مقام مسئول ؛

متروی میدان راه آهن با تونل به سكوی مسافرگیری راه اهن وصل شد

متروی میدان راه آهن با تونل به سكوی مسافرگیری راه اهن وصل شد

بتن آنلاین: مدیرکل راه آهن تهران از شروع بهره برداری از گالری 60 متری اتصال ایستگاه متروی میدان راه آهن تهران به سکوی مسافرگیری ایستگاه راه آهن تهران آگاهی داد.علی کاظمی منش در گفت و گو با راه آهن تهران درباره اتصال ایستگاه متروی میدان راه آهن تهران به سکوی سوار شدن مسافران ایستگاه راه آهن تهران گفت: متروی راه آهن تهران بوسیله یک گالری زیرسطحی به سکوی راه آهن تهران متصل شده است.
وی اضافه کرد: هم اکنون این گالری از طرف مسافران در حال استفاده است؛ سالن مذکور هم آماده شده و از سکویی که به این منظور راه اندازی شده، مسافرگیری انجام می شود.
مدیرکل راه آهن تهران افزود: این سالن که از انبار توشه بود، برای قطارهای حومه ای در نظر گرفته شده و مسافران از این سکو برای سوار شدن، استفاده می نمایند. قسمتی از مسافران مترو از این گالری برای دسترسی به سکوهای سوار شدن به قطار بهره می برند؛ بخش نهایی این گالری هم تا هفته آتی به بهره برداری کامل می رسد.
وی اشاره کرد: این گالری به مساحت ۲۶۰۰ متر مربع و بسیار شیک طراحی شده که به ایستگاه متروی راه آهن متصل است.
کاظمی منش درباره استفاده از کارت بلیت مترو برای سوار شدن به قطارهای حومه ای اظهار داشت: گیت های الکترونیکی دریافت کارت بلیت برای مسافران مترو که قصد استفاده از قطارهای حومه ای را دارند هم در این گالری نصب شده است و به زودی از اواخر هفته آتی قابل استفاده خواهد شد.
وی اشاره کرد: ایستگاه راه آهن تهران، نخستین ایستگاه راه آهن کشور است که از مسیر گالری زیر سطحی به ایستگاه مترو متصل می شود؛ مسافران مترو دیگر نیازی نیست که به بالای میدان راه آهن برای ورود به سالن های انتظار یا سکوهای سوار شدن به قطار بیایند بلکه مستقیماً از ایستگاه مترو وارد سکوی قطار خواهند شد.
به گفته مدیرکل راه آهن تهران، طول گالری حدود ۶۰ متر است که مسیر اتصال نسبتاً کوتاهی شمرده می شود.
گفتنی است کار ساخت این تونل از سال ۱۳۹۳ و در زمان وزارت عباس آخوندی شروع شده بود؛ اما به دلایلی چند سالی کار ساخت آن متوقف شده بود که بار دیگر با دستور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، پروسه ساخت این تونل شروع و تکمیل شد.


منبع:

1400/01/18
11:49:54
5.0 / 5
362
تگهای خبر: شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد