رییس كمیته محیط زیست شورای شهر عنوان كرد

بهبودشرایط نگهداری سگ های بدون صاحب تهران

بهبودشرایط نگهداری سگ های بدون صاحب تهران

به گزارش بتن آنلاین رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران ضمن اشاره به این که وضعیت و شرایط نگهداری سگ های بدون صاحب بهبود یافته است، اظهار داشت: در مقطعی در مورد سگ های بدون صاحب، مدیریت شهری با بحران روبه رو شد و عدم شفافیتی که در این عرصه وجود داشت، بر نگرانی ها می افزود.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، سید آرش حسینی میلانی در یکصد و ششمین جلسه کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران که به منظور بررسی پروژه های در دست اقدام سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار و شرکت ساماندهی و مشاغل شهر تهران اختصاص داشت، اظهار داشت: در هفته های پایانی فعالیت شورای پنجم قرار داریم و کمیته محیط زیست و کمسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری درصدد عرضه گزارشی از وضع موجود در حوزه خدمات شهری و محیط زیست هستند.
وی با اشاره به اینکه در گزارش تحویل و تحول اقدامات و دستاوردهای شورای پنجم در حوزه خدمات شهری و محیط زیست در چهار سال قبل تبیین می شود، عنوان کرد: شورا در این گزارش درصدد گزارش دهی نسبت به آخرین وضعیت پروژه ها و طرح های در ارتباط با حوزه خدمات شهری است تا این که خللی در روند خدمات رسانی به مردم و گسستی در روند تحویل و تحول و انجام پروژه ها ایجاد نشود.

در ادامه این جلسه، سید سعید راد، مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار گزارشی درباره آخرین وضعیت میادین میوه و تره بار در سطح محلات شهر تهران، میزان عرضه محصولات کشاورزی، آبزیان و پروتئینی و تفاوت قیمت این محصولات با دیگر مراکز فروش در سطح شهر عرضه کرد.
وی در این نشست، توضیحاتی را در مورد پروژه ها و طرح های این سازمان در طول یک سال قبل از نظر ساخت و شروع به کار میادین جدید میوه و تره بار و همینطور تعداد میادین میوه و تره بار درحال ساخت، نوسازی شده و مناسب شده برای اقشار مختلف بخصوص معلولان، ناتوانان جسمی و جانبازان داد.
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار همینطور از تلاش این سازمان برای هوشمندسازی خرید و فروش محصولات کشاورزی و همینطور توزیع محصولات در سطح میادین میوه و تره بار شهر تهران اطلاع داد.
آخرین وضعیت میدان مرکزی میوه و تره بار شهر تهران، تعداد محلات و نواحی که برخوردار از میدان میوه و تره بار نیستند، وضعیت کارخانه تولید خوارک دام، وضعیت پسماند تولیدی میادین میوه و تره بار، وضعیت بهره برداری از تصفیه خانه موجود در میدان مرکزی میوه و تره بار، ایمن سازی میادین میوه و تره بار، نحوه قیمت گذاری محصولات عرضه شده کشاورزی، وضعیت رفاهی و پرسنلی کارگران میادین میوه و تره بار و بررسی کیفیت محصولات عرضه شده در میادین میوه و تره بار همچون موضوع هایی بودند که در این نشست، از جانب رئیس و مشاوران کمیته محیط زیست و خدمات شهری مورد بحث و پرسش قرار گرفت.
حسینی میلانی بعد از توضیحات سعید راد به مسائل و سوالات مطرح شده، خاطرنشان کرد: سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهر تهران نقش مهمی را در تأمین نیازهای روزانه و معیشتی شهروندان تهرانی با عنایت به شرایط اقتصادی کشور دارد و توانسته رضایت نسبی شهروندان را هم در این رابطه کسب کند.
وی افزود: خوشبختانه طی چند سال گذشته، اقدامات خوبی از نظر توسعه و گسترش میادین میوه و تره بار، ارتقای کیفیت محصولات و افزایش نظارت بر خدمات، انجام شده است.
رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری با اشاره به اینکه خیلی از طرح های نیمه تمام و متوقف شده در حوزه میادین میوه و تره بار در این زمان اجرایی شد، تصریح کرد: شروع به کار مجدد کارخانه تولید خوراک دام اقدام پرارزش و مهمی بخصوص از نظر محیط زیستی است که هم باعث کاهش شیرابه و ورودی پسماند به آراد کوه و هم درآمدزایی می شود.
حسینی میلانی هوشمندسازی کامل خدمات در سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار را ضروری دانست و بر مناسب سازی و افزایش ایمنی تمامی میادین میوه و تره بار در سطح شهر تهران تصریح کرد.
در ادامه جلسه، سید علی مفاخریان به تشریح آخرین اقدامات و پروژه های در دست اقدام شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران پرداخت.
وی به ورود شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در حوزه هوشمندسازی اشاره نمود و از شروع به کار سامانه سامان بازار و ثبت نام آنلاین متقاضیان فعالیت در روزبازارها و شب بازارها، سامانه کیوسک، سامانه بند ۲۰ و سامانه زنده گیری سگ های بدون صاحب اطلاع داد.
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران، شهرک صنفی و صنعتی ثامن الحجج (ع)، راسته بازار هنر و صنایع دستی، راه اندازی دوره پودمانی کارشناسی خودرو و اعطای گواهی، انتقال انبار شیمیایی فروشان، سامانگاه سیار حیوانات، نقاهتگاه منطقه ۱۳، کلینیک و توسعه نقاهتگاه سگ های بدون صاحب آراد کوه را همچون پروژه های آماده افتتاح برشمرد.
مفاخریان ساماندهی مشاغل سیار موتوری (ون کافه ها)، انتقال مشاغل مزاحم، مطالعه طراحی کیوسک های نوین شهری، نقاهتگاه سگ های بدون صاحب در منطقه ۴، برگزاری دوره های آموزش قوانین و مقررات شهری ویژه اصناف، راه اندازی مرکز خرید و فروش موتورسیکلت، هوشمندسازی مراکز خرید و فروش خودرو، سینما کار، ایجاد مرکز خرید و فروش تاکسی و اگذاری سگ های عقیم شده به حامیان و شهروندان حائز شرایط را همچون پروژه های درحال انجام شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران دانست.
نظارت بر فعالیت کیوسک ها در سطح شهر، وضعیت نگهداری سگ های بدون صاحب و نحوه واگذاری به حامیان و افراد حائز شرایط، ساماندهی بازار فروش پرندگان، وضعیت خلازیر و ساماندهی دستفروشان همچون موضوع هایی بود که در این بخش از جلسه، از جانب رئیس و مشاوران کمیته محیط زیست و خدمات شهری مورد بحث و پرسش قرار گرفت.
در انتها این جلسه، حسینی میلانی ورود شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران به حوزه هوشمندسازی را پرارزش و اساسی دانست و خواهان اطلاع رسانی و آشناسازی بیشتر و شفاف نسبت به اقدامات مدیریت شهری در این عرصه بخصوص در مبحث اقدامات کمیسیون بند ۲۰ به شهروندان شد و ابراز داشت که خروجی سامانه بند ۲۰ باید برای شهروندان و بخصوص رجوع کنندگان به آن قابل رصد و مشاهده باشد.
وی با اشاره به اینکه در برهه در مورد سگ های بدون صاحب، مدیریت شهری با بحران روبه رو شد و عدم شفافیتی که در این عرصه وجود داشت، بر نگرانی ها می افزود، اظهار داشت: خوشبختانه با همکاری و مشارکتی که با سازمان نظام دامپزشکی انجام شد، حالا به نقطه ای رسیده ایم که آن مساله مدیریت شده و وضعیت و شرایط نگهداری سگ های بدون صاحب بهبود یافته است.

این عضو هیات رییسه شورای شهر بر ادامه همکاری میان شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران و سازمان نظام پزشکی و گروه های حامیان تصریح کرد و خاطرنشان کرد: جابه جای انبار شیمیایی فروشان از مرکز شهر تهران که در مجاورت بازار تهران قرار داشتند، اقدام بسیار مهمی بود که باعث ارتقای ایمنی شهر شد و خوشبختانه صنف شیمیایی فروش به محل ایمنی منتقل شده اند.

حسینی میلانی اضافه کرد: باید در مورد جابه جایی و انتقال سایر اصناف و مشاغل مزاحم بخصوص انبارداران در منطقه ۱۲ باید چاره اندیشی شود که در بازبینی طرح تفصیلی منطقه ۱۲ در این چارچوب قرار می گیرد.
وی در مورد ساماندهی دستفروشان بیان نمود: همه کلانشهرها بخشی از فضای عمومی خویش را در اختیار دستفروشان قرار می دهند و این کار می تواند باعث افزایش شادابی شهر از یکسو، حفظ هویت شهری و همینطور کمک به دستفروشان شود. نکته مهمی که در این چارچوب وجود دارد، حفظ کرامت شهروندان و دستفروشان است.
طبق گزارش روابط عمومی این عضو شورای شهر تهران، سخنگوی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری افزود: ساماندهی دستفروشان باید شفاف و بدون اعمال سلایق شخصی و در نظر گرفتن صرفه و صلاح شهر باشد که در این صورت، یک تهدید به یک فرصت تبدیل می شود.
منبع:

1400/04/13
12:27:27
5.0 / 5
295
تگهای خبر: آنلاین , پروژه , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد