معاون وزیر كشور:

آمار طلاق درحال کاهش است

آمار طلاق درحال کاهش است

به گزارش بتن آنلاین خراسان رضوی معاون اجتماعی وزیر کشور در مورد وضعیت آمار طلاق در کشور اظهار داشت: هم اکنون امکان عرضه آمار وجود ندارد چونکه مرکز رصد ما درحال جمع بندی آمار جدید بوده و داده های گذشته هم قابل استناد نیست اما به صورت کلی آمار طلاق در کشور درحال کاهش است.


رئیس سازمان امور اجتماعی به همراه فرماندار مشهد و چند تن از مدیران استان از مناطقی در حاشیه شهر مشهد بازدید و نحوه عرضه خدمات در مجتمع ساماندهی و نگهداری متکدیان سرای سبز مشهد و مرکز اورژانس اجتماعی بشارت را مورد بررسی قرار داد.
محمد عباسی در حاشیه بازدید از مجتمع ساماندهی و نگهداری متکدیان سرای سبز مشهد اظهار نمود: یکصد و چهل و چهارمین جلسه شورای اجتماعی کشور با حضور جانشین رئیس جمهور تشکیل شد. مهم ترین مباحث این جلسه به چگونگی کاهش صدمه های اجتماعی به خصوص صدمه های اولویتی شورای اجتماعی مربوط می شد. این صدمه ها عبارتند از اعتیاد، طلاق، کودکان کار و مناطق حاشیه شهر و سایر مفاسد.
وی ادامه داد: کنترل و کاهش صدمه ها یکی از وظایف سازمان امور اجتماعی است و همه دستگاههای ذی ربط باید با هم افزایی خود نسبت به کاهش این بخش از صدمه ها برای مردم اقدام نمایند.
رئیس سازمان امور اجتماعی خاطرنشان کرد: نظام برنامه ریزی برای صدمه های اجتماعی توانسته بخشی از این صدمه ها خصوصا در زمینه طلاق را کم کند اما هنوز احتیاج به نظام برنامه ریزی مسئله محور داریم.
عباسی ضمن اشاره به نقش مهم وزارت آموزش وپرورش در جلوگیری از صدمه های اجتماعی تصریح کرد: باید با اقدامات فرهنگی و اجتماعی جلوی زایش و تولید این صدمه ها را بگیریم. آموزش وپرورش پذیرفت این مورد را در سال جدید جدی بگیرد. در این نشست به نقش مهم وزارت ارشاد و سازمان تبلیغات اسلامی که می توانند از سمن های فعال در زمینه کاهش صدمه های اجتماعی استفاده کنند هم اشاره شد.


وی با اشاره به اینکه مبحث توزیع اعتبارات برنامه محور در یکصد و چهل و چهارمین جلسه شورای اجتماعی کشور به تصویب رسید، اظهار داشت: یکی از وظایف سازمان اجتماعی کشور هم افزایی بین دستگاه ها و توزیع دقیق وظایف آن در مورد کاهش صدمه هاست و بنابراین در گذشته نقدی بر توزیع اعتبارات به شکل دستگاهی وجود داشت اما بنا شده امسال اعتبارات را به شکل برنامه محور توزیع نماییم.
مسعود فیروزی، مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی، در بازدید رئیس سازمان امور اجتماعی و فرماندار مشهد از مرکز اورژانس اجتماعی بشارت اظهار نمود: سابقه پذیرش مراجعان ما متفاوت می باشد. اگر در این مرکز را باز کرده و نگهبان را برداریم، امکان دارد خیلی از افراد فرار کنند. دلیل این مورد این است که فرد را وسط صدمه می گیریم و به بهانه زندان زدایی به جای زندان آنها را به مرکز صدمه منتقل می نماییم اما اگر بخشی از آنها را حتی بیرون نماییم هم امکان دارد پیش قاضی رفته و تقاضای اسکان در این مراکز را کنند چونکه بر این باورند که امنیت جانی ندارند. در مجموع ما در جلوگیری از صدمه ها خیلی ضعیف هستیم.
وی ادامه داد: خانه امن یکی از مراکزی است که راه اندازی آن بسیار واجب است. ما در این خانه های امن خانم هایی که در خانه احساس خطر دارند را حتی با بچه های شان نگهداری می نماییم و وکیل پیگیر مسائل آنها می شود.
مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: درست است که در مرکز کودکان کار خیابان صدف حدود ۳۰ نفر را زیر پوشش داریم اما پارسال در مجموع حدود ۱۴۰۰ نفر را ساماندهی کردیم.


فیروزی با اشاره به اینکه فعالیت بعضی مراکز خاص خصوصا در شهرهای بزرگ لازم است، اظهار داشت: پلیس امنیت اخلاقی ۲ ترنس را بازداشت کرده و به ما تحویل داد. بهزیستی بهم ریخته بود و من شب ها تا بامداد خواب نداشتم. اگر این دو را به مرکز دختران می بردیم یکجور مکافات بود و اگر آنها را به مرکز پسران می بردیم یکجور دیگر برای من مکافات ایجاد می شد.
محسن داوری، فرماندار مشهد در ادامه این بازدید ضمن اشاره به این که نمی توان ظرفیت های مراکز مبارزه با صدمه های اجتماعی مشهد را تنها برای بومیان استان و شهرستان در نظر گرفت و این مراکز مراجعانی حتی از خارج استان دارند، اظهار نمود: بعنوان مثال ۳۰ درصد از مراجعان مراکز معتادان متجاهر از خارج استان می آیند. ما مرکزی هستیم که از کل کشور رجوع کننده داریم.
محمد عباسی، معاون اجتماعی وزیر کشور در قسمتی دیگر از این بازدید اظهار نمود: در جامعه می گویند که بخش زیادی از بزه ها علت اقتصادی دارد، موضوعات اقتصادی بسیار اثرگذار هستند اما علت اصلی بزه ها نظام فرهنگی است. بودجه سال جاری ما برنامه محور است و هر بخشی که برنامه فوق العاده ای برای کاهش صدمه ها داشته باشد به آن بودجه تعلق می گیرد.
رئیس سازمان امور اجتماعی کشور در این سفر از مجتمع ساماندهی و نگهداری متکدیان سرای سبز مشهد و مرکز اورژانس اجتماعی بشارت، مدرسه دوازده کلاسه سیاسک در محل جاده سیمان و محله کشاورز خیابان حر که به پاتوق معتادان و خرده فروش ها مشهور است، بازدید نمود.
منبع:

1401/03/27
17:57:14
5.0 / 5
219
تگهای خبر: تولید , خدمات , سازمان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد