كارت های ملی قدیمی تنها تا آخر سال اعتبار دارند

كارت های ملی قدیمی تنها تا آخر سال اعتبار دارند

بتن آنلاین: سخنگوی سازمان ثبت احوال با تاكید بر اینكه كارت های ملی قدیم در سال ۹۸ فاقد اعتبار خواهند بود به هموطنان سفارش كرد كه ثبت نام و دریافت كارت ملی هوشمند را به اختتام سال موكول نكنند.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، سیف الله ابوترابی با بیان اینكه بیشتر از ۴۷ میلیون نفر ثبت نام خودرا تكمیل كرده و در فهرست دارندگان كارت ملی هوشمند قرار گرفته اند، افزود: حدود ۴۵ میلیون و ۵۰۰ هزار كارت برای مردم ارسال شده است و همین تعداد كارت باز با تفاوت اندك، تحویل مردم شده است.
وی با اشاره به اینكه كارت های ملی به دفاتر درخواست شده، ارسال می شوند، اضافه كرد: هنگام ثبت نام اسكن اثر انگشت دریافت میگردد و برای فعال سازی كارت، باید به همان دفتر و تطبیق مجدد اثر انگشت، فرد به دفاتر ثبت نامی بازگشت كنند.
ابوترابی با اشاره به اینكه امكان دارد بخش اعظم كارت های صادره درانتها سال بدست هموطنان نرسد، اشاره كرد: كسانی كه تكمیل ثبت نام كرده اند، در فهرست قرار می گیرند و اگر پس از سال به جایی بازگشت كردند، با یك استعلام وجود كارت ملی شان محرز میگردد.
سخنگوی سازمان ثبت احوال به هموطنانی كه تابحال نسبت به ثبت نام كارت ملی هوشمند اقدام نكرده اند، سفارش كرد كه به دفاتر پیشخوان و پست یا ادارات ثبت احوال مراجعه نموده و مراحل تكمیل ثبت نام را انجام دهند چونكه كارت های قدیم تا آخر سال ۹۷ دارای اعتبار هستند و در سال ۹۸ فاقد اعتبار خواهند بود و اگر مردم شماره ملی را اظهار كنند، بدلیل عدم ثبت نام، گرفتار مشكل می شوند.
به قول ابوترابی، ۱۹۰ سازمان و وزارتخانه تفاهم نامه امضا كرده اند كه برای احراز هویت از نقاط مختلف كشور با ما در ارتباط باشند و برمبنای مصوبه هیئت وزیران كارگروهی شكل گرفته تا كارت هوشمند مشابه در سایر دستگاه ها نمایش نشود.

ابوترابی در خاتمه سخنان خود در یك برنامه رادیویی با بیان اینكه امكان بهره مندی از اسكن اثر انگشت، امضای الكترونیك و –پین كدهای اختصاص یافته در زمان ثبت نام- و باز عنبیه چشم در كارت ملی هوشمند برقرار است، اضافه كرد: امكان خود دریافت و خودپرداخت توسط یكی از بانك ها در حال برقراری است و بانك های دیگر باز تلاش می كنند مجوز این كار گرفته شود تا از كارت ملی بعنوان كارت اعتباری استفاده گردد و در آینده می توان با همكاری ناجا به عنوان گواهینامه و كارت اختتام خدمت باز استفاده گردد.1397/09/20
13:48:42
5.0 / 5
4757
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد