معاون وزیر راه و شهرسازی:

فعالیت بنادر كشور حتی یك روز هم متوقف نشد

فعالیت بنادر كشور حتی یك روز هم متوقف نشد

به گزارش بتن آنلاین مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: با وجود تلاش دشمنان، حتی یك روز هم زیرساخت های بندری از نظر خدمت رسانی در پذیرش كشتی ها و تخلیه و بارگیری انواع محمولات متوقف نشده است.به گزارش بتن آنلاین به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در نشست شورای مدیران سازمان بنادر و دریانوردی که به مناسبت هفته پدافند غیرعامل با حضور سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور برگزار شد، گفت: دشمن در مقاطع مختلف درصدد بوده تا فعالیت و حمل و نقل دریایی کشور را گرفتار محدودیت و توقف کند که با بهره بردن از تجربیات گذشته، استفاده از توان تخصصی و تنوع و توزیع زیرساخت های بندری در طول سواحل کشور، حتی یک روز هم زیرساخت های بندری از نظر خدمت رسانی در پذیرش کشتی ها و تخلیه و بارگیری انواع محمولات متوقف نشده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دور جدید تحریم های دریایی از اردیبهشت سال ۹۷، اضافه کرد: کوشش های استکبار بر این بوده تا حمل و نقل دریایی را زمین گیر کند، اما در این مقطع حساس نه فقط فعالیت بنادر مبتلا به اختلال و توقف نشده، بلکه بنادر تجاری و بازرگانی کشور از حیث پذیرش کشتی ها، تخلیه و بارگیری و نگهداری کالاها توانسته است به وظایف حاکمیتی و اصلی اش عمل کند.
وی اشاره کرد: در شرایطی که شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد جهانی و به تبع آن به تجارت بین المللی و حمل و نقل دریایی سایه انداخته، تا حالا ۷۰ میلیون تن انواع کالا تجاری از بنادر کشور تخلیه و بارگیری شده است.
توزیع ظرفیت های بندری
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، با اشاره به توزیع ظرفیت های بندری در تمام سواحل طولانی کشور و محدود نشدن پاسخگویی به انواع ترافیک ها در یک نقطه خاص، آنرا یکی از مزیت های پدافند غیرعامل در حوزه بنادر تجاری و دروازه های اقتصادی دانست و اظهار داشت: در حوزه پذیرش و تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی بااینکه بندر امام خمینی (ره) هاب کالاهای اساسی است و عمده ظرفیت و توان کشور در این بندر است، اما ترتیبی اتخاذ شده است تا این وابستگی فقط در یک بندر نباشد.
افزایش ظرفیت بندری و تجاری در شرق تنگه هرمز
معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه برمبنای مطالعات، تقاضا برای تجارت دریابرد درحال بالا رفتن است، اشاره کرد: تا سال ۱۴۲۴ به حدود ۶۳۰ میلیون تن ظرفیت بندری نیاز داریم.
وی با اشاره به طرفیت ۲۴۶ میلیون تنی فعلی بنادر، اضافه کرد: تا سال ۱۴۰۴ حدود ۳۳۰ میلیون تن به ظرفیت بنادر تجاری اضافه خواهد شد، همین طور بیش از ۱۵۰ میلیون تن ظرفیت در شرق تنگه هرمز و در سواحل خلیج فارس (در سواحل مکران) اجرائی و عملیاتی می شود.
راستاد اضافه کرد: در زمینه پیش گیری از بروز حوادث در بنادر و واکنش در شرایط اضطرار، توانسته ایم طرح های عملیاتی جست و جو نجات دریایی و طرح های اقتضایی مقابله با آلودگی دریایی را مصوب و اجرائی نماییم.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر سرلوحه بودن اقدامات پیشگیرانه و آمادگی برای واکنش سریع در سازمان بنادر، گفت: حرکت کور اخیر دشمن در ایجاد اختلال و توقف احتمالی در بنادر کشور، با یک طرح اقتضایی خنثی و حتی یک لحظه هم در روند تخلیه و بارگیری و ورود و خروج انواع کالاها وقفه ایجاد نشد.


منبع:

1399/08/07
23:41:56
5.0 / 5
1546
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد