رئیس كمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران عنوان كرد

رعایت قانون و اجرای مصوبات شورا مهم ترین انتظار اعضا از شهردار و مدیرانش

رعایت قانون و اجرای مصوبات شورا مهم ترین انتظار اعضا از شهردار و مدیرانش

بتن آنلاین: رئیس كمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران طی تذكری به ضرورت انجام تكالیف مقرر در ماده سی و پنج برنامه سوم توسعه شهر تهران تاكید نمود.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، مجید فراهانی در تذکر قبل از دستور خود در جلسه علنی بامداد امروز شورای شهر تهران با اعلان اینکه رعایت قانون و اجرای مصوبات شورا مهم ترین انتظار اعضای شورا از شهردار و مدیران شهرداری تهران است، اظهار داشت: با رعایت و اجرای دقیق و بموقع مصوبات شورا زمینه اداره هر چه بهتر شهر و شهرداری تهران فراهم می شود.
وی با اعلان اینکه بمنظور تاکید بر اجرای دقیق و بموقع تکالیف قانونی بعنوان نماینده مردم تهران در اجرای بند 3 ماده 71 قانون شوراهای اسلامی کشور، درباره ضرورت «انجام تکالیف مقرر در ماده 35 برنامه توسعه شهر تهران » مشتمل بر موارد زیر تذکر می دهم، اشاره کرد: شهرداری تهران در قالب حکم برنامه سوم توسعه شهر تهران، مکلف بوده است با هدف مدیریت جریان نقدینگی، اقداماتی را عملیاتی کند.
فراهانی با اشاره به بعضی از این اقدامات اظهار داشت: شهرداری باید حداکثر ظرف مدت سه ماه از شروع برنامه، تمهیدات لازم را به نحوی فراهم آورد که کلیه واحدهای اجرائی شهرداری شامل مناطق، سازمانها، شرکتها و مؤسسات وابسته، منابع درآمدی خودرا در حسابهای معرفی شده بانکی توسط اداره کل خزانه داری شهرداری که به تأیید شورا رسیده است واریز و برداشت کند.
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران افزود: استقرار خزانه داری الکترونیک تا آخر سال اول برنامه، حذف هرگونه دریافت نقدی وجه در کلیه واحدهای شهرداری، سازمان ها، شرکت ها و مؤسسات وابسته و جایگزین نمودن دریافت و پرداخت الکترونیک تا آخر سال اول برنامه، تهیه دستورالعمل مدیریت جریان نقدی شهرداری با هدف استفاده بهینه از جریان وجوه، منابع نقدی مازاد در طول دوره و ارائه به شورا جهت تصویب تا آخر سال اول برنامه از دیگر اقداماتی است که شهرداری مکلف به انجام آن بوده است.
فراهانی با اعلان اینکه متاسفانه با وجود اتمام مهلت مقرر قانونی تا کنون شاهد اجرای تکالیف یاد شده از طرف شهرداری تهران نبوده ایم و شایسته است اقدام لازم از طرف شهرداری در اسرع وقت صورت گیرد، اظهار داشت: بدون شک اجرای هر چه سریعتر این تکلیف می تواند راهگشای استفاده بهینه شهرداری از جریان نقدینگی سازمانها، شرکتها برای گذار از تنگناهای مالی ناشی از شیوع ویروس کرونا باشد.
عضو شورای شهر تهران در آخر اضافه کرد: امیدوارم با اقدام بموقع، موثر و اهتمام آقای حناچی، شهردار تهران در اجرای تکالیف برنامه سوم توسعه شهر شاهد تحقق "تهران شهری برای همه" بعنوان دستاورد اجرای احکام برنامه باشیم.

منبع:

1399/02/07
12:59:28
5.0 / 5
2600
تگهای خبر: توسعه , سازمان , شركت , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد