صف گازی تعطیلی دو سوم جایگاه های CNG در بوشهر

صف گازی تعطیلی دو سوم جایگاه های CNG در بوشهر

به گزارش بتن آنلاین بوشهر من یک راننده تاکسی هستم؛ مگر روزانه در شهر بوشهر، با این هزینه های سرسام آور چقدر می توانم درآمد داشته باشم. سه فرزند قد و نیم قد دارم که برای ابتدایی ترین نیازهایشان با مشکل مواجه هستم. حالا هم دردی به دردهایم افزوده شده و پس از آخر کار با تنی خسته و کوفته مجبورم برای زدن سوخت گیری خودرو ساعت ها در صف منتظر بمانم تا نوبتم شود.


او ادامه می دهد: از مسئولین استان بوشهر خواهشمندم که به این مشکل در اسرع وقت رسیدگی کنند. برای پایتخت انرژی کشور خوب نیست که مرکز استانش لنگ جایگاه سوخت CNG باشد.
این راننده تاکسی در شهر بوشهر می گوید: با گران شدن و سهمیه بندی بنزین، مصرف سوخت گاز در اولویت خیلی از رانندگان و مالکان وسایل نقلیه بخصوص وسایل نقلیه عمومی قرار گرفت، من هم یکی از آنها بودم. در سال های گذشته مشکل خاصی نداشتیم اما ماه هاست که تعطیلی جایگاه های سوخت CNG در این شهر امان مان را بریده است.
بررسی های خبرنگار ایسنا نشان داده است جایگاه ها سوخت گیری CNG بوشهر با دستور اداره کل استاندارد و شرکت پخش فراورده های نفتی تعطیل شده اند.

تعطیلی ۱۵ جایگاه CNG در استان بوشهر
امیرحسین شریفی، کارشناس CNG شرکت پخش فراورده های نفتی بوشهر در گفتگو با ایسنا در این خصوص می گوید: استان بوشهر حدود ۳۵ جایگاه عرضه سوخت سی ان جی دارد که ماه هاست، ۱۵ جایگاه تعطیل شده اند؛ ۹ جایگاه به علت رعایت نکردن موارد استانداردسازی، ۲ جایگاه به علت مشکلات ﻛﺎﺑﻞ کشی و ﻟﻮﻟﻪ ﻫﺎی ورودی و ﺧﺮوجی ﺑﻪ ﻛﻴﻮﺳک، ۲ جایگاه به علت خرابی و ۲ جایگاه به علت نداشتن بهره بردار تعطیل هستند.
وی ضمن اشاره به تعطیلی دو سوم جایگاه های عرضه سوخت CNG در شهر بوشهر بیان می کند: از شش جایگاه سوخت در مرکز استان چهار جایگاه وزیری، پرواز، شماره ۲ و پلیس راه غیر فعال می باشند. به جز جایگاه وزیری که مشکل کمپرسور عامل تعطیلی اش بوده است سایر جایگاه ها به علت نداشتن استاندارد لازم غیرفعال شده اند.
کارشناس CNG شرکت پخش فراورده های نفتی بوشهر اضافه می کند: درصد بالایی از استانداردسازی جایگاه پرواز در شهر بوشهر انجام گرفته و مجوز بازگشایی موقت برای این جایگاه زده شده است، به زودگی شهروندان بوشهری شاهد بازگشایی این جایگاه خواهند بود.
به گفته شریفی، تعطیلی جایگاه های سوخت CNG در شهرهای پرمصرف همچون بوشهر، برازجان و عسلویه موجی از نارضایتی ها را به دنبال دارد همینطور در شهر اَهرَم تنها جایگاه سوخت CNG غیرفعال شده و مردم این شهر را گرفتار مشکل کرده است.

فروش پایین عامل بی رغبتی جایگاه داران به استانداردسازی
وی عامل بی رغبتی جایگاه داران CNG به استانداردسازی را فروش پایین اعلام و اظهار داشت: پرداخت هزینه های تعمیر تنها برای جایگاه های پُرفروش امکان دارد و همینطور ردیف بودجه ای برای جایگاه هایی که زیر نظر شهرداری ها فعالیت می نمایند در نظر گرفته نشده است.
کارشناس CNG شرکت پخش فراورده های نفتی بوشهر بابیان این که هم اکنون ۲۰ تا ۳۰ درصد ظرفیت جایگاه های سوخت در استان مورد استفاده قرار می گیرد، اظهار داشت: خیلی از جایگاه های سوخت در استان بوشهر کم فروش هستند و حتی هزینه های پایین تعمیرات برای آنها زیاد تلقی می شود.
شریفی اقدامات مذکور و ملزم کردن جایگاه ها به استاندارد سازی جهت حفظ سلامت رجوع کنندگان و ایمنی تجهیزات دانست.

خطر در کمین شش هفتم جایگاه های سوخت بوشهر
محمدرحیم بهره ‎مند، مدیرکل استاندارد استان بوشهر هم در گفتگو با ایسنا بابیان این که استانداردسازی جایگاه های CNG از آغاز سال ۹۳ و با ۳۵ جایگاه شروع شده است، اظهار نمود: بررسی استاندارد جایگاه های CNG شامل اتاق کمپرسور، تجهیزات برقی، شیرآلات، سیستم ایمنی و مخازن می شود.
او اعلام نمود که از نظر استاندارد، جایگاه های CNG به چهار دسته استاندارد، کم خطر، خطر متوسط و پرخطر تقسیم می شوند که هم اکنون از بین ۳۵ جایگاه در سطح استان بوشهر ۱۰ جایگاه در دسته کم خطر قرار داشته و سایر جایگاه ها از نوع پرخطر و خطر متوسط محسوب می شوند.
مدیرکل استاندارد استان بوشهر اضافه کرد: چهار جایگاه هم از نوع خطر متوسط هستند که باید اقدامات لازم جهت کم خطر شدن و در نهایت استاندارد شدن را کسب کنند، ۷جایگاه پرخطر به علت انجام ندادن آزمون تست مخزن و همکاری نکردن در سطح استان پلمپ شده و از فعالیت آنها جلوگیری به عمل آمد.
بهره ‎مند خاطرنشان کرد: با عنایت به فشار بالایی که گاز CNG در آن قرار دارد و حتی دمای بالا، بنابراین همچون موارد حادثه آفرین محسوب می شوند ازاین رو باید در فشار و دمای کنترل شده تجهیزات نگهداری شوند و تجهیزات جایگاه ها باید به صورت کامل استاندارد باشند که از بروزحوادث احتمالی جلوگیری شود.
این مقام مسئول تصریح کرد: بیشترین مشکلاتی که جایگاه های CNG در سطح استان بوشهر با آن مواجهند، نداشتن عملکرد درایوها و سیستم های خشک کن، نداشتن عملکرد سیستم ایمنی و کالیبراسیون آنها است.

تعطیلی همزمان دو سوم جایگاه سوخت در بوشهر
به گزارش ایسنا، در شرایط امروز که مردم در فشار مسائل اقتصادی و معیشتی هستند تعطیلی جایگاه های سوخت هم حساسیت زا بوده و هم باری بر مشکلات مردم اضافه می کند. بهتر است جایگاه های عرضه CNG مرحله به مرحله بازرسی، تعطیل، رفع ایراد وبازگشایی شوند و یک باره شاهد تعطیلی همزمان دو سوم جایگاه سوخت در مرکز استان نباشیم.1401/05/12
10:05:25
5.0 / 5
235
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد