نائب رئیس كمیسیون برنامه وبودجه شورای شهر تهران:

افزایش بودجه ۱۴۰۰ شهرداری به علت اضافه شدن رقم درآمدی تبصره ها در ردیف های مشخص بودجه است

افزایش بودجه ۱۴۰۰ شهرداری به علت اضافه شدن رقم درآمدی تبصره ها در ردیف های مشخص بودجه است

به گزارش بتن آنلاین نایب رییس کمیسیون برنامه وبودجه در جریان عرضه گزارش کمیسیون تلفیق در مورد بودجه سال ۱۴۰۰ عنوان کرد: سال جاری برخلاف سنوات قبل تصمیم بر این است ردیف های بودجه که در تبصره ها چه در حوزه درآمدهای عمومی و چه در حوزه درآمدهای اختصاصی پیشبینی می شود، در ردیف مشخصی در بودجه بیاید و یکی از علل افزایش کمی رقم کلی بودجه بدون مقایسه با قدرت خرید همین نکته است.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، در دویست و هفتاد و چهارمین جلسه علنی شورای شهر تهران و درجریان بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری تهران حسن رسولی نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: ردیف های درآمدی لایحه ۱۴۰۰ ابتدا در کمیسیون برنامه و بودجه و سپس در کمیسیون تلفیق عنوان شد. سال جاری برخلاف سنوات قبل و بر مبنای بخشنامه وزیر کشور که برای همه شوراهای شهر و روستا لازم الاجرا است، می بایست تمامی بار مالی تبصره های بودجه شهرداری های همچون شهرداری پایتخت نباید به صورت باز باشد و آنچه در تبصره ها چه در حوزه درآمدهای عمومی و چه در حوزه درآمدهای اختصاصی پیشبینی می شود باید در ردیف مشخصی در بودجه بیاید. یکی از علل افزایش کمی رقم کلی بودجه بدون مقایسه با قدرت خرید همین نکته است.
وی با اشاره به اینکه تبصره ها در کمیسیون تلفیق به تصویب رسیده است و در حال بررسی فصل سوم که فصل آخر در ردیف های هزینه ای است قرار داریم، اظهار داشت: مجموع درآمدها و منابعی که برای سال ۱۴۰۰ در کمیسیون تلفیق تصویب شده است عبارت از ۴۸ هزار و ۳۵۳ میلیارد و ۳۷۶ میلیون و ۴۸۲ تومان است که کل ردیف های درآمدی بودجه ۱۴۰۰ بشمار می رود.
وی درباره اجزای درآمدهای بودجه ۱۴۰۰ اضافه کرد: درآمدهای ناشی از عوارض عمومی ۲۹ هزار و ۷۶۵ میلیارد تومان، درآمدهای ناشی از عوارض اختصاصی ۹۲۵ میلیارد تومان، بهای خدمات و درآمدهای موسسات انتفاعی شهرداری ۴۸۷ میلیارد تومان، درآمد حاصل از وجوه و اموال شهرداری ۷۷۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، کمک های اعطایی دولت و سازمان های دولتی ۲ هزار ۲۶۱ میلیارد تومان و منابع حاصل از واگذاری دارایی های سرمایه ای ۷ هزار و ۷۷۸ میلیارد تومان است. بر مبنای ماده ۱۰۱ قانون شهرداری ۱۰ میلیارد تومان بعنوان منشا درآمدی در نظر گرفته شده است. همینطور درآمدهای حاصل از فروش اموال منقول ۷ هزار و ۶۸۵ میلیارد تومان، فروش اموال منقول و اسقاط ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان، فروش سرقفلی ۲ میلیارد تومان و ردیف سایر ۷۶ میلیارد تومان است.
رسولی تصریح کرد: منابع حاصل از واگذاری دارایی های مالی و تسهیلاتی که شهرداری دریافت می کند، ۵ هزار و ۹۱۶ میلیارد تومان و همینطور وام های دریافتی هزار و ۸۴۵ میلیارد تومان است. انواع اوراق مشارکت و اسناد و سهام و اجازه ای که بناست شورای شهر به شهرداری بدهد ۴ هزار و ۷۱ میلیارد تومان است.
رسولی با تکیه بر این که مجموع این سرفصل ردیف های درآمدی ۴۸ هزار و ۳۵۳ میلیارد و ۳۷۶ میلیون و ۴۸۲ تومان است، افزود: این گزارش کلی کمیسیون تلفیق است.آن دسته از پیشنهادات اعضای شورا و کمیسیون های تخصصی شورای اسلامی شهر تهران که در کمیسیون برنامه و بودجه و نهایتا در کمیسیون تلفیق رد شده یا لحاظ نشده است، حق اعضای شورا و کمیسیون تخصصی است و قابلیت طرح در صحن را دارد.
منبع:

1399/12/03
23:38:42
0.0 / 5
738
تگهای خبر: اوراق , پایتخت , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد