هاشمی عنوان كرد:

تخریب شهرداری تهران برای كمك به جشنواره فیلم فجر درست نیست

تخریب شهرداری تهران برای كمك به جشنواره فیلم فجر درست نیست

به گزارش بتن آنلاین رئیس شورای اسلامی شهر تهران در واكنش به كمك شهرداری به جشنواره فیلم فجر اظهار داشت: اگر كمك هم نمی كردیم می گفتند كه انقلابی نیستیم و به دهه فجر توجه نمی نماییم.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در میانه جلسه شورای شهر تهران با ترك جلسه و سپردن اداره آن به نایب رییس شورا با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز جلسه با ۴۵ دقیقه تاخیر شروع شد و بنا بر این اجازه بیان تذكر و نطق به اعضای شورا داده نشد و به سرعت وارد دستور كار كه همان بررسی پلاك ثبتی های باغات بود شدیم.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص كمك ۸ میلیاردی شهرداری تهران به جشنواره فیلم فجر با بیان این كه بارها این مساله را توضیح دادم اما باید بگویم كه جشنواره فیلم فجر یك موضوع ملی است و اهمیت ویژه ای برای انقلاب دارد و همه ما نسبت به این جشنواره مسئول هستیم، اظهار نمود: معمولا شهرداری ها اسپانسر چنین كارهای فرهنگی می شوند و دقت داشته باشید كه ما سالانه بیشتر از ۱۴۰۰ میلیارد تومان در عرصه فرهنگی تهران هزینه می نماییم و این گونه تخریب های شهرداری به خصوص از جانب اهالی كه مدعی فرهنگ هستند، درست نیست.
هاشمی با بیان این كه بودجه های فرهنگی شهرداری را می توان در حوزه های مختلف هزینه كرد، اظهار داشت: حالا اگر شهرداری به این جشنواره كمك نمی كرد می گفتند كه انقلابی نیست و به دهه فجر هم توجه نمی كند.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص این كه در دی ماه باز هم شاهد استشمام بوی نامطبوع در تهران بودیم، افزود: من بارها تذكر داده و حتی به رئیس سازمان مدیریت بحران تهران اعتراض كردم كه چرا دستگاه تشخیص بو نمی آورید چونكه دستگاه ها گران نیست و می توان تعداد زیادی را در بخش های مختلف تهران مستقر كرد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهار نمود: بنظر می رسد همیشه "بو داریم" و باید دستگاه های بسیاری در حوزه پایش بو خریداری و این بو پایش شود.
وی درباب وضعیت لایحه اصلاح ساختار شهرداری تهران نیز با بیان این كه تا آخر امسال این لایحه بررسی خواهد شد اظهار داشت: پیشنهاد شورا این بود كه تعداد معاونت ها از ۹ به ۶ برسد اما شهرداری تعداد معاونت ها را در لایحه به عدد ۷ كاهش داده است و باید این مساله را در شورا دنبال نماییم.
هاشمی در مورد خبر خوش رئیس شورای عالی استانها در مورد افزایش سهم شهرداری از لایحه مالیات بر ارزش افزوده اظهار نمود: این خبر خوبی است چونكه درآمد شهرداری ها را در سراسر كشور ۲۰ هزار میلیارد تومان بالا می برد و حداقل برای تهران دو هزار میلیارد تومان می شود كه می توانیم در بخش های مختلف هزینه نماییم.
منبع:

1398/11/01
21:39:13
5.0 / 5
4428
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد