مهلت بهره مندی تا آخر آبان

شرایط بخشودگی جرایم اقساط معوق وام مسكن اعلام گردید

شرایط بخشودگی جرایم اقساط معوق وام مسكن اعلام گردید

به گزارش بتن آنلاین بانك عامل بخش مسكن شرایط جدید بهره مندی از بخشودگی جرایم مربوط به اقساط معوق تسهیلات گیرندگان را تا آخر آبان ماه سال جاری، در طرح میثاق اعلام نمود.به گزارش بتن آنلاین به نقل از بانك عامل بخش مسكن، هیئت مدیره این بانك به منظور دستیابی به اهداف تعیین شده سال جاری در وصول مطالبات معوق و بهبود عملكرد شعب و مدیریت های شعب در حوزه وصول مطالبات و در جهت ایجاد شرایط و مشوق های لازم برای مشتریان دارای اقساط غیر جاری به خصوص با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی و تسریع در روند كاهش مطالبات غیر جاری (سررسید گذشته، معوق و مشكوك الوصول)، با طرح ویژه كاهش مطالبات غیر جاری (طرح میثاق) از تاریخ سی ام مرداد تا تاریخ سی ام آبان سال جاری موافقت نمود.
در نخستین بند از این طرح مقرر شد در صورت واریز نقدی هر میزان از مطالبات غیر جاری تسهیلات پرداختی شامل انواع عقود مبادله ای، مشاركتی وام قرض الحسنه و … و همینطور مطالبات مربوط به ضمانت نامه های ضبط شده، خالص جرایم محاسبه شده بر مبنای نوع قرارداد (حسب مورد ۶ تا ۱۴ درصد از نرخ وجه التزام) به نسبت واریزی بدهكاران مورد بخشودگی قرار گیرد.
آن دسته از مشتریان بانك مذكور كه به روش های غیر حضوری و از راه پایانه های خودپرداز، خوددریافت، اینترنت بانك و همراه بانك هم نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام نمایند، اسناد بخشودگی جرایم مربوط به عقود مبادله ای موجود در سیستم تسهیلات متمركز (خوددریافت) به صورت سیستمی صادر خواهد شد و می توانند از مزایای طرح میثاق برخوردار شوند.
این گزارش می افزاید بر مبنای دومین بند طرح میثاق، جرایم سازنده هایی كه تسهیلات ساخت دریافت كرده بودند، در صورت تعیین تكلیف مطالبات تا آخر آبان ماه بخشیده می شود.
سومین بند از طرح ویژه كاهش مطالبات غیر جاری تا آخر آبان ماه سال جاری به تغییر نام مدیون بدون واریز درصدی از بدهی در مورد آن دسته از مشتریانی كه فاقد مطالبات غیر جاری بوده و یا نسبت به واریز مطالبات غیر جاری خود به شرح مذكور اقدام نمایند، اشاره دارد.
در بند بعدی از این طرح به منظور تعیین تكلیف مطالبات ناشی از تسهیلات مضاربه و اموال سرمایه ای (مانده بدهی تا سقف یك میلیارد ریال (۱۰۰ میلیون تومان)) با تاریخ سررسید حداكثر آخر سال ۱۳۹۵ مشوق هایی در نظر گرفته شد.
پیامك اطلاع رسانی طرح بخشودگی جرایم، برای مدیونین تمامی قراردادهای مطالباتی ارسال خواهد شد.


منبع:

1398/06/10
13:17:28
5.0 / 5
4375
تگهای خبر: سیستم , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد