی افراد ایجاد نخواهد شد. امروز در شهرها همه افراد به دنبال بهبود فرهنگ آپارتمان نشینی هستند؛ لازمه این مساله توجه به بعضی اصول است، اگر افراد بخواهند بدون توجه به رفتار و فرهنگ خاص زندگی آپارتمان نشینی و حقوق سایر ساکنان در چنین محیط هایی زندگی کنند، احتمال اینکه روابط این خانواده بزرگ تیره و تار شود و محیط آرام زندگی تبدیل به محلی پر از چالش، ناامنی و جنگ اعصاب شود؛ بسیار است. پس باید بعضی بایدها و نبایدها را مورد توجه قرار داد هرچند که شاید برخی از این بایدها و نبایدها در قانون پیشبینی نشده باشد.
اگر روابط همسایگی فقط برپایه قوانین و مقررات تعریف شود، نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد. لازم است گاهی برای رسیدن به ارزش های والاتری مثل همزیستی با محبت و مسالمت آمیز، از برخی حقوق خود چشم پوشی نماییم تا ضمن ایجاد فضای صمیمی، همسایه های خوبی برای یکدیگر باشیم. هفت اصل زیر به تحقق این مهم بسیار کمک می کند:
اصل یکم:
مجتمع، ملک شخصی هیچ یک از مالکان یا ساکنان نیست و به تعداد واحدهای موجود در مجتمع شریک وجود دارد و هر مالک تنها به اندازه مالکیتی که در مجتمع دارد، حق دخالت در امور و عرضه نظر دارد.
اصل دوم:
هیچ وقت نباید به همسایگان امر و نهی کرد، چونکه آنها هم در مجتمع سهم و حق زندگی دارند، حتی اگر سهم بعضی از آنها کمتر باشد، باز هم هیچ کس حق امر و نهی کردن به آنها را ندارد.
اصل سوم:
همیشه باید در جلسات مجمع عمومی شرکت کرد و نباید هنگام حل مشکلات ساختمان عصبانی شد؛ در جلسات باید از بحث دوجانبه پرهیز کرد و نظرات خویش را برای همه افراد حاضر در جلسه بیان کرد؛ همینطور باید همواره شرط ادب را رعایت کرده و به هیچ وجه به کسی توهین نشود.
اصل چهارم:
همواره باید ملاحظات لازم در ارتباط با زندگی خصوصی ساکنان واحدهای دیگر را در نظر داشت و به آنها احترام گذاشت.
اصل پنجم:
لازم است از همان آغاز ورود به مجتمع، از قوانین و مقررات مجتمع و حقوق و تکالیف خود آگاه شد، به آنها احترام گذاشت و نهایت همکاری را با مدیر ساختمان داشت.
اصل ششم:
گذشت، همکاری و همراهی با همسایگان از اصول اساسی زندگی در مجتمع های مسکونی است.
اصل هفتم:
مدیران ساختمان نباید بگونه ای رفتار کنند که ساکنان احساس کنند خویش را برتر از دیگران می دانند؛ ساکنان هم باید قدر تلاش ها و زحمات مدیران را بدانند و به آنها احترام بگذارند.
منبع:

1402/01/03
20:22:04
5.0 / 5
182
تگهای خبر: ساختمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد