مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان:

اجرای گام نخست طرح هوشمندسازی تردد كامیون ها به بندر شهید رجایی

اجرای گام نخست طرح هوشمندسازی تردد كامیون ها به بندر شهید رجایی

به گزارش بتن آنلاین مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان از اجرای گام نخست طرح الكترونیكی كردن روند ورود كامیون ها به بندر شهید رجایی با هدف هوشمندسازی این بندر اطلاع داد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، اله مراد عفیفی پور با تشریح طرحی معروف به "كنترل دسترسی"( (Access Control ) در بندر شهید رجایی، هدف از این اقدام مهم را هوشمندسازی دروازه های ورودی منطقه ویژه اقتصادی به منظور ساماندهی ورود كامیون و تریلرها برای بارگیری كالا عنوان نمود.
وی اضافه كرد: بنابر تجزیه و تحلیل های آماری انجام شده هم اكنون روزانه بیشتر از ۴ هزار دستگاه كامیون حمل بار وارد این بندر شده و یا از آن خارج می شود كه بخش عمده ای از این آمار مربوط به جابجایی كالاهای وارداتی، ترانزیتی و كالاهای اساسی است.
مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان اشاره كرد: در چارچوب گام نخست طرح الكترونیكی كردن روند ورود و خروج كامیون ها، طی سال جاری جلسات گوناگونی بین مسؤلان سازمان بنادر و دریانوردی و راهداری و حمل و نقل جاده ای برگزار شده است.
وی افزود: بر مبنای توافق صورت گرفته بین این دو دستگاه اجرایی، از تاریخ ۲۰ آذرماه جاری فقط آن دسته از كامیون های حمل كالای بین شهری امكان ورود به بندر شهید رجایی را دارند كه مستندات و مدارك لازم را از پایانه های باربری دریافت نموده و پایانه ها این اطلاعات را به اداره كل بنادر و دریانوردی ارسال كرده باشند.
عفیفی پور، اطلاع رسانی ابعاد مختلف طرح «كنترل دسترسی» و تبادل اطلاعات الكترونیكی در بستر نرم افزاری بوجود آمده بین دو سازمان و بخش های صنفی مربوطه را عامل كلیدی در موفقیت این طرح دانست و اظهار داشت: تابحال به منظور ایجاد این ارتباط سیستمی، جلسات مشتركی برگزار شده است.
مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان محور اصلی توافقات را توزیع عادلانه بار در بنادر بازرگانی كشور دانست و اظهار داشت: در گام نخست، بندر شهید رجایی كالا و كانتینر موجود در محوطه های بندر را فقط به كامیونهای بین شهری كه از راه سامانه راهداری و حمل و نقل جاده ای تایید شده اند، تخصیص خواهد داد و یگان حفاظت از ورود كامیون های بدون مجوز، به محوطه های بندری جلوگیری می نماید.

1398/09/12
14:33:40
5.0 / 5
4097
تگهای خبر: بندر , تردد , حفاظ , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد