رئیس سازمان بنادر در گزارش بتن آنلاین

امهال وام خرید شناورهای مسافری

امهال وام خرید شناورهای مسافری

بتن آنلاین: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی نحوه پشتیبانی از كارهای گردشگری دریایی و نیز جبران خسارات وارده به سرمایه گذاران به سبب كاهش سفرها ناشی از شیوع ویروس كرونا را تشریح نمود.محمد راستاد در گفت و گو با خبرنگار مهر با اعلان اینكه سفرهای دریایی در نوروز امسال برای افراد غیر بومی و مسافران متوقف شده، اضافه كرد: از بخش گردشگری هیچ درآمدی عاید سازمان بنادر نمی شود؛ ما در این عرصه بیشتر بعنوان مسئولیت های اجتماعی در سال هال اخیر سرمایه گزاری نموده ایم؛ بعضاً حتی در نقاطی هم كه تحت تملك سازمان بنادر نبوده، زمینه توسعه گردشگری دریایی را فراهم نموده ایم.
وی اظهار داشت: برای توسعه ناوگان گردشگری دریایی هم سالهاست كه از محل وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی، به سرمایه گذاران تسهیلات مناسبی برای خرید ناوگان اعطا می نماییم. ضمن اینكه قسمتی از سود این تسهیلات را نیز سازمان بنادر بعنوان یارانه تسهیلات، تقبل می كند.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: مكانیزم های این سازمان برای پشتیبانی از گردشگری دریایی همیشه برقرار بوده است.
وی اشاره كرد: اما در شرایط خاص نوروز امسال كه با شیوع ویروس كرونا همراه شده بود، خیلی از كارهای اقتصادی در رابطه با بخش گردشگری همچون سفرهای دریایی با مشكل روبه رو شده است از طرف دیگر اگر به روال معمول هر سال، در نوروز ۹۹ نیز گردشگری دریایی در كشور فعال بود، زمینه مسافرت بخش قابل توجهی از مردم به سواحل شمالی و جنوبی فراهم می شد كه این اتفاق دقیقاً مغایر مصوبات ستاد مقابله با كرونا در خصوص پیش گیری از سفر و در خانه ماندن شهروندان بود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینكه در تعامل با فعالان گردشگری دریایی هستیم تا بتوانیم از طرق مختلف به جهت اقتصادی مكانیزم های حمایتی خاصی را برقرار نماییم، گفت: البته سفرهای دریایی میان جزایر جنوبی و سرزمین های مادر برای جابجایی ساكنان بومی این جزایر برقرار است. مثلاً میان بندرعباس - قشم، بوشهر - خارك و چارك - كیش شهروندان این جزایر محدودیتی برای تردد ندارند.
راستاد درباب مكانیزم های حمایتی و نحوه پشتیبانی از كسب و كارهای دریایی متضرر از كرونا اشاره كرد: بوسیله سازمان بنادر و دریانوردی، توزیع منابع نقدی میان دارندگان شناورهای مسافری خصوصی امكان پذیر نیست.
وی درباره برآورد خسارات وارده اظهار داشت: تا كنون برآوردی در این خصوص نداشته ایم؛ در حوزه گردشگری دریایی با توجه به این كه بخش عمده ای از شناورها، از جنس فایبرگلاس بوده و امكان استفاده دو منظوره مسافری - صیادی دارند، نه نیازی به سرمایه گذاری مجزا داشته اند و نه اینكه امكان صیادی را از دست داده اند بدین سبب بخش اشتغال مالكان این شناورها مختل نشده است.
به گفته معاون وزیر راه، برای جبران خسارات مالكان شناورهای مسافری نیز مقرر است تسهیلات خرید این شناورها را امهال سه ماهه نماییم. همین طور از روش های دیگری كه بار وارده را تعدیل كند، استفاده خواهیم كرد.

1399/01/08
13:50:06
5.0 / 5
3082
تگهای خبر: بندر , تردد , توسعه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد