افزایش ۵۵ درصدی كودكان كار در مراكز بهزیستی البرز

افزایش ۵۵ درصدی كودكان كار در مراكز بهزیستی البرز

به گزارش بتن آنلاین البرز مدیر كل بهزیستی البرز اظهار داشت: در شش ماهه اول سال جاری تعداد كودكان كار پذیرفته شده در مراكز بهزیستی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵۵ درصد افزایش داشته است.اسدلله حیدری در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: حدود ۴۶ درصد از کودکان کار استان که از خدمات بهزیستی استفاده می نمایند، بین ۶ تا ۱۱ سال، بیشتر از ۲۸ درصد ۱۲ تا ۱۴ سال، بیشتر از ۲۱ درصد از آنها ۱۵ تا ۱۸ سال و بیشتر از سه درصد هم زیر شش سال هستند.

وی افزود: رابطعه معکوس سن و میزان حضور در خیابان ناشی از آن است که کودکان با افزایش سن وارد کارگاه های زیر زمینی یا سایر مشاغل می شوند.

وی اضافه کرد: بررسی وضعیت تحصیلی این کودکان نشان داده است بیشتر از ۴۴ درصد این کودکان دارای تحصیلات مقطع دبستان، بیشتر از ۳۶ درصد آنها ترک تحصیل کرده و ۹.۴ درصد آنها در مقطع راهنمایی تحصیل می کنند و ۴.۵۲ آنها هم زیر سن مدرسه هستند.

حیدری افزود: با عنایت به آمار، ۳۶.۷۲ درصد از کودکان خدمت گیرنده از بهزیستی استان ایرانی بوده و ۶۳.۲۸ آنها هم اتباع خارجی هستند.

مدیرکل بهزیستی البرز تصریح کرد: ۸۰.۷۹ درصد کودکان کار و خیابان استان که از خدمات مراکز بهزیستی استفاده می نمایند پسر و مابقی دختر هستند.

این مسئول با اشاره به افزایش تعداد کودکان کار و خیابان استان اظهار داشت: در شش ماهه اول سال جاری میزان پذیرش این کودکان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۱۱۴ نفر بود، ۵۵ درصد افزایش داشته است.

منبع:

1399/07/19
22:35:49
5.0 / 5
1280
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد