ساخت و تجهیز 14 مدرسه در مناطق سیل زده از طرف خیرین مدرسه ساز

ساخت و تجهیز 14 مدرسه در مناطق سیل زده از طرف خیرین مدرسه ساز

بتن آنلاین: قرداد ساخت و تجهیز 14 مدرسه در مناطق لطمه دیده از سیل نوروز 98 توسط موسسه مردم نهاد مهرگیتی بسته شد. قرار این است این مدارس با كمك خیرین و مشاركت نوسازی مدارس در سه استان گلستان، لرستان و خوزستان خواهد ساخته شود.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، زهرا گیتی نژاد، مدیرعامل جمعیت خیریه مهرگیتی در این زمینه اظهار داشت: این موسسه كه با شعار «تلاش برای ساختن ایرانی عاری از تبعیض و فقر فرهنگی» تشكیل شده است، بیشترین فعالیت خودرا در زمینه نوسازی و بازسازی مدارس با نگاهی به مناطق لطمه دیده از حوادث غیر مترقبه متمركز كرده است.

طبق گزارش ها و برآوردهای وزارت آموزش و پرورش تعداد مدارس لطمه دیده استان لرستان ۳۱۰ مدرسه تعمیری و ۱۱۰ مدرسه تخریب شده است. همین طور در استان گلستان ۳۰۲ مدرسه نیاز به تعمیر دارد و ۲۲ مدرسه باید تخریب كامل شود. در استان خوزستان هم ۳۵ مدرسه نیاز به تخریب دارد و ۷۸ مدرسه هم باید تعمیر می شد. بنا بر همین گزارش ها، برای نوسازی و بازسازی مدارس مناطق لطمه دیده، كمپین #ازنومیسازیم را شروع كردیم.

او در همین رابطه اظهار داشت: یك تیم تحقیقاتی برای مدارس لطمه دیده اعزام شد كه فیلم و گزارش تهیه كرده اند. با آغاز این كمپین، كمك های نقدی مردم از داخل و خارج به حساب موسسه واریز شد و تعداد زیادی از دوستان هم قرارداد تامین مالی نوسازی مدارس را بستند كه ۱۴ فقره شد. ۵ میلیارد تومان تعهدات ما برای نوسازی مدارس گلستان، لرستان و خوزستان است.

به گفته گیتی نژاد، این موسسه تابحال ۱۲ فقره راه اندازی مدارس در سه استان را در دست دارد كه بالغ بر ۲۱ كلاس شامل می شود. همچون در شهر معمولان لرستان، یك مدرسه ۶ كلاسه با اعتبار ۷۰۰ میلیون تومان در حال ساخت است. ۲ مدرسه هم به صورت نوسازی در حال تعمیرات است.

او با اشاره به این كه شركت داروسازی بایر آلمان هم هزینه ساخت یك مدرسه شش كلاسه در منطقه سركلاته از كردكوی استان گلستان را تقبل كرده است، اظهار داشت: مراحل اداری این كار در حال انجام می باشد.

منبع:

1398/05/14
14:01:57
5.0 / 5
4362
تگهای خبر: بازسازی , شركت , نوسازی , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد