تذكر به شهردار تهران درباره ساختمان پلاسكو

تذكر به شهردار تهران درباره ساختمان پلاسكو

به گزارش بتن آنلاین عضو شورای شهر تهران در مورد ساخت ساختمان پلاسكو بدون دریافت پروانه ساخت وساز به شهردار تهران تذكر داد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، زهرا صدراعظم نوری در جلسه امروز شورای شهر تهران در تذكری به شهردار تهران در مورد ساختمان پلاسكو اظهار داشت: چطور یك ساختمان به این بزرگی ایجاد می شود اما هنوز برای آن پروانه ساخت صادر نشده و نقشه و مهندس ناظر و تأمین نیازمندی های آن همچون پاركینگ صورت نگرفته است.
وی ادامه داد: این در شرایطی است كه در كمیسیون ماده 5 مصوب می شود، بدون رعایت این ضوابط، كار بازسازی پلاسكو آغاز شود. از شهرداری انتظار می رود با داشتن بخش های فنی و تخصصی مسائل فنی را به خوبی مورد توجه قرار دهند و نظارت كافی هم وجود داشته باشد تا ایمنی ساختمان رعایت شود.
صدراعظم نوری افزود: نزدیك به 38 ماه از حادثه دردناك آتش سوزی و تخریب ساختمان پلاسكو می گذرد؛ حادثه ای كه علاوه بر جان باختن آتش نشانان و شهروندان تهرانی سبب از بین رفتن سرمایه های ملی و اقتصادی شد ساختمانی كه بارها توسط شهرداری تهران بابت عدم رعایت تمهیدات ایمنی اخطارهایی داده شده بود ولی به علت عدم توجه به قانون و رفع موارد ایمنی این حادثه رقم خورد.
رئیس كمیسیون سلامت شورای شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به بند 24 ماده 55 قانون شهرداری ها اشاره نمود و اضافه كرد: شهرداری موظف به صدور پروانه برای كلیه املاك سطح شهر است و مدیریت شهرداری بیشتر از هر كس باید دغدغه ایمنی در سطح شهر را داشته باشد در تاریخ 26 شهریور 97 مطابق مصوبه كمیسیون ماده 5 طبقات و سطح اشغال این ساختمان به تصویب رسید. بر طبق همین مصوبه باید اقدامات با همكاری معاونت شهرداری به پیش می رفت.
وی تصریح كرد: مطابق ماده 100 قانون شهرداری ها مالكین اراضی و املاك واقع در محدوده شهر و حریم باید پیش از هر گونه اقدامی از شهرداری پروانه دریافت كنند؛ اما شاهد می باشیم این ساختمان با سرعت بالا فرایند ساخت و ساز را انجام می دهد بر خلاف ماده 33 نظام مهندسی بدون دریافت مهندس ناظر و بدون نظارت بر ساخت وساز شاهد بهره گیری از چندین پاور كرین و انتقال قطعات بزرگ فولاد بر فراز آسمان در این پروژه هستیم.
وی افزود: كدام فردی در تهران چنین امتیاز ویژه ای داشته كه بدون دریافت پروانه این حجم ساخت و ساز با سرعت بالا را انجام دهد. آن چه مسلم است حادثه دردناك آتش سوزی و تخریب پلاسكو به علت بی قانونی و عدم رعایت استانداردهای ساخت و ساز شهری رخ داد و آن چه در حال وقوع است ادامه رویه بی قانونی و استفاده از قدرت و ثروت است ازاین رو انتظار دارم فرایند قانونی صدور پروانه برای این ملك رعایت و استانداردهای ایمنی و فنی صدور پروانه رعایت شود.
نوری تصریح كرد: به شهردار تهران تذكر می دهم با این ملك همچون سایر املاك تهران برخورد قانونی داشته باشید همینطور انتظار می رود در جلسه بین شهرداری و بنیاد مستضعفان مبحث صدور پروانه، وجود مهندسین ناظر، رعایت موارد ایمنی سلامت كارگران، شهروندان و كسبه، تأمین پاركینگ، دریافت استانداردهای آتشنشانی و نقشه های اجرایی تعیین تكلیف شوند.
وی ادامه داد: بدون شك مسئله پلاسكو و بازسازی آن مسئله ای ملی و دارای وجوه ملی است كه دریافت پروانه آن نیازمند پیگیری است.1398/12/13
13:23:34
5.0 / 5
3986
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد