وزیر كشور:

كنكور سراسری در موعد مقرر با رعایت پروتكل ها

كنكور سراسری در موعد مقرر با رعایت پروتكل ها

وزیر كشور در انتها بیست و هفتمین جلسه كمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا كه چهارشنبه اول مردادماه برگزار گردید از مردم، صدا و سیما و رسانه ها در مورد ترویج رعایت پروتكل های بهداشتی و اطلاع رسانی آن قدردانی نمود.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه این جلسه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در جلسه امروز 6 دستورکار بررسی گردید، اظهار داشت: نخستین مبحث این جلسه کمیته، بحث تعیین تکلیف مراسم های دهه محرم بود که در جلسه قبل کمیته هم بررسی و مقرر شده بود نظرات سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت بهداشت و درمان، شورای سیاست گذاری ائمه جمعه و همه دستگاههای صاحب نظر در این عرصه جمع آوری و نهایی شود. در جلسه امروز جمع بندی این نظرات مطرح و مصوبه ای در این عرصه داشتیم.
وی ابزار امیدواری کرد: بعد از تصویب در ستاد ملی، با اجرای این مصوبه بتوانیم مراسم بزرگداشت سیدالشهدا (ع) و یارانشان را داشته باشیم و همینطور حداکثر مراعات درمورد بیماری کرونا را به عمل آوریم.
وزیر کشور در همین راستا تصریح کرد: این دستورالعمل بعد از تصویب در ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ابلاغ خواهد گردید.
دکتر رحمانی فضلی مبحث برگزاری انتخابات میان دوره ای شهریورماه را از دیگر موضوعات مورد بحث کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا برشمرد و اظهار داشت: پیش از این درمورد برگزاری انتخابات میان دوره ای تصمیم گیری شده بود و نظر ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا بر برگزاری انتخابات بود؛ با این وجود وزارت بهداشت با عنایت به شرایط جدید پیشنهاد برگزار نشدن این انتخابات را عرضه کرده است.
وی ادامه داد: این مورد در جلسه امروز عنوان شد که موافق و مخالفانی داشت و مقرر شد که مبتنی بر پروتکلهای وزارت بهداشت تصمیم گیری شود. بنابر این تصمیم گیری نهایی در این خصوص به جلسه بعدی موکول شد.
وزیر کشور با اشاره به اینکه در جلسه امروز مبحث شهید خدمت باردیگر طرح و بررسی گردید، عنوان کرد: پیش از این مصوبه ای دراین خصوص داشتیم که پرستاران و پزشکاران که زحمات زیادی در امر مبارزه با بیماری کرونا می کشند و به سبب مبتلا شدن به بیماری کرونا فوت می شوند، به منزله شهید تلقی شوند و یک سری امتیازات به آنها تعلق گیرد.
کارکنان نظام درمان که به سبب کرونا فوت کنند شهید خدمت هستند
وی افزود: امروز پیشنهاد وزارت بهداشت بر این بود که بعضی از کارکنان نظام درمان در سطوح خارج از کادر پزشکی و پرستاری هم که به سبب بیماری کرونا فوت می کنند، جزو شهدای خدمت محسوب شوند که این مورد در جلسه مطرح و مصوب شد.
دکتر رحمانی فضلی برگزاری کنکور را از دیگر موضوعات مهم جلسه امروز کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی و ستاد ملی کرونا برشمرد و اظهار داشت: وزارت بهداشت، وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش با برگزاری کنکور در موعد مقرر موافق بودند. البته برگزاری کنکور با تمهیداتی در حوزه رعایت پروتکلها بخصوص زمان اجرای کنکور که سالهای گذشته در دو روز برگزار می گردد اما سال جاری در صورت ضرورت در چهار روز برگزار می گردد و همینطور علاوه بر افزایش عوامل اجرایی، تعداد مراکز برگزاری آزمون افزایش قابل توجهی یافته است. درکنار این موارد اجبار به رعایت اصول بهداشتی همچون استفاده از ماسک در جلسه آزمون و فاصله میان صندلی هم مورد تاکید قرار گرفت که بعد از تصویب در ستاد ملی کرونا قابل اجرا خواهد بود.
وزیرکشور با اشاره به درخواست تفویض اختیارات به استانها درمورد تصمیم گیری در شرایط وضعیت قرمز استان، اظهار داشت: پیش ازاین ستاد ملی بعضی از اختیارات را داده بود که مقرر شد که استانها در این حوزه در ستادهای متناظر استانی تصمیم گیری کنند که در ادامه با توافق وزیر کشور، وزارت بهداشت و تایید رئیس جمهور قابلیت اجرایی خواهد داشت.
دکتر رحمانی فضلی با اشاره به گزارش وزارت بهداشت از روند بیماری کرونا در استانهای مختلف اظهار داشت: تاکید و سفارش این کمیته و بخصوص وزارت بهداشت بر ضرورت رعایت بیشتر از پیش پروتکلها همچون استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی است.
وزیر کشور در انتها ضمن تشکر و قدردانی از مردم در هفته های اخیر به سبب رعایت بیشتر از پیش پروتکلهای بهداشتی مقابله با بیماری کرونا تصریح کرد: مردم تا حدود 85 درصد پروتکلهای بهداشتی را رعایت می کنند. در این راه از صدا وسیما و رسانه ها هم سپاسگزاریم که در تبلیغ و اطلاع رسانی این مورد به خوبی عمل کردند.
منبع:

1399/05/01
21:30:51
5.0 / 5
2309
تگهای خبر: ابزار , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد