رییس سازمان بوستانها و فضای سبز شهر تهران خبر داد

شناسایی و تملك چند باغ در تهران با اولویت مناطق كم برخوردار

شناسایی و تملك چند باغ در تهران با اولویت مناطق كم برخوردار

به گزارش بتن آنلاین رئیس سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران ضمن اشاره به اینکه تملک باغات و تبدیل آنها به بوستان های عمومی در آینده در دستور کار شهرداری است، اظهار داشت: چندین فقره باغ با اولویت مناطق کم برخوردار شناسایی و اقدامات لازم برای تملک آنها صورت گرفته است.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، مختاری در مراسم بهره برداری از باغ سلیمانیه با تکیه بر توجه به باغ ایرانی اسلامی در طراحی باغ سلیمانیه اظهار داشت: راه اندازی این بوستان عمومی یکی دیگر از سلسله اقداماتی است که سازمان بوستان ها از یک سو در جهت اهداف شهرداری تهران و اجرای وظایف خود برای خدمت رسانی بیشتر به شهروندان تهرانی و اهالی منطقه ۱۴ و همینطور توسعه فضای سبز تهران و توزیع عادلانه فضای سبز عمومی انجام داده است. از طرفی این سازمان در کنار سایر برنامه های خود تملک باغات و تبدیل آنها به بوستان های عمومی در آینده را هم در دستور کار خود قرار داده و با جدیت آنرا دنبال خواهد نمود.
وی ادامه داد: همگرایی میان شورا و شهرداری تهران و اختصاص تمامی درآمدهای قطعی حاصل از اجرای لایحه دریافت عوارض و حفظ و گسترش فضای سبز برای تملک باغات فرصت خوبی را برای تبدیل باغات به فضای سبز عمومی در شهر تهران فراهم نموده است. تخصیص چنین بودجه ای آغاز خوبی برای اجرای فرایند حفظ و نگهداری باغات و تبدیل آنها به بوستان های عمومی در شهر تهران است.
وی تصریح کرد: بدون شک باغ ها ثروت غیر قابل جایگزینی هستند که خرید و تبدیل آنها به بوستان های عمومی علاوه بر توسعه فضای سبز، از منظر حفظ ذخایر اکولوژیک هم واجد ارزش بسیاری است.
وی افزود: در سه سال قبل تبدیل باغات به بوستان های عمومی با استقبال فراوانی از جانب شهروندان روبرو شد. بر همین مبنا سال جاری هم چندین فقره باغ با اولویت مناطق کم برخوردار شناسایی و اقدامات لازم برای تملک آنها صورت گرفته که امیدواریم عملیات اجرایی آنها هم هر چه زودتر آغاز شود.
منبع:

1399/09/25
12:21:04
5.0 / 5
1048
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد