افزایش ۲۵ درصدی جریمه های قطع درختان

افزایش ۲۵ درصدی جریمه های قطع درختان

به گزارش بتن آنلاین رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران از افزایش ۲۵ درصدی جرائم قطع اشجار اطلاع داد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، زهرا صدراعظم نوری در تشریح گزارش کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران اظهار داشت: لایحه شهردار تهران راجع به تعرفه عوارض حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها برپایه ارزش شاخص اکولوژیک درختان است. در این لایحه یک ماده واحده قرار دارد که شهرداری را مکلف می کند از آغاز سال ۱۴۰۰ نسبت به دریافت تعرفه جدید حفظ و گسترش در شهرها مطابق با فرمول عمل کند.
وی افزود: ابعاد مختلف این لایحه در کمیسیون بررسی گردید. در این لایحه دو مبحث عوارض در ارتباط با محیط بُن درختان و عوارض EC که در ارتباط با ضریب اکولوژیک است و تغییرات کلی بخصوص در عوارض محیط پایه هم داده شده است. بر این اساس در لایحه شهرداری به ارزش اکولوژیک درختان توجه می شود و درختی که دارای محیط بُن قابل توجهی است ارزش اکولوژیک بسیار بالایی نسبت به درختی با محیط بُن کمتر دارد و در نتیجه از نظر عوارض متفاوت می باشد.
وی تصریح کرد: براین اساس یک عوارض در ارتباط با محیط بُن درختان است که در گذشته به صورت سانت به سانت بوده است، به جای آن مقاطع را ۱۰-۱۰ قرار دادیم و فرض را از ۲۱ سانت تا ۳۰ سانت، ۳۱ سانت تا ۴۰ سانت و الی آخر قراردادیم و از ۱۰۰ به بعد محیط بُن را ۲۰ سانت به ۲۰ سانت افزایش دادیم. از محیط بُن ۲۰۰ تا ۲۵۰ هم یک عوارض جداگانه برای آن منظور کردیم. از ۲۵۰ به بالا هم ارزش درختان یک میزان است و عوارض دیگری محاسبه کردیم.
نوری تصریح کرد: همینطور عدد را از ۶۸۰ هزار ریال پایه، ۵۰۰ هزار ریال در نظر گرفتیم و مقداری آنرا کاهش دادیم و محیط بُن ۲۵۰ عدد ما یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال شده است که در گذشته این رقم ۸۸۰ میلیون ریال بود. در واقع با این اقدام میانگین اعداد محیط بُن را تعدیل کردیم؛ در نقاطی کاهش و در نقاطی افزایش پیدا کرد اما در مجموع می توان گفت رقم ۲۵ درصد افزایش عوارض قطع محیط بُن درختان در نظر گرفته شده است. این ضریب را به ۰/۶ تا ۱/۳ تبدیل کردیم. چون که تغییر در وضعیت ضریب محیط بُن باید در ضریب اکولوژیک هم در نظر گرفته شود تا ضرب این دو یک عدد متعادلی را ارئه دهد.
به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر تهران در نهایت افزایش ۲۵ درصدی میانگین عوارض قطع محیط بن درختان در سال آینده را به تصویب رساندند.
همینطور نوری در تشریح اصلاح مصوبه تأمین منابع مالی پایدار سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و راهکارهای ارتقاء کمی و کیفی تجهیزات و آموزش شهروندان شهر تهران اظهار داشت: سازمان آتش نشانی در این سال ها از محل این عوارض توانسته است به خوبی تجهیزات خویش را به روزرسانی کرده و کیفیت ببخشد و سایر نیازهای خویش را که جنبه سرمایه ای دارد را از این محل تأمین کند.
وی ضمن اشاره به اینکه عوارض فوق درآمدهای پایدار سازمان آتش نشانی را تأمین می کند، اظهار داشت: در گذشته عوارضی که دریافت می شد تحت عنوان عوارض ایمنی ساختمان برای ساختمان های بالای ۹ طبقه ۳درصد و برای زیر ۹ طبقه، ۲درصد بود که در اصلاحیه لایحه این عوارض مشخص تر شده است. برپایه پیشنهاد شهرداری ساختمان های یک تا ۳طبقه با ضریب یک، ساختمان های ۴ و ۵ طبقه با ضریب ۲ و ساختمان های مسکونی ۶ تا۸ طبقه با ضریب ۳ و بالای ۹ طبقه با ضریب ۵، ساختمان های غیر مسکونی از یک تا ۵ طبقه با ضریب ۳، ۶ تا ۸ طبقه با ضریب ۴ و ۹ طبقه به بالا با ضریب ۶ محاسبه می شوند. این لایحه مورد بررسی قرار گرفت و به تایید کمیسیون های مشترک رسید.
رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر تهران تصریح کرد: در ماده ۲ هم پیشنهاد یک دهم پی مطرح شده بود که عدد بالایی می شود و در کمیسیون ها مشترک به عدد یک ۲۵۰ کاهش پیدا کرد. این ضریب مورد موافقت شهرداری هم قرار گرفت.1399/11/12
21:16:01
0.0 / 5
772
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد