دقایقی قبل رخ داد؛

سومین حادثه ریلی طی یك هفته

سومین حادثه ریلی طی یك هفته

بتن آنلاین: دقایقی قبل یك قطار فله بر باری در بلاك آپرین-بهرام در جنوب غربی استان تهران به دلیلهای نامعلوم از ریل خارج شد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، دقایقی قبل تعداد ۱۰ واگن از قطار باری فله بر در محدوده بلاک آپرین-بهرام در جنوب غرب استان تهران از ریل خارج شد.
خروج این قطار از ریل که در راه قم -آپرین در حرکت بود، سبب انسداد این خط ریلی شده است.
بر اساس اعلام شاهدان عینی، دو دستگاه واگن باری کاملاً واژگون شده است و به حدود ۴ کیلومتر از خط آهن و واگن ها لطمه جدی وارد شده است.
ضمن اینکه ۶ دستگاه از واگن هم از ناحیه چرخ و محور (بوژی) لطمه دیده و به محموله آن که گفته می شود قسمتی از کالاهای اساسی وارداتی از بندر امام خمینی (ره) است، خسارت وارد شده است.
گفته می شود این سانحه تلفات جانی نداشته است.
کمیسیون سوانح شرکت راه آهن تا کنون درباره این سانحه اظهار نظر نکرده است.
روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران نیز اعلام نمود به دنبال خروج از خط این قطار باری، همکاران و مأموران فنی راه آهن به محل اعزام و در حال هدایت واگن ها بروی خط و بازگشایی مسیر هستند.
روابط عمومی راه آهن همین طور اعلام نمود که این خط محل تردد قطارهای باری است و خللی در تردد سایر قطارها ایجاد نمی گردد.
سانحه امشب، سومین سانحه ریلی ظرف یک هفته اخیر است. ۳ خرداد نیز در منطقه جدایش در ۱۰ کیلومتری پرند، قطار مسافری همدان-مشهد از ریل خارج و به برخی از مسافران و خدمه قطار صدمات جزئی وارد شد.
علت سانحه قطار مسافری همدان-مشهد، ابتدا سرقت ریل اعلام گردید که بررسی ها نشان داد علت بیان شده چندان دقیق نیست؛ تا کنون علت واقعی سانحه قطار همدان - مشهد اعلام نشده است.

سانحه دوم نیز ۲ بامدادان روز گذشته ۸ خرداد رخ داد که طی آن ۳۶ دستگاه واگن از قطار ۵۰ واگنی باری در بلاک کامه به رخ، در راه آهن شرق از قطار جدا شد که با هوشیاری مأموران لکوموتیو امداد، حادثه ای رخ نداد.
این در حالی است که سعید رسولی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن ۲۹ اردیبهشت ماه امسال در جلسه فوق العاده ستاد ارتقا ایمنی راه آهن اعلام نمود: با متخلفان و مسببان حوادث ریلی برخورد قاطع می شود.
به گفته رسولی، از این پس در صورت وقوع سانحه، با تمامی عوامل و سطوح مدیریتی آن مناطق برخورد شده و امتیازات سازمانی کسانی که اشتباه و تخلف آنها سبب لطمه مالی و حیثیتی به راه آهن شود، سلب خواهد شد.منبع:

1399/03/11
13:28:56
5.0 / 5
2825
تگهای خبر: انسداد , بندر , تردد , خسارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد