انتقاد شهرداری از شكل گیری گودهای جدید زباله گردی در اطراف تهران

انتقاد شهرداری از شكل گیری گودهای جدید زباله گردی در اطراف تهران

به گزارش بتن آنلاین سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشاركت های اجتماعی شهرداری تهران از شكل گیری گودهای جدید زباله گردی در اطراف تهران انتقاد نمود و بر ورود استانداری بر این مورد تاكید كرد.


سید مالک حسینی در گفتگو با ایسنا، در مورد سرانجام ابلاغیه شهردار تهران در خصوص عدم استفاده از کودکان زباله گرد از جانب پیمانکاران شهرداری اظهار داشت: به صورت روزانه ابلاغیه شهردار تهران را با پایش وضعیت شهر و نحوه فعالیت پیمانکاران شهرداری رصد می نماییم.
وی با بیان این که یکی از چالش های ما که سبب تشدید زباله گردی کودکان می شود، افزایش گودهای زباله گردی در اطراف تهران است، اظهار نمود: پیمانکاران شهرداری در مورد عدم به کارگیری کودکان در زباله گردی به غیر از بحث جرائم سنگینی که در صورت عدم رعایت این مورد در انتظارشان هست، از منظر مسئولیت اجتماعی و بحث اخلاقی هم قانع شده اند که همراهی کنند، اما در سطح شهر همچنان کودکانی را می بینیم که اصطلاحا تحت عنوان کتفی به زباله گردی مشغولند و این بدان معناست که به رغم نظارت خوبی که سازمان بازرسی شهرداری تهران اعمال می کند، با وضع مقبول فاصله داریم.
وی در ادامه اظهار داشت: البته بعضی از این کودکان ارتباط کاری با پیمانکاران شهرداری ندارند و حتی امکان دارد با همراهی پدر و یا یکی از اعضای خانواده به این کار مبادرت کنند که البته برای نحوه مواجهه با این پدیده هم باید با همکاری نهادهایی مثل بهزیستی چاره اندیشی کرد.
سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با بیان این که وضعیت بهداشتی در این گودها بسیار نامناسب است و ساکنین آنها از حداقل امکانات بهداشتی هم برخوردار نیستند، خاطرنشان کرد: گاها دیده شده ۱۰۰ نفر ساکن در یک گاراژ که کودکان هم میان آنها هستند از یک سرویس بهداشتی استفاده می نمایند، حمام ندارند و به علت شدت و حجم کار از تغذیه مناسبی هم برخوردار نیستند. ما ضمن شروع عرضه بعضی از این خدمات مثل تغذیه و ویزیت های دوره ای از ماه های پیش که تا کنون هم ادامه دارد، برای مباحث بهداشتی در حال تدارک سیستم های خدمات سیار هستیم.
حسینی در ادامه به افزایش حصارهای زباله گردی در اطراف تهران انتقاد نمود و اظهار داشت: برپایه اطلاعاتی که سازمان های مردم نهاد همکار با ما به دست آورده اند، شاهد شکل گیری محل های جدید تفکیک زباله هستیم بگونه ای که بعضی از زمین های کشاورزی ظرف ماه های اخیر به سایت تفکیک زباله تحت عنوان حصار تبدیل گشته و امیدواریم استانداری و فرمانداری های برخی شهرستان های اطراف تهران به شکل جدی و متمرکز به این مسئله ورود کنند و از توسعه چنین فضاهای غیر قانونی جلوگیری نمایند.
1399/05/27
21:58:42
5.0 / 5
1829
تگهای خبر: توسعه , خدمات , سازمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد