یك مقام مسئول خبر داد

امكان خرید واحدهای مسكن مهر با وام صندوق مسكن یكم برقرار شد

امكان خرید واحدهای مسكن مهر با وام صندوق مسكن یكم برقرار شد

بتن آنلاین: مدیر امور اعتباری بانك عامل بخش مسكن از امكان استفاده از تسهیلات صندوق یكم برای خرید واحدهای مسكن مهر به شرط تسویه وام ۴۰ میلیونی مسكن مهر آگاهی داد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد حسن علمداری با اشاره به اینكه هم اكنون ثبت نام كنندگان در صندوق پس انداز مسكن یكم بالاترین سقف تسهیلات خرید مسكن را دریافت می كنند، اظهار نمود: متقاضیانی كه در صندوق پس انداز مسكن یكم ثبت نام و موعد ستاندن تسهیلات آنها فرا رسیده است در صورتیكه درخواست داشته و فرم «ج» آنها سبز باشد می توانند با لحاظ یك شرط از واحدهای مسكن مهر خریداری كنند.
وی افزود: از آنجائیكه واحدهای مسكن مهر دارای تسهیلات ویژه ای تا سقف ۴۰ میلیون تومان هستند و استفاده همزمان از دو نوع تسهیلات خرید مسكن برای یك واحد مسكونی امكان پذیر نیست، متقاضیانی كه قصد خرید این واحدها با استفاده از تسهیلات صندوق یكم را دارند مجاز به استفاده از یك نوع تسهیلات خرید مسكن هستند.
شرط استفاده از وام مسكن یكم برای خرید مسكن مهر
مدیر امور اعتباری بانك عامل بخش مسكن با اشاره به اینكه متقاضیان استفاده از تسهیلات صندوق پس انداز مسكن یكم برای خرید واحدهای مسكن مهر ابتدا باید تسهیلات مسكن مهر را تسویه كنند، اشاره كرد: قسمتی از متقاضیان خانه اولی در شهرهای بزرگ كه به سبب نوسانات قیمت امكان خرید مسكن در بعضی مناطق شهری را ندارند می توانند از این امكان با لحاظ شرط مذكور استفاده كنند.
وی سقف تسهیلات خرید مسكن بوسیله صندوق پس انداز مسكن یكم را معادل ۱۶۰ میلیون تومان برای زوجین عنوان نمود و اضافه كرد: متقاضیانی كه در صندوق پس انداز مسكن یكم در كلانشهرها همچون تهران ثبت نام كرده اند و متقاضی خرید واحدهای مسكن مهر در شهرهای جدید هستند سپس تطبیق سقف تسهیلات خود با سقف تسهیلات پرداختی در شهرهای جدید باید برای ستاندن تسهیلات خود اقدام نمایند.
سقف وام مسكن یكم در شهرهای جدید
وی افزود: سقف پیش بینی شده برای تسهیلات صندوق پس انداز مسكن یكم در شهرهای جدید بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت معادل مراكز استان ها و برای شهرهای جدید كمتر از ۲۰۰ هزار نفر معادل شهرهای كوچك در نظر گرفته شده است.
علمداری با تاكید بر آنكه امكان استفاده همزمان از دو نوع تسهیلات خرید مسكن برای یك واحد مسكونی وجود ندارد، اظهار داشت: صندوق پس انداز مسكن یكم صندوق مختص سپرده گذاری جهت استفاده از تسهیلات خرید مسكن ویژه متقاضیان خانه اولی و یا متقاضیان خرید مسكن در بافت های فرسوده و ناكارآمد شهری است كه سپس اتمام دوره سپرده گذاری نسبت به پرداخت تسهیلات به سپرده گذاران اقدام می كند؛ این صندوق با قیمت مسكن و مكان جغرافیایی كه متقاضیان خرید مسكن در آن قرار دارند، متناسب است.
این مقام مسئول افزود: همین طور با لحاظ مجرد و یا متأهل بودن متقاضیان مبادرت به پرداخت شش سقف شناور از تسهیلات می كند؛ سقف تسهیلات خرید مسكن از محل صندوق پس انداز مسكن یكم برای زوجین شهر تهران ۱۶۰ میلیون تومان است كه بالاترین سقف تسهیلات خرید مسكن در شرایط فعلی محسوب می شود؛ سقف تسهیلات خرید مسكن از محل صندوق پس انداز مسكن برای متقاضیان انفرادی (مجرد) باز در شهر تهران ۸۰ میلیون تومان است كه بالاترین سقف تسهیلات انفرادی خرید مسكن هم اكنون است.
وی به سقف تسهیلات صندوق یكم در مراكز بزرگ و كوچك اشاره نمود و اظهار داشت: سقف تسهیلات خرید مسكن از محل صندوق پس انداز مسكن یكم برای زوجین در مراكز استان ها و شهرهای با جمعیت بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر ۱۲۰ میلیون تومان و متقاضیان انفرادی در این شهرها ۶۰ میلیون است، همین طور تسهیلات زوجین از محل این صندوق در سایر شهرها معادل ۸۰ میلیون تومان و تسهیلات انفرادی معادل ۴۰ میلیون تومان است.
علمداری اضافه كرد: مبلغ تسهیلات حداكثر معادل ۸۰ درصد ارزش كارشناسی واحد مسكونی مورد نظر خریدار است. به عبارت دیگر چنانچه ارزش كارشناسی واحد مسكونی در واحدهای مسكن مهر بعنوان مثال ۶۰ میلیون تومان باشد، معادل ۸۰ درصد آن امكان دریافت تسهیلات از صندوق یكم برای خرید آن واحد وجود دارد.
مانده سپرده صندوق یكم؛ ۶ هزار میلیارد تومان
به گفته وی مطابق با تازه ترین آمار استخراج شده، تعداد و مانده سپرده صندوق پس انداز مسكن یكم درانتها سال ۹۷ به ترتیب به «۳۶۲ هزار و ۸۲۲ فقره» و «۶ هزار و ۵۴ میلیارد تومان» رسید بطوریكه در سال قبل بیشتر از ۵۰ هزار فقره تسهیلات خرید مسكن از این محل به متقاضیان خانه اولی در سراسر كشور پرداخت گردید.


منبع:

1398/02/21
14:38:48
5.0 / 5
4774
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد