استاندار تهران خبر داد

سیر نزولی پذیرش بیمارستانی بیماران كرونا در تهران

سیر نزولی پذیرش بیمارستانی بیماران كرونا در تهران

به گزارش بتن آنلاین استاندار تهران از سیر نزولی پذیرش بیماران كرونایی در بیمارستان های تهران اطلاع داد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه فرمانداران استان تهران و فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید ضمن قدردانی از فعالیت فرمانداران، روسای شبکه های بهداشت و درمان، سپاه، بسیج، هلال احمر، شهرداری و همه دستگاه هایی که در مقابله با بیماری کرونا و پیشگیری و مدیریت آن کوشیده اند، اظهار داشت: بر مبنای اعلام سازمان بهداشت جهانی سلامت تعهد سیاسی همه ارکان حاکمیت است. در تأمین سلامت همه ارکان حاکمیت شامل خصوصی و دولتی باید پای کار باشند که حفظ و ارتقای سلامت محقق شود.
وی ادامه داد: در مورد کرونا هم باید این مورد مورد توجه قرار گیرد. ۲۵ دستگاه در کنار فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا شرایطی را فراهم نموده اند که استان تهران مشکل عدیده ای در پذیرش بیمار نداشته باشد.
وی افزود: کرونا یک تهدید است و مشکلات خیلی از جمله مشکلات اقتصادی، برهم زدن آرامش و... را بوجود آورده اما برای استان تهران می تواند شرایطی را فراهم آورد که بعنوان یک فرصت نگاهی به زیرساخت های بهداشتی استان داشته باشیم و عقب ماندگی تاریخی در نظام سلامت در تهران را مورد توجه قرار دهیم.
استاندار تهران تصریح کرد: در کشور به ازای هر ۱۱۰۰ نفر یک خانه بهداشت وجود دارد در صورتی که در تهران به ازای هر ۳۳۰۰ نفر یک خانه بهداشت وجود دارد. علاوه بر این در کشور به ازای هر ۱۰ هزار نفر یک مرکز بهداشتی درمانی شهری وجود دارد در صورتی که در تهران به ازای هر ۵۲ هزار نفر یک مرکز وجود دارد.
وی افزود: بدون شک می توانیم سلامتی را در پایه ترین و اساسی ترین نقطه که مرکز بهداشت و درمان روستایی است چک نماییم. بنابراین باید در جهت توسعه و تقویت این مراکز گام برداریم.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن اشاره به اینکه طرح بسیج محله محور باید با استفاده از همه ظرفیت ها عملیاتی شود، اضافه کرد: باید همه ظرفیت ها را در اجرای این طرح بکار بگیریم و نگاهی اساسی به زیرساخت ها داشته باشیم.
کرونا مساله امروز ما نیست و امکان دارد خدایی نکرده سال دیگر بیماری دیگری داشته باشیم. باید تلاش و اقدام ویژه ای نماییم تا در جهت تأمین زیرساخت ها در استان تهران تحول اساسی را شاهد باشیم.
وی تصریح کرد: در جلسه امروز فرمانداران گزارشات خوبی عرضه کردند. طرح بررسی و ارزیابی شده و در جهت تأمین اهداف آن باید حرکت نماییم. هدف اصلی طرح بهره گیری از ظرفیت ها و مشارکت ها در شناسایی افراد بیمار و قرنطینه آنها است. بنابراین باید در کنار آن توسعه خدمات سرپایی و مراکز بستری را مورد توجه قرار دهیم.
بندپی تصریح کرد: سیر نزولی پذیرش بیمارستانی را شاهد می باشیم. این مورد باید تداوم پیدا کند. مهم نیست که همه جا را تعطیل نماییم و تعداد بیماران پایین بیاید. باید فعالیت ادامه داشته باشد و با افزایش آگاهی و شناسایی بیماران بتوانیم مدیریت این بیماری را محقق نماییم. از این پس جلسات با فرمانداران به صورت هفتگی و به تناوب برگزار می شود.
منبع:

1399/09/12
13:22:39
5.0 / 5
955
تگهای خبر: توسعه , خدمات , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد