یك مقام مسئول خبر داد

ورود۳كشتی حامل نهاده های دامی به چابهار، واردات ازاوكراین وفرانسه

ورود۳كشتی حامل نهاده های دامی به چابهار، واردات ازاوكراین وفرانسه

به گزارش بتن آنلاین مدیركل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از ورود سه كشتی حامل نهاده های دامی به  كشور اطلاع داد و اظهار داشت: این محموله ها از اوكراین و فرانسه وارد شده است.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، بهروز آقایی مدیركل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان عصر دیرو در حاشیه بازدید از تخلیه جو دامی وارداتی از اوكراین در بندر شهید بهشتی چابهار تصریح كرد: از اسفند سال قبل با شركت پشتیبانی امور دام در زمینه واردات دام زنده و نهاده همكاری داریم و ۸۳ هزار راس دام زنده در این بندر تخلیه شد.
وی با اشاره به اینكه در بحث نهاده های دامی دولت ما را موظف كرده ۵۰ درصد از كالاهای پشتیبانی امور دام از راه بندر چابهار تخلیه شود، اضافه كرد: در همین راستا ما دپو و تخلیه كالا را شروع كردیم.
آقایی با اشاره به ورود محموله اوكراینی نهاده های دامی به كشور تصریح كرد: روز گذشته تخلیه كشتی اول كه از اوكراین وارد آبهای ما شده به پایان رسید و كشتی دوم هم پهلو گرفته و منتظر تخلیه است؛ كشتی سوم هم آماده ورود به بندر است.
وی اضافه كرد: ما در این بندر روزانه ۱۲ هزار تن به صورت میانگین نهاده های دامی را تخلیه می نماییم و این كار از راه ابزار آلات تخلیه و مكنده های مدرن انجام می شود. برای ترخیص انتقال كالا هماهنگی در استان به وجود آمده و مشكلی نداریم.
مدیر كل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان اذعان داشت: ما مشكلی در تخلیه و پهلوگیری نداریم اما درخواست داریم فاصله زمانی بین ورود كشتی ها لحاظ شود تا از فضای انبار ها به خوبی استفاده نماییم و شركت پشتیبانی امور دام و شركت بازرگانی دولتی از شركتهای حمل و نقلی استفاده كنند تا بتوانند به راحتی حمل و نقل این كالاها را انجام دهند و مشكلی به وجود نیاید.
آقایی با اشاره به اینكه دو كشتی جو و یك كشتی حامل ذرت وارد كشور شده و هر كشتی حامل ۶۷ تا ۷۰ هزار تن نهاده است، بیان كرد: این سه كشتی محموله ای بین ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزارتن نهاده را وارد كشور كرده اند.
وی اضافه كرد: روزانه ۱۲ هزار تن نهاده دامی تخلیه می شود و هر كشتی ۱۰ تا ۱۲ روز در بندر می ماند.
این مقام مسئول اظهار داشت: دو كشتی از اوكراین و یك كشتی از فرانسه وارد بندر شهید بهشتی شده است.
آقایی با اشاره به اشتغال زایی ورود كشتی ها به بندر چابهار تصریح كرد: اشتغالزایی برای بومیان منطقه از بارگیری كامیون های بومی و تریلر هایی كه از استان های دیگر می آیند تا تعویض روغن و تغذیه، عوارض شهرداری و حمل و نقل بوده است.
وی اضافه كرد: به ازای هر ۲.۵ میلیون تن نهاده دامی، ۵۰۰ میلیارد تومان فقط در حمل و نقل در استان سرمایه ایجاد می شود و بخش خدمات هم به تناسب همین میزان، ۵۰ میلیارد تومان گردش مالی دارد.
مدیركل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان تصریح كرد: ظرفیت انبارها ۴۳ هزار متر مربع با ارتفاع ۸ متر است و محموله ها با تاییدیه دامپزشكی وارد شده و در انبار ها دپو می شود.

1398/07/07
18:58:04
5.0 / 5
4319
تگهای خبر: ابزار , بندر , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد