تشریح كمپین آرزویی برای تهران

تشریح كمپین آرزویی برای تهران

به گزارش بتن آنلاین عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران جزئیات پویش مردمی آرزویی برای تهران كه به صورت پایلوت در محله یوسف آباد منطقه 6 در حال اجرا می باشد را شرح داد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، زهرا نژاد بهرام ظهر امروز در نشست خبری كه پیرامون اعلام آغاز پویش «آرزو برای تهران» برگزار گردید با اشاره به اینكه نظرسنجی ها نشان می داد كه بین شهروندان و مدیران شهری فاصله بسیاری وجود داشت و مشاركت مردم كاهش یافته است، اظهار داشت: بر همین مبنا تمام تلاشمان را انجام دادیم كه فاصله بین مدیران و مردم كاهش پیدا كند و بر همین مبنا تصمیم گرفتیم كه تعامل و گفت وگویی بین شهروندان و مدیران ایجاد شود.
وی با اشاره به اینكه از سویی دیگر آژانس اسكان حقوق بشر، پویش شهر دلخواه را ایجاد كرد، خاطرنشان كرد: از بین 187 كشور، ایران و دو كشور دیگر بعنوان محل پروژه شهر دلخواه انتخاب شدند كه بر این اساس شاخصهای شهر دلخواه ایرانی ها احصا شد و در یكی از اجلاس های سازمان ملل این شاخص ها عرضه شد كه ما از این فرصت برای پر كردن خلاءهایمان بین مردم و مسؤلان شهری استفاده كردیم.
نژادبهرام با اشاره به جزئیات پویش شهروندی آرزو برای تهران، اظهار داشت: با مركز مطالعات شهرداری تهران و سازمان فناوری و مركز ارتباطات در مورد راه اندازی این پویش جلساتی برگزار كردیم و نهایتا با بیان آمادگی شهرداری منطقه 6، مقرر شد كه این پویش در یكی از محلات منطقه 6 (یوسف آباد) اجرایی شود.
وی با اشاره به اینكه بر این اساس دبیرخانه دائمی این پویش در مركز ارتباطات شهرداری به وجود آمد، خاطرنشان كرد: گروه هدفمان را هم دانش آموزان و جوانان انتخاب كردیم؛ چون كه معتقدیم آینده شهرمان برای این افراد است و لازم است كه اعتماد شهری در این قشر ترمیم شود.
وی با اشاره به اینكه سازمان فناوری در سایت با هم صفحه كمپین آرزویی برای تهران را ایجاد كرد، اظهار داشت: شهروندان محله یوسف آباد تا شب چله (30 آذر) فرصت دارند تا آرزوهایشان را برای محله شان در این صفحه بنویسند و هر چقدر كه استقبال از این آرزو و یا به عبارتی لایك های این آرزو بیشتر بود شهرداری منطقه موظف است در یك بازه زمانی 45 روزه تا دو ماه آنرا اجرایی كنند. بعنوان مثال یك كودك در سامانه آرزویی برای تهران قید كرده است كه دوست دارد روشنایی میدان سلماس بیشتر شود تا بتواند بیشتر بازی كند و اگر این آرزو مورد اقبال بیشتر مردم این محله قرار گیرد شهرداری موظف به انجام این آرزو است.
وی با اشاره به اینكه آرزوهای مردم برای تهران تنها در چارچوب خدمات مدیریت شهری است در مورد ابهام لایك های قلابی اظهار داشت: شهروندان باید در این سامانه ثبت نام كنند اما معتقدیم آن چیزی كه سبب افزایش مشاركت مردم از این مورد می شود، تبلیغات و تمركز بر روی گروه های هدف است كه بر همین مبنا قرار شده علاوه بر افزایش تبلیغات در سطح محلات، با آموزش و پرورش هم به تفاهم برسیم تا این پویش در مدارس هم اجرایی شود. همینطور استندهایی هم در نظر گرفته شده تا در معابر و فضاهای عمومی نصب شود و شهروندان هر محله آرزوهایشان را در آنجا بنویسند تا اگر در چهارچوب اختیارات شهرداری بود آنرا اجرایی كنند.
نژاد بهرام با اشاره به اینكه هر 45 روز بسته آرزوهای یك محله جمع آوری می شود، خاطرنشان كرد: هم اكنون این پویش در محله یوسف آباد به صورت پایلوت در حال اجرا می باشد اما این بدین معنا نیست كه پس از 45 روز مردم این محله دیگر نمی توانند درخواستی داشته باشند بلكه در محلات دیگر این طرح اجرا می گردد.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه سامانه 137 هم به شكلی مشكلات مردم را پاسخگو بود اظهار داشت: در سامانه 137 شما تنها به بیان مشكلات خود می پردازید اما شهروند خلاق و فعالی نیستید و ارتباط كاملا یك سویه است اما در این كمپین شما می توانید راهكارهایی را هم ارائه نمایید و حتی در مورد پیگیری وضعیت آرزویتان اقدام كنید.1398/08/14
22:59:53
5.0 / 5
4385
تگهای خبر: پروژه , ثبت نام , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد