معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران خبر داد

هوشمندسازی 3 سرویس در حوزه شهرسازی، استعلام آخرین وضعیت پرونده ساخت و ساز از خانه

هوشمندسازی 3 سرویس در حوزه شهرسازی، استعلام آخرین وضعیت پرونده ساخت و ساز از خانه

به گزارش بتن آنلاین معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با بیان سه سامانه سرویس هوشمند شهرسازی اظهار داشت: از این به بعد استعلام آخرین وضعیت پرونده، استعلام طرح تفصیلی و نمایش اطلاعات شهرسازی هر پرونده به صورت هوشمند برای همه مردم قابل دسترسی است.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، عبدالرضا گلپایگانی بامداد امروز در آیین رونمایی از سرویس های هوشمند شهرسازی با بیان این كه امروز سامانه شهرسازی هوشمند می شود، اظهار داشت: از امروز به بعد ایجاد امكان تشكیل پرونده به صورت غیر حضوری، تایید نقشه هوشمند و هوشمند سازی اعلام رقوم ارتفاعی، كف پیاده رو و معابر بوسیله سامانه «تهران من» قابل دسترسی است.
وی با اشاره به اینكه از این به بعد استعلام طرح تفصیلی، استعلام آخرین وضعیت پرونده شهرسازی و نمایش اطلاعات شهرسازی با هدف هوشمند سازی تسریع امور و شفافیت به راه افتاده است، اظهار داشت: مردم می توانند با مراجعه به سامانه تهران من همه اطلاعات در رابطه با پرونده ی خود و آخرین وضعیت استعلامات خودرا مشاهده كنند.
گلپایگانی بابیان این كه روزگاری مردم برای اطلاع از طرح تفصیلی به شهرداری و یا دفاتر خدمات شهری بازگشت می كردند اظهار داشت: اطلاعات شهرسازی به رانتی برای عده ای خاص تبدیل گشته بود اما حالا این اطلاعات به صورت شفاف و فرایندی در اختیار همگان است.
وی با بیان این كه آگاهی از همه تصمیماتی كه در شهرداری بر روی پرونده گرفته شده موجب می شود كه شاهد سلامت اداری بیشتری باشیم اظهار داشت: مردم بجای آن كه به شهرداری و یا دفاتر بازگشت كنند می توانند در منزل نشسته و در خواست تشكیل پرونده داده و یا آخرین وضعیت پرونده را مشاهده كنند.
معاون شهرداری تهران با اشاره به اینكه در كنترل نقشه موضوعاتی همچون دستورات، كنترل نقشه، گواهی عدم خلاف و گواهی اختتام كار، از این به بعد فقط با كنترل سیستمی و بدون مداخله كارشناس ارائه می شود اظهار داشت: با هوشمند سازی اطلاعات شهرسازی دیگر مباحثی همچون طبقه اضافه، تراكم و طول پیش روی اضافه در شهرداری معنا نخواهد داشت و عین همان چیزی كه در طرح تفصیلی است اجرایی می شود.
وی با بیان این كه یكی دیگر از دستاوردهای امروز هوشمند سازی اعلام رقوم ارتفاعی كف پیاده رو و معابر است اظهار داشت: از این به بعد باید در هنگام دستور نقشه در مورد كد كف گذر نیز دستورات مشخص شود. چونكه ما شاهد اغتشاشات بصری در پیاده روها هستیم و اگر این مساله كنترل نشود نابسامانی ها تشدید می شود.
وی با بیان این كه هم اكنون افراد سالم هم به سبب پله و شیب و غیره نمی توانند به راحتی در پیاده روها حركت كنند چه برسد به افراد كم توان؛ اظهار داشت: به مهندسان طراح اعلام نموده ایم كه برای دستور نقشه باید كد گذر اعلام گردد تا در انتهای كار این كد گذر تایید گردد.
گلپایگانی با بیان این كه معتقدیم اگر سه مساله سطح اشغال، تعداد طبقات و تراكم ساختمانهای مجاز رعایت شود دیگر شاهد بروز مشكلاتی نخواهیم بود، اظهار داشت: این سه مساله یعنی سطح اشغال، تعداد طبقات و تراكم از این به بعد به صورت سیستمی و درهنگام دستور نقشه مورد تاكید قرار خواهد گرفت.
منبع:

1398/07/17
21:56:11
5.0 / 5
4582
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد