علیرضا نادعلی:

امور کلانشهر تهران با اعتماد و مشارکت شهروندان سرعت می گیرد

امور کلانشهر تهران با اعتماد و مشارکت شهروندان سرعت می گیرد

در شورای کمیته ی علمی اولین رویداد ایده پردازی تهران ۱۴۰۴ بر اتخاذ سازوکاری برای عملیاتی کردن ایده های جشنواره ۱۴۰۴ تاکید گردید.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، جلسه شورای کمیته ی علمی اولین رویداد ایده پردازی مردمی تهران ۱۴۰۴ با حضور نادعلی عضو شورای اسلامی شهر تهران، شهرابی مدیر کل برنامه و بودجه شهرداری تهران، علی احمدی شهردار منطقه۱۳، سرپرست معاونت مطالعات حمل و نقل ترافیک سازمان حمل و نقل ترافیک و تعدادی از اساتید دانشگاه و نخبگان در سالن کنفرانس ساختمان ستادی منطقه برگزار شد.

علیرضا نادعلی، سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه امور کلانشهر تهران با اعتماد و مشارکت شهروندان سرعت می گیرد، اضافه کرد: مشارکت و نظارت شهروندان در پیشبرد امور شهر بسیار مهم می باشد و برگزاری چنین رویدادها و اتفاقاتی در این امر نقش مهمی داشته و بسیار اثر گذار است.

او اضافه کرد: رویدادهایی مانند تهران ۱۴۰۴ بعنوان یک نماد و الگو می بایست با استفاده از روش های نو و خلاقانه توسعه یابد.

همچنین، امیر شهرابی، مدیر کل برنامه و بودجه شهرداری تهران برگزاری جشنواره و رویداد ایده پردازی را ابتکاری جدید عنوان نمود و عنوان کرد: قبل از برگزاری جشنواره، جمع آوری ایده ها از درون سازمان با ظرفیت کارکنان اتفاق می افتاد که به واسطه این رویداد، کلیه اقشار مردمی و شهروندان می توانند مشارکت داشته و در این اتفاق سهیم شوند.

او با بیان این نکته که تنها کانال ارتباطی مردم با شهرداری تهران از راه سامانه ۱۳۷ و ۱۸۸۸ است، اضافه کرد: این جشنواره علاوه بر این که سبب مشارکت شهروندان در امور شهری می شود، از یکسو سبب ایجاد انگیزه در همکاران شده و از طرفی کمک می نماید تا شهروندان نظرات و ایده ها را از نگاهی متفاوت و جدید مطرح کنند.

شهرابی در انتها پیشنهاد داد: باید سازوکاری فراهم گردد که ایده ها ضمانت اجرایی داشته و در صورت مناسب بودن به فرایند تبدیل گشته و در بخشنامه ها و دستورالعمل ها مد نظر قرار گیرند.

محمد هادی علی احمدی شهردار منطقه۱۳ هم ضمن عرضه راهکارهایی برای برگزاری هرچه بهتر این جشنواره ابراز امیدواری کرد هم اکنون بیشتر از ۵۳۰ پیشنهاد در این جشنواره جمع آوری شده که امیدورام تعداد این ایده ها در جشنواره های سالهای آینده افزایش قابل ملاحظه ای یابد و از این طریق بتوانیم مسائل و مشکلات شهر و شهروندان را برطرف نماییم.

فتحی، معاون برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه۱۳ نیز، توضیحاتی در مورد اقدامات و عملکرد منطقه ۱۳ در اطلاع رسانی جشنواره ۱۴۰۴ عرضه کرد و خاطرنشان کرد: خوشبختانه مشارکت خوبی از جانب شهروندان در ارسال ایده ها صورت گرفته است.

براساس اعلام روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، تعیین شاخصهای ارزیابی، نحوه مشارکت فعالانه پرسنل، مدیریت شهری و دانشگاهیان، ثبت رویداد با هماهنگی سازمان ملی بهره وری از دیگر مباحثی بود که در این نشست عنوان شد.
منبع:

1401/02/23
23:32:19
5.0 / 5
410
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد