مدیریت فاصله گذاری هوشمند در مترو با كمك هوش مصنوعی

مدیریت فاصله گذاری هوشمند در مترو با كمك هوش مصنوعی

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از بکارگیری هوش مصنوعی در اپراتوری متروی تهران و حومه جهت مدیریت فاصله گذاری هوشمند در روزهای کرونا آگاهی داد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، فرنوش نوبخت با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا شرایط بحرانی را پیش روی کسب وکارها، خصوصاً حمل و نقل عمومی (مترو) قرار داده است، اظهار داشت: باتوجه به حجم مخاطبانی که متروی تهران و حومه روزانه با آن روبرو است لازم است طرحی آینده نگر برای کمک به اپراتوری متروی تهران استفاده گردد.
وی اشاره کرد: برای این کار سامانه هوش مصنوعی، طراحی شد که همزمان اطلاعات مربوط به گیت های ورودی و خروجی را جمع آوری می کند.
نوبخت اشاره کرد: با بهره گیری از قابلیت پیش بینی مبتنی بر هوش مصنوعی برای انطباق برنامه حرکت قطارها متناسب با ظرفیت واگن ها و مدیریت مراجعه مسافران به ایستگاه ها این امکان را فراهم می آورد تا در مدت کوتاهی برنامه ریزی برای اعزام قطارها به ایستگاه های شلوغ داشته باشیم و کمک می نماید برای مقابله با تقاضای بیش از اندازه مسافران در ساعات شلوغی و یا رویدادهای مناسبتی یا شرایط بحرانی مثل ایام کرونا فاصله اجتماعی از طرف بهداشت جهانی اعلام شده، عملی شود.
بنا براعلام روابط عمومی شرکت بهره برداری تهران، وی با تاکید بر اینکه بیش از 20 سال بهره برداری از مترو به الگوی مناسبی از سفر دست یافتیم اظهار داشت: همیشه همه کارها مطابق با برنامه ریزی ها پیش نمی رود، شیوع ویروس کرونا الگوی سفر و تقاضای سفر را در خطوط هفتگانه مترو تغییر داد و باتوجه به محدودیت های اعلام شده هر روز شاهد الگوی متفاوت سفر در شهر زیر زمینی هستیم و استفاده از نرم افزار مدیریت هوشمند ترافیک قطارها در متروی تهران با بهره گیری از هوش مصنوعی محدودیت هایی که بر سر راه مدیریت ترافیک در متروی تهران به وجود آمده را بر طرف می کند.1399/10/09
12:52:39
0.0 / 5
728
تگهای خبر: سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد