قائم مقام ایران ایر در گزارش بتن آنلاین

پروازهای حج تمتع امسال با قدرت انجام می شود، در حال رایزنی هستیم

پروازهای حج تمتع امسال با قدرت انجام می شود، در حال رایزنی هستیم

بتن آنلاین: قائم مقام ایران ایر اظهار داشت: با عنایت به اینكه قانون جدید وزارت حج عربستان برای انجام پروازهای حج هنوز قطعی نشده، سازمان حج و زیارت در حال رایزنی است تا مشكل را برطرف كند.حسن قاسمی در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره كارشكنی اخیر سعودی ها برای پروازهای حج تمتع امسال گفت: هنوز قانون جدیدی كه سعودی ها برای پروازهای حج اعلام نموده اند، قطعی نشده و سازمان حج و زیارت در حال رایزنی با مقامات حج سعودی است تا سوژه حل و فصل شود.
وی اضافه كرد: با عنایت به اینكه بحث عملیات حج مربوط به یك دستگاه یا نهاد نیست و به همه نظام متعلق می باشد، باید همه دست به دست بدهیم تا مشكلاتی كه پیش روی آن قرار دارد را برطرف نماییم چونكه عملیات حج تمتع هر سال باید با قوت و قدرت صورت گیرد.
قائم مقام مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) افزود: قرار نیست عملیات حج متوقف شود؛ وقتی در نظام جمهوری اسلامی تصمیم به اجرای كاری گرفته می شود، باید صورت گیرد و همه دستگاه ها پای كار بیایند.
وی تاكید كرد: قرار نیست برای زائران حج تمتع امسال مشكلی پیش بیاید؛ من تا كنون خبری دریافت نكرده ام كه در صورت ادامه كارشكنی سعودی ها، احتمال كاهش تعداد زوار حج تمتع امسال وجود داشته باشد؛ ما به دنبال آن هستم كه آنچه به ما در زمینه پروازهای حج تكلیف شده را با قوت و قدرت پیگیری نماییم. تدابیر و تمهیدات لازم نیز برای انجام موفقیت آمیز پروازهای حج اندیشیده شده است.
به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، وزارت حج عربستان اعلام نموده است هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر) برای پرواز انتقال حجاج به عربستان باید فقط از هواپیماهای ملكی خود استفاده نماید و حق استفاده از هواپیماهای هیچ شركت هواپیمایی داخلی و خارجی دیگری را ندارد.
به گفته مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شركت های هواپیمایی، بنظر می رسد این اقدام سعودی ها در ادامه فشار حداكثری آمریكا به مردم ایران است و سعودی ها هم در امتداد تبعیت از آمریكایی ها می خواهند این فشار حداكثری را به شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران وارد كنند.
قرار است امسال ۸۶ هزار و ۴۰۰ نفر از زائران حج از فرودگاه های مختلف ایران به زیارت خانه خدا مشرف شوند. همه ساله نیمی از پروازهای حج را هما و نیم دیگر را هواپیمایی سعودی انجام می داد كه در انجام این عملیات، هواپیمایی قشم ایر نیز برخی از هواپیماهای پهن پیكر خودرا در اختیار هما قرار می داد. با این وجود سال قبل ناگهان در آخرین روزهای نزدیك به آغاز پروازهای حج، هواپیمایی سعودی سهمیه خودرا به ۲۵ درصد كم كرد كه نهایتاً هما توانست این كاهش سهمیه انتقال حجاج از طرف هواپیماهای سعودی را با استفاده از توان داخلی خود جبران كند.منبع:

1398/03/25
17:05:27
5.0 / 5
4263
تگهای خبر: سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد